نحوه تمیز کردن لنز و فیلتر

تمیز نگه داشتن فیلتر لنز به شما در جلوگیری از مشکلات مانند لکه ها کمک می کند و عمر فیلتر شما را افزایش می دهد.

قبل از شروع ، هرگونه دستورالعمل ارائه شده توسط سازنده را بررسی کنید. و هنگام خرید محصولات پاک کننده ، فقط با استفاده از موارد توصیه شده توسط متخصصان ، آن را انجام دهید. برای مثال می توانید کیت های مخصوص مراقبت از لنز خریداری کنید. هرگز از استفاده از محلول های تمیز کننده عمومی استفاده نکنید ، زیرا ممکن است به فیلتر لنز آسیب برساند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << بهترین رینگ لایت برای تاتو >>

 

برای از بین بردن گرد و غبار یا شن و ماسه که ممکن است بر روی فیلتر رسوب کرده باشد ، شروع کنید. یکی از بهترین روش ها برای این کار استفاده از دمنده است. این یک ابزار کوچک و دستی است که در انتهای آن یک لامپ وجود دارد که هنگام فشار هوا را آزاد می کند. هنگام استفاده از دمنده ، لنز را با زاویه کمی کج کنید ، تا گرد و غبار به سمت پایین دمیده شود.

برخی از دمنده ها دارای یک برس در طرف مقابل هستند ، یا می توانید برس یا قلم مخصوص لنزها را جداگانه بخرید ، که به همان اندازه در از بین بردن گرد و غبار نیز عالی عمل می کند. فقط از یک برس نرم برای تمیز کردن فیلتر لنز استفاده کنید ، زیرا موهای هر برس دیگر می تواند سطح فیلتر را خراشیده کند.

هرگز با نفس خود به فیلتر لنز فوت نکنید ، زیرا رطوبت و بزاق دهان می تواند روی لنز لکه ایجاد کند.

اگر متوجه لکه یا خطوطی روی لنز شدید ، استفاده از دمنده یا برس به تنهایی باعث تغییر آنها نمی شود. در این مورد ، شما باید لکه ها را با استفاده از یک پارچه تمیز کننده پاک کنید.

فقط از دستمال یا پارچه هایی که برای تمیز کردن لنز دوربین یا فیلتر لنز طراحی شده اند استفاده کنید. اگر از دستمال لنز استفاده می کنید ، فقط یکبار از آنها استفاده کنید. برای سهولت ، برخی فیلترها دارای پارچه میکروفایبر مخصوص به خود هستند.

اگر بدون پارچه یا دستمال کاغذی گرفتار شده اید ، می توانید از یک تی شرت صد در صد پنبه ای استفاده کنید ، اما توصیه می کنیم حتما یک پارچه تمیز کننده را در کیف خود نگه دارید.

مایع تمیز کننده لنز لکه ها را از فیلتر لنز حذف می کند و چند نوع مختلف را می توانید انتخاب کنید.

هر مایع تمیز کننده ای را که انتخاب می کنید ، آن را مستقیماً روی فیلتر لنز نریزید. در عوض ، محلول را روی پارچه خود بمالید و فیلتر را به آرامی با استفاده از حرکات دایره ای ، از وسط شروع کرده و به سمت بیرون بکشید.

برای از بین بردن لکه های حاوی روغن ، از محلول پاک کننده حاوی الکل استفاده کنید. اگر روی فیلتر لنز خود لکه های آب دارید ، از حلال بر پایه آب استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که بین حلال بر پایه آب و آب تفاوت وجود دارد. از استفاده از آب برای تمیز کردن فیلترهای لنز خودداری کنید.

هنگامی که فیلتر لنز شما بی عیب و نقص شد ، وسایل تمیز کننده خود را با دقت در جای خود قرار دهید تا از کثیف شدن آن جلوگیری شود. به خاطر داشته باشید که تمیز کردن بیش از حد فیلتر لنز شما می تواند به آن آسیب برساند ، بنابراین فقط در مواقع ضروری آن را تمیز کنید.

مطالب مرتبط:  تجهیزات ضروری برای هر عکاس
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *