نحوه اتصال میکروفون به دوربین

کیفیت صدا بخش مهمی از تولید ویدئو است. دوربین های DSLR به طور کلی کیفیت صوتی قابل قبولی دارند. با این حال ، برای نیازهای مخاطبان امروز به اندازه کافی خوب نیست. با توجه به اینکه دوربین های DSLR فیلم های فوق العاده ای می گیرند ، عادلانه است که آنها را از کیفیت صوتی “قابل قبول” خارج کنیم. درخواست برای صدای عالی و نه فقط خوب همیشه وجود دارد. به همین دلیل برای دسترسی به دوربین DSLR خود به میکروفون نیاز دارید. این مقاله به شما نحوه اتصال صحیح میکروفون ها به دوربین DSLR خود را آموزش می دهد.

چگونه میکروفون را به DSLR وصل می کنیم؟

دو راه اصلی برای اتصال میکروفون به دوربین DSLR وجود دارد.

استفاده از کابل XLR و آداپتور- کابل های XLR استانداردهای صنعت در زمینه ضبط با کیفیت و متعادل صدا هستند. آنها دارای سه پین هستند که به آداپتور متصل شده اند و به نوبه خود روی مینی جک 3.5 میلی متری دوربین DSLR متصل شده است. ما در این مقاله به جزئیات چگونگی نصب کابل XLR کمی پایین تر می پردازیم.
استفاده از مینی پلاگین 3.55 میلی متری این ساده ترین راه برای اتصال میکروفون به دوربین DSLR است. نیازی به گفتن نیست ، همچنین برای مبتدیان راحت ترین راه است. اکثر دوربین های DSLR دارای جک 3.5 میلی متری هستند که میکروفون های استاندارد را اشغال می کند. این بدان معناست که شما فقط باید میکروفون خود را به جک وصل کنید.

نحوه تنظیم XLR روی دوربین DSLR

در حالی که گزینه مینی پلاگ بسیار آسان است (در واقع ، فقط میکروفون را وصل می کنید) ، اما کیفیت صوتی همه کاره ای را که در جستجوی آن هستید به شما نمی دهد. در واقع ، در مقایسه با آنچه کابل XLR می تواند انجام دهد ، صدای میکروفون مینی پلاگ یک شوخی به نظر می رسد. اگر در مورد فیلمبرداری عالی با استفاده از دوربین DSLR جدی هستید ، تهیه کابل و آداپتور XLR قطعاً مهم نیست.

راه اندازی XLR بسیار آسان است.

مطالب مرتبط:  کولاژ در عکاسی چیست؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *