نمایشگاه سالانه عکس World Press

نمایشگاه سالانه عکس World Press

در 3 دسامبر 1955، اولین نمایشگاه سالانه “World Press Photo 55” درهای خود را به روی بازدیدکنندگان باز کرد. با اعتقاد به قدرت نمایش و اهمیت دیدن داستان های بصری با کیفیت، ما از آن زمان تاکنون نزدیک به 3000 نمایشگاه و بیش از 130 رویداد آموزشی و اطلاع رسانی را در 522 شهر در 122 کشور سازماندهی کرده ایم. ما هر سال با شرکای بین المللی در برنامه نمایشگاه های خود به عنوان بخشی از ماموریت خود برای اتصال جهان به داستان های مهم کار می کنیم.

نمایشگاه سالانه World Press Photo با ارائه نتایج مسابقات سالانه بنیاد، بهترین روزنامه نگاری تصویری سال گذشته را به نمایش می گذارد. ما همچنین نمایشگاه‌ها و پروژه‌ها را به‌طور ویژه مدیریت می‌کنیم، و با سوژه های موجود در آرشیو خود یا اکانت های مختلف کار می‌کنیم.

نمایشگاه سالانه ما هر ساله در ماه آوریل در آمستردام برگزار می شود، قبل از شروع تور جهانی خود به بیش از 120 شهر و 50 کشور. ما با شرکای نمایشگاه های داخلی و بین المللی کار می کنیم تا هر سال به بیش از چهار میلیون نفر مخاطب جهانی دست پیدا کنیم.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مفهوم لومن در رینگ لایت چیست؟

 

نمایشگاه عکس World Press 2021

نمایشگاه جهانی world press 2021 که توسط هیئت داوران مستقل از بین 74470 عکس وارد شده توسط 4315 عکاس از 130 کشور انتخاب شده است، تصاویر برنده شصت و چهارمین مسابقه سالانه عکس را ارائه می کند.

در حالی که ما قصد داشتیم مکان های نمایشگاهی خود را در سال 2020 گسترش دهیم و تنوع دهیم، همه گیری کووید-19 به شدت بر ما و شرکای ما تأثیر گذاشته است و بسیاری از 125 مکان برنامه ریزی شده امسال لغو یا به تعویق افتادند. به همراه شرکای ما، بنیاد ورلد پرس فوتو به دقت توصیه‌های بهداشتی را زیر نظر دارد تا در عین حصول اطمینان از ایمنی جامعه، داستان‌های مهم را به شما ارائه دهد.

این یک زمان چالش برانگیز برای جامعه جهانی است. در این روزهای سخت، حمایت از شرایطی که روزنامه نگاری تصویری را ممکن می کند و به اشتراک گذاشتن کار روزنامه نگاران تصویری برای مخاطبان جهانی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

نمایشگاه ویژه در شانگهای چین (2018-2020)

از سال 1955، مسابقه سالانه عکس جهانی مطبوعات به عکاسان برای بهترین تصاویر تک نوردهی که در سال گذشته روزنامه نگاری تصویری کمک کرده اند، جایزه می دهد. دسته طبیعت به تصاویری که گیاهان، جانوران و مناظر را در حالت طبیعی نشان می‌دهند، جایزه می‌دهد. در سال 2018، با درک اهمیت مسائل زیست محیطی، بنیاد ورلد پرس فوتو، مقوله محیطی را برای کارهای مستندسازی تاثیرات انسان، مثبت یا منفی، بر محیط زیست معرفی کرد.

نمایشگاه ویژه “دنیای ما 2018-2020” عکس ها و داستان های برنده ای را از دسته های طبیعت و محیط زیست مسابقه جهانی عکس مطبوعاتی 2018-2020 ارائه می کند. این نمایشگاه جهان طبیعی ما و تأثیر انسان بر محیط‌ زیست را با داستان‌هایی از پانداها در چین و شکار غیرقانونی در آفریقای جنوبی گرفته تا داستان‌هایی درباره بازیافت زباله و کشاورزی نوآورانه برای تغذیه جهان نشان می‌دهد.

ما مفتخریم که نمایشگاه ویژه ای را در گالری هنری Bund 18 Jiushi در شانگهای، چین در 15 نوامبر 2020 افتتاح می کنیم. این نمایشگاه نشان دهنده بازگشت یک نمایشگاه World Press Photo به شهر شانگهای پس از 20 سال است. این نمایشگاه توسط موزه هنر شانگهای جیوشی و شرکت صنعتی شانگهای انکور با حمایت سرکنسولگری پادشاهی هلند در شانگهای برگزار می شود.

فوتوژورنالیسم پان آفریقایی و موقعیت های آن

عکاس خبری پان آفریقایی و موقعیت‌های آن یک نمایشگاه و ابتکار برنامه‌نویسی عمومی است که آثار برندگان مسابقه عکس مطبوعاتی جهانی 2020 را با تمرکز بر محتوای تولید شده در آفریقا به نمایش می‌گذارد. این ابتکار با مشارکت بنیاد World Press Photo و کارگاه عکاسی بازار، یک مدرسه عکاسی، گالری و فضای پروژه در ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی است.

این ابتکار روزنامه نگاران بصری برنده جوایز و عکاسان نوظهور را از طریق نمایشگاه جهانی عکس مطبوعاتی 2020 و یک برنامه عمومی از کارگاه ها، بحث های پنل، و ارائه به گفتگوی انتقادی درباره آینده داستان سرایی تصویری در روزنامه نگاری در آفریقا وارد می کند.
نمایشگاه عکس جهانی مطبوعات 2020 که در 21 نوامبر افتتاح می شود تا 13 دسامبر 2020 در میدان مری فیتزجرالد در نیوتاون، ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی به نمایش گذاشته خواهد شد. با تمرکز ویژه بر داستان های عکاسان آفریقایی یا مربوط به این قاره.

این نمایشگاه با یک برنامه عمومی از کارگاه‌های آموزشی، میزگردها و ارائه‌های ارائه شده توسط کارگاه عکاسی بازار و موسسات منتخب از شبکه مراکز آموزش عکاسی در آفریقا (CLPA)، یعنی موسسه Nlele در لاگوس، نیجریه همراه خواهد بود. 

بنیاد ورلد پرس فوتو جهان را به داستان های مهم مرتبط می کند. اکنون بیش از هر زمان دیگری، حمایت از شرایط آزادی بیان، آزادی تحقیق و آزادی مطبوعات بخش اساسی کار ما است.

به عنوان بخشی از تعهد ما به آزادی مطبوعات، بنیاد عکس جهانی مطبوعات شریک رسمی کنفرانس جهانی آزادی مطبوعات 2020 است که از 9 تا 10 دسامبر 2020 به صورت دیجیتالی برگزار می شود. با همکاری یونسکو و وزارت امور خارجه هلند، ما نمایشگاه ویژه‌ای را که تصاویر اعتراض و قدرت مردم را از آرشیو World Press Photo Contests به نمایش می‌گذارد، برپا کرد.

مطالب مرتبط: استفاده از مثلث نوردهی برای عکاسی بهتر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *