مهارت عکاسی در مقابل تجهیزات عکاسی

این یک سوال معمول و بدون پاسخ آسان است. این یکی از مواردی است که تقریباً هر عکاسی از خود خواسته است.

در این مقاله ، ما قصد داریم با شناسایی راه های مهم تجهیزات شروع کنیم. و سپس راه های مهم عکاس را پوشش دهیم.

 

کدام یک مهمتر است، مهارت عکاسی یا تجهیزات عکاسی؟

چگونه تجهیزات عکاسی شما را تغییر می دهند؟

همانقدر که عکاسان از پذیرش آن متنفر هستند ، تجهیزات مهم هستند.

اگر اینطور نبود ، چرا عکاسان حرفه ای 5000 دلار + برای تنظیم دوربین هزینه می کنند؟

این مسئله مهم نیست که تجهیزات مهم هستند ، بلکه این مسئله است که چقدر بر عکاسی شما تأثیر می گذارد.

چرا تجهیزات شما مهم هستند؟

سرعت عکاسی مداوم

دوربین هایی که نرخ عکسبرداری مداوم بالایی دارند ، امکان ثبت عکس های اکشن شگفت انگیز را فراهم می کنند بدون اینکه چیز زیادی را به تصرف خود بگذارید. دوربینی که می تواند در هر ثانیه 12 فریم عکس بگیرد ، شانس شما برای گرفتن یک تصویر زیبا را در اکشن تصویر به حداکثر می رساند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین سایز رینگ لایت

 

قابلیت فوکوس خودکار

دوربین هایی با نقاط فوکوس خودکار بیشتر ، پوشش فوکوس خودکار بیشتر ، ردیابی بهتر و نقاط فوکوس خودکار بهتر (به عنوان مثال ، نقاط نوع متقاطع) قفل کردن سریع تمرکز روی سوژه و ردیابی آنها را هنگام حرکت آسان تر می کند. این برای هر ژانر عکاسی که دارای سرعت بالایی باشد مفید است.

ناهمواری

دوربین های فلزی دارای آب بندی آب و هوا می توانند شرایط بسیار دشوارتری را نسبت به دوربین های ساخته شده از پلاستیک مهر و موم نشده در آب و هوا تحمل کنند. شما می توانید در باران ، برف و دمای یخبندان بدون اینکه دوربین خراب شود ، مدت بیشتری عکس بگیرید ، این شانس شما را برای گرفتن یک عکس در طول زندگی افزایش می دهد.

قابلیت های ISO بالا

دوربین های دارای پیشرفته ترین سنسورها قادر به ضبط تصاویر بدون سر و صدا هنگام عکسبرداری با ISO های بالا هستند. این باعث می شود عکسبرداری در شب بدون سه پایه گزینه بسیار عملی تری باشد.

 

وضوح

هرچه تعداد مگاپیکسل دوربین شما بیشتر باشد ، می توانید عکس های خود را برش دهید. این به شما امکان انعطاف پذیری بیشتری در پردازش و کمک به شما برای جبران لنزهای کوتاه تر می دهد.

دامنه دینامیکی بالا

دوربین های دارای دامنه دینامیکی بالا ، میزان جزئیات را در یک صحنه به حداکثر می رسانند. این باعث می شود هنگام انتخاب نوردهی ، عرض بیشتری داشته باشید. همچنین به شما امکان می دهد بدون استفاده از تکنیک های HDR از صحنه های با دامنه دینامیکی بالا عکاسی کنید.

پیش نمایش دقیق

دوربین های بدون آینه با منظره یاب های الکترونیکی با کیفیت بالا (EVF) قبل از فشار دادن دکمه شاتر ، پیش نمایش های نسبتاً دقیقی از تصاویر را به شما ارائه می دهند. این به شما امکان می دهد از همان ابتدا قرار گرفتن در معرض و عمق میدان خود را درست کنید.

اندازه و وزن

در سفرهای طولانی و سفرهای مسافرتی حمل دوربین های کوچکتر و سبک تر از همه آسان تر است. و هر چقدر حمل دوربین راحت تر باشد ، احتمال اینکه وقتی صحنه ای یک بار در زندگی دقیقاً پیش از چشمان شما اتفاق می افتد ، به همراه داشته باشید.

تثبیت کننده تصویر

دوربین ها و لنزها با نوعی تثبیت کننده تصویر امکان دستیابی با سرعت کم شاتر را فراهم می کنند. این باعث می شود فرصت های عکسبرداری در نور کم افزایش یابد و به شما امکان افزایش عمق میدان در طول روز را بدهید.

 

کیفیت نوری

لنزهای با کیفیت بالاتر وضوح بیشتری دارند و مشکلات کمتری دارند (مانند تغییر رنگ و اعوجاج). این امکان را فراهم می کند تا عکسهایی با وضوح تصویر کاملاً واضح داشته باشید که از دوربین بسیار عالی به نظر برسند.

فاصله کانونی

لنزهایی با فاصله کانونی متفاوت به شما امکان می دهند انواع مختلف عکس را بگیرید. اگر می خواهید تصاویر منظره گسترده را ثبت کنید ، می خواهید یک لنز فوق العاده گسترده داشته باشید. اگر می خواهید از جزئیات یک عقاب درحال شلیک عکس بگیرید ، یک لنز 500 یا 600 میلی متری می خواهید. بنابراین ، لنزهای مختلف به شما فرصت های مختلف عکس را می دهند.

شما چگونه عکاسی خود را تغییر می دهید؟
اکنون که روش های تأثیر تجهیزات بر عکاسی شما را بررسی کردیم ، وقت آن است که در مورد عکاس صحبت کنیم.

چه تاثیری در روند عکس سازی دارید؟ چگونه می توانید در عکاسی خود تفاوتی ایجاد کنید؟

مهارت فوکوس

حتی اگر بهترین سیستم فوکوس خودکار را در جهان داشته باشید ، مهم نیست که توانایی استفاده از آن را داشته باشید. برای ردیابی موضوعاتی که به سرعت حرکت می کنند ، مهارت جدی لازم است ، و این چیزی است که مهارت زیادی برای تسلط بر آن لازم است. اگر می خواهید عکس های اکشن زیبا را ثبت کنید ، نمی توانید فقط شاتر را فشار دهید و به بهترین حالت امیدوار باشید. سیستم فوکوس خودکار بخشی از این معادله است ، اما شما نیز همینطور.

 

مهارت نگهداری

توانایی شما برای دستیابی اغلب تفاوت بین یک عکس واضح و یک عکس تار است. شما اغلب مجبور هستید که در حالت پرتحرک دستان خود را ثابت نگه دارید ، هرگز کار ساده ای نیست. تثبیت کننده تصویر کمک می کند ، اما اگر تکنیک شما صحیح نباشد ، در هر صورت با عکس های تار و ناپایدار مواجه خواهید شد.

مهارت های نوردهی

دوربین ها در شناسایی نوردهی مناسب برای صحنه کاملاً خوب هستند. اما موارد زیادی وجود دارد که انتخاب دوربین فقط خوب به نظر نمی رسد. آن وقت است که شما باید به عنوان عکاس وارد عمل شوید و نوردهی دوربین خود را کنترل کنید.

کار با نور

به همان اندازه که دوربین های مدرن عالی هستند ، آنها هنوز هم نمی توانند به شما بگویند که چگونه نور خوبی پیدا کنید و قطعاً نمی توانند به شما بگویند که چگونه از نور برای عکس های عالی استفاده کنید. این به خود شما بستگی دارد و این چیزی است که عکاسان تمام عمر خود را صرف مطالعه آن می کنند. نور مورد استفاده ماهرانه می تواند تنها تفاوت بین یک عکس شگفت انگیز و یک عکس متوسط باشد.

مهارت های ترکیب

ما این را زیر یک عنوان قرار می دهیم ، اما این یک موضوع بزرگ است. ترکیب چیزی نیست که ذاتی باشد ، و قطعاً چیزی نیست که دوربین شما بتواند آن را کنترل کند. این چیزی است که شما با تمرین و سخت کوشی یاد می گیرید. و اگر مهارت های ترکیب بندی را برای عکاسی خود به ارمغان نیاورید ، بسیار بد به نظر می رسد. هیچ راهی وجود ندارد.

 

کار با دیافراگم

انتخاب ترکیب یک مهارت است. همچنین این توانایی وجود دارد که بتوانید آن ترکیب را بیرون بیاورید – بتوانید از تنظیمات دوربین به نفع خود استفاده کنید. در اینجاست که باید دانش خود را برای انتخاب دیافراگم و سرعت شاتر مورد نیاز برای گرفتن عکس عالی استفاده کنید.

مهارت های پس از پردازش

این عامل عظیم دیگری است زیرا مهارت های پس از پردازش به شما امکان می دهد عکس بگیرید و واقعاً آن را به چیزی باورنکردنی تبدیل کنید. پردازش پس از آن این است که شما چگونه سنگین ترین عکسهای خود را می گذارید و این است که چگونه به عکس های خود آن ذوق حرفه ای می دهید.

اکنون که تا اینجا خوانده اید ، ما و شما مطمئناً توافق می کنیم که هم تجهیزات و هم عکاس مهم هستند.

با این حال ، اگر به دو لیست نگاهی بیندازید ، متوجه خواهید شد که جنبه های خاصی از عکاسی وجود دارد که تجهیزات به سختی می تواند در آنها نقش داشته باشد مانند کار با نور ، انتخاب یک ترکیب ، آخرین لمس ها روی عکس در مرحله پردازش ، و بیشتر.

اینها جنبه های عظیم عکاسی بودن است. اگر نتوانید این کارها را انجام دهید ، تصاویر شما به طور مداوم ضعیف خواهند بود. هیچ راه دیگری برای گفتن آن وجود ندارد.

اگر بتوانید این کارها را به خوبی انجام دهید ، عکس های شگفت انگیزی دریافت خواهید کرد. بله ، تجهیزات با کیفیت بالا کمک خواهد کرد. اگر از قبل مهارت کافی داشته باشید ، شانس گرفتن عکس های زیبا را افزایش می دهد. با این حال ، گرچه تجهیزات مهم هستند ، اما تجهیزات هرگز عکس شگفت انگیزی برای شما ایجاد نمی کند. در بهترین حالت ، تجهیزات عکس هایی با وضوح فوق العاده و در بدترین حالت تجهیزات شما را به تصاویر مبهم و کم نور می رساند.

به عبارت دیگر ، برای گرفتن عکس های خارق العاده نیازی به تجهیزاتی باورنکردنی ندارید. اما برای گرفتن عکس های باورنکردنی لازم است که یک عکاس باورنکردنی باشید.

مطالب مرتبطتنظیمات دوربین DSLR برای فیلمبرداری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *