ممنوعیت انتشار عکس جغد برفی

ممنوعیت انتشار عکس جغد برفی

عکس‌های جغد برفی توسط گروه‌های فیسبوک برای جلوگیری از عکس‌های پاپاراتزی حیوانات ممنوع شد.

 

قیمت انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

ممنوعیت انتشار عکس جغد برفی

ممنوعیت انتشار عکس جغد برفی

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت در آرایش

 

از عکاسان آماتور خواسته شده است که از گرفتن عکس از جغدهای برفی خودداری کنند زیرا این نگرانی وجود دارد که رفتار مزاحم این علاقه مندان به حیات وحش ممکن است به تلاش‌های حفاظتی آسیب برساند.

به گزارش بنگر دیلی نیوز، اکنون چندین گروه رسانه های اجتماعی از انتشار عکس های جغد برفی خودداری می کنند تا از “رفتار پاپاراتزی وار” برخی عکاسان جلوگیری کنند.

گروه فیس بوک Maine Wildlife، که دارای بیش از 127000 عضو است، از جمله کسانی است که شروع به رد تصاویر ارسالی جغد برفی کرده است. تروی دایر، یکی از مدیران گروه، به نیوزویک گفت که این موضوع برای اولین بار توسط چند عکاس حرفه ای در گروه آشکار شد.

دایر می‌گوید: «مواردی وجود داشته است که حداقل ده‌ها نفر خیلی به جغدها نزدیک بوده‌اند، بنابراین آنها پرواز می‌کنند تا از پرواز آنها عکس بگیرند.» جغدها باید انرژی خود را برای شکار ذخیره کنند و اگر انرژی زیادی را صرف پرواز کنند، احتمالاً از خستگی/گرسنگی می‌میرند.”

ممنوعیت انتشار عکس جغد برفی 2

ممنوعیت انتشار عکس جغد برفی 2

جغدهای برفی که عمدتاً در مناطق قطب شمال آمریکای شمالی و در سراسر شمال اروپا و آسیا مستقر هستند، در سال 2021 در فهرست قرمز اتحادیه بین‌المللی حفاظت از گونه‌های در معرض خطر «آسیب‌پذیر» ارزیابی شدند.

این آخرین نام گذاری است که قبل از اینکه گونه ای در رده در حال انقراض قرار گیرد و در بحبوحه نگرانی ها در مورد اندازه جمعیت رو به کاهش باشد، ارائه می شود. به گزارش مجله اسمیتسونیان، تحقیقات منتشر شده در سال 2017 نشان داد که جمعیت آنها از 200000 نفر در سال 2013 به 28000 نفر کاهش یافته است.

حیات وحش مین تنها یکی از معدود جوامع آنلاینی است که در تلاش برای محافظت از جغد برفی هستند. Bangor Daily News گزارش می دهد که ممنوعیت مشابهی توسط انجمن شیکاگو اودوبون اجرا شده است.

داگ هیچکاکس، طبیعت شناس در مین اودوبون و کارشناس پرندگان وحشی، در صحبت با این خبرگزاری، توضیح داد که مشکل در این است که جغدهای برفی در طول روز در فضاهای باز می خوابند و به راحتی قابل تشخیص هستند.

او می‌گوید: «به نظر می‌رسد که همه می‌خواهند شات پروازی را داشته باشند، که وقتی در حال خوابیدن است آن را نمی‌گیرید، یا عکس پرتره را می‌خواهند تا خیلی نزدیک باشند». 

امید است که هشدارهای ارسال شده در رسانه های اجتماعی، عکاسان آماتور را از نزدیک شدن بیش از حد به جغدها برای عکس مشابه باز دارد.

در پستی که برای اعضای گروه حیات وحش مین فرستاده شد، مدیران توضیح دادند: «جغدها باید در طول روز استراحت کنند و انرژی زیادی را صرف شکار می‌کنند… در حالی که مردم دائماً آنها را تعقیب می‌کنند و آزار می‌دهند. 

اساساً، این جغدهای برفی اغلب برای گذراندن زمستان قبل از بازگشت به قطب شمال برای تولید مثل بیشتر و حفظ موجودیت گونه در ایالات متحده هستند.

در حالی که مدیران و کارشناسان رسانه های اجتماعی می دانند که نمی توانند مانع از جستجوی جغدهای برفی برای عکاسی شوند، آنها امیدوارند که علاقه مندان به طبیعت به تصویر بزرگتر فکر کنند و سهم خود را برای اطمینان از بقای این گونه انجام دهند. 

مطالب مرتبط: آداپتور لنز میکروسکوپ پرینت سه بعدی 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *