مقایسه نیکون Z6 II با سونی A7S III

نیکون Z6 II و سونی A7S III دو دوربین دیجیتال هستند که به ترتیب در اکتبر 2020 و جولای 2020 برای عموم آشکار شدند. Z6 II و A7S III هر دو دوربین لنزهای قابل تعویض بدون آینه هستند که مجهز به یک قاب کامل هستند سنسور وضوح تصویر نیکون 24.3 مگاپیکسل است ، در حالی که سونی 12 مگاپیکسل ارائه می دهد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: اثر رینگ لایت در عکاسی و فیلمبرداری

 

در زیر مروری بر مشخصات اصلی دو دوربین به عنوان نقطه شروع مقایسه وجود دارد.

با فراتر رفتن از این عکس فوری از ویژگی ها و ویژگی های اصلی ، تفاوت های Nikon Z6 II با Sony Alpha 7S III چیست؟ کدام یک را بخرید؟ برای اطلاع از چگونگی مقایسه این دو دوربین با توجه به اندازه بدن ، سنسورهای تصویربرداری ، ویژگی های عکسبرداری ، اتصالات ورودی-خروجی و دریافت آنها توسط بازرسان متخصص ، ادامه مطلب را بخوانید

مقایسه بدنه

اندازه و وزن فیزیکی Nikon Z6 II و Sony A7S III در صفحه نمایش کنار هم در زیر نشان داده شده است. این دو دوربین با توجه به اندازه نسبی آنها ارائه می شوند. سه نمای متوالی از جلو ، بالا و سمت عقب نشان داده شده است. تمام ابعاد اندازه تا نزدیکترین میلی متر گرد می شود.

 

اگر ناحیه نمای جلو (عرض x ارتفاع) دوربین ها به عنوان اندازه گیری اندازه آنها در نظر گرفته شود ، Sony A7S III به طور قابل توجهی کوچکتر (9 درصد) از Nikon Z6 II است. علاوه بر این ، A7S III نسبت به Z6 II کمی سبک تر (1 درصد) است. در این زمینه ، شایان ذکر است که هر دو دوربین ضد پاشش و گرد و غبار هستند و بنابراین می توانند در شرایط آب و هوایی نامساعد یا محیط های سخت مورد استفاده قرار گیرند.

مقایسه اندازه و وزن فوق تا حدی ناقص است زیرا لنزهای قابل تعویض مورد نیاز هر دو دوربین را در نظر نمی گیرند. از این رو ، ممکن است بخواهید مشخصات لنزهای موجود را مطالعه و مقایسه کنید تا تصویر کاملی از اندازه و وزن دو سیستم دوربین بدست آورید.

در مورد عمر باتری ، Z6 II 410 عکس از باتری EN-EL15c خود دریافت می کند ، در حالی که A7S III می تواند با یک بار شارژ بسته تغذیه NP-FZ100 خود 600 عکس بگیرد. بسته های باتری هر دو دوربین از طریق USB شارژ می شود که در هنگام سفر بسیار راحت است.

جدول زیر مشخصات فیزیکی کلیدی این دو دوربین را در کنار مجموعه مقایسه ای گسترده تری خلاصه می کند. اگر می خواهید فوکوس نمایشگر را عوض کنید و یک جفت دوربین دیگر را مرور کنید ، می توانید به ابزار CAM-parator بروید و از میان گزینه های مختلف مقایسه دوربین ممکن در آنجا انتخاب کنید.

 

قیمت البته عامل مهمی در تصمیم گیری دوربین است. قیمت های ذکر شده در بازار ، نشانه ای از بخش بازار است که سازنده دوربین ها هدف قرار داده اند. Z6 II با قیمتی کاملاً ارزان تر (43 درصد) نسبت به A7S III به بازار عرضه شد که آن را در بخش دیگری از بازار قرار می دهد.

معمولاً قیمت های خرده فروشی در ابتدا نزدیک به قیمت راه اندازی می شوند ، اما پس از گذشت چندین ماه ، تخفیف در دسترس قرار می گیرد. بعداً در چرخه محصول و به ویژه هنگامی که مدل جایگزینی در شرف ظهور است ، تخفیف بیشتر و فروش ترخیص کالا از سهام اغلب قیمت دوربین را بطور قابل توجهی پایین می آورد. سپس ، پس از عرضه مدل جدید ، معاملات بسیار خوبی اغلب در بازار از پیش متعلق به بازار پیدا می شود.

مقایسه سنسور

سنسور تصویربرداری در هسته دوربین های دیجیتال قرار دارد و اندازه آن یکی از عوامل اصلی تعیین کننده کیفیت تصویر است. یک سنسور بزرگ معمولاً دارای پیکسل های فردی بزرگتری است که حساسیت به نور کمتری را ارائه می دهند ، دامنه دینامیکی وسیع تری را ارائه می دهند و عمق رنگ غنی تری نسبت به پیکسل های کوچکتر در سنسوری از همان نسل تکنولوژی دارند. بعلاوه ، یک دوربین حسگر بزرگ هنگام استفاده از عمق میدان کم برای جداسازی سوژه از پس زمینه ، گزینه های خلاقانه دیگری به عکاس می دهد. از طرف منفی ، سنسورهای بزرگتر با بدنه و لنزهای دوربین بزرگتر و گرانتری در ارتباط هستند.

هر دو دوربین مورد بررسی از یک سنسور فول فریم بهره می برند ، اما اندازه سنسورهای آنها کمی متفاوت است. سطح حسگر در A7S III 1 درصد کوچکتر است. با این وجود ضریب قالب آنها برابر 1.0 است. نسبت ابعاد هر دو دوربین (عرض حسگر به ارتفاع سنسور) 3: 2 است.

Z6 II با 24.3 مگاپیکسل از وضوح بالاتری نسبت به A7S III (12 مگاپیکسل) برخوردار است ، اما Z6 II دارای پیکسل های فردی کوچکتر است (میزان پیکسل 5.94μm در مقابل 8.40μm برای A7S III). در این زمینه قابل توجه است که این دو دوربین به طور پی در پی منتشر شدند ، به طوری که سنسورهای آنها از یک نسل تکنولوژیکی هستند.

 

مزیت وضوح تصویر Nikon Z6 II به معنای انعطاف پذیری بیشتر برای برش تصاویر یا امکان چاپ تصاویر بزرگتر است. حداکثر اندازه چاپ Z6 II برای خروجی با کیفیت خوب (200 نقطه در هر اینچ) برابر با 30.2 20 20.1 اینچ یا 76.8 5 51.1 سانتی متر ، برای کیفیت بسیار خوب (250 نقطه در اینچ) 24.2 16 16.1 اینچ یا 61.4 40 40.9 سانتی متر و برای کیفیت عالی (300 نقطه در اینچ) 20.2 13 13.4 اینچ یا 51.2 34 34.1 سانتی متر مقادیر مربوط به Sony A7S III 21.2 .2 14.2 اینچ یا 53.8. 36 سانتی متر برای کیفیت خوب ، 17 11. 11.3 اینچ یا 43.1 28 28.8 سانتی متر برای کیفیت بسیار خوب و 14.1 9. 9.4 اینچ یا 35.9 24 24 سانتی متر برای چاپ با کیفیت عالی است. .

Z6 II دارای پیکسل های تشخیص فاز روی سنسور است که منجر به دستیابی سریع و قابل اعتماد در فوکوس خودکار حتی در حین عملکرد نمایش زنده می شود.

Nikon Z6 II محدوده حساسیت بومی از ISO 100 تا ISO 51200 دارد که می تواند تا ISO 50-204800 افزایش یابد. تنظیمات ISO مربوط به Sony Alpha 7S III ISO 80 تا ISO 102400 است ، با افزایش دامنه ISO به 40-409600.

از سال 2007 ، DXO Mark اندازه گیری عملکرد حسگر را منتشر کرده است که با استفاده از یک روش سازگار حاصل شده است. این سرویس امتیاز کلی سنسور و همچنین نمره های فرعی را برای حساسیت به نور کم (“DXO Sports”) ، دامنه دینامیکی (“DXO Landscape”) و عمق رنگ (“DXO Portrait”) تعیین می کند. جدول زیر نمای کلی از مشخصات حسگر فیزیکی و همچنین اندازه گیری کیفیت سنسور را برای انتخاب مقایسه کننده ها ارائه می دهد.

بسیاری از دوربین های مدرن نه تنها قادر به گرفتن عکس ثابت هستند ، بلکه می توانند تصاویر ویدئویی را نیز ضبط کنند. هر دو دوربین مورد بررسی دارای یک سنسور هستند که دارای زمان خوانایی سریع سریع برای تصاویر متحرک است ، اما A7S III سرعت فریم بیشتری نسبت به Z6 II فراهم می کند. این می تواند فیلم های فیلم را با سرعت 4K / 120p فیلمبرداری کند ، در حالی که Nikon به 4K / 60p محدود است.

مقایسه ویژگی

فراتر از بدنه و سنسور ، دوربین ها می توانند در طیف وسیعی از ویژگی ها متفاوت باشند. دو دوربین تحت بررسی از نظر داشتن هر دو منظره یاب الکترونیکی مشابه هستند. با این حال ، وضوح A7S III وضوح بالاتری نسبت به Z6 II دارد (9440k در مقابل 3690k نقطه). در جدول مجاور برخی دیگر از ویژگی های اصلی Nikon Z6 II و Sony A7S III به همراه اطلاعات مشابه برای انتخاب مقایسه کنندگان ذکر شده است.

 

یکی از ویژگی هایی که در Z6 II وجود دارد اما در A7S III وجود ندارد ، یک LCD سطح بالا است. در حالی که البته کوچکتر از صفحه عقب است ، صفحه کنترل برخی از اطلاعات ضروری عکسبرداری را منتقل می کند و می تواند برای بررسی سریع و آسان تنظیمات مناسب باشد.

A7S III دارای صفحه ای مفصلی است که می تواند به صورت رو به جلو تبدیل شود. این ویژگی توسط وبلاگ نویسان و عکاسانی که به گرفتن عکس سلفی علاقه مند هستند ، قدردانی خواهد شد. در مقابل ، Z6 II صفحه نمایش سلفی ندارد.
اطلاعات سرعت شاتر گزارش شده به استفاده از کرکره مکانیکی اشاره دارد. با این حال ، برخی از دوربین ها فقط دارای یک شاتر الکترونیکی هستند ، در حالی که در برخی دیگر از دوربین ها علاوه بر یک شاتر الکترونیکی ، یک شاتر الکترونیکی نیز وجود دارد. در واقع ، هر دو دوربین مورد بررسی دارای یک شاتر الکترونیکی هستند ، که عکسبرداری کاملاً بی صدا را امکان پذیر می کند. با این حال ، این حالت برای عکاسی از اشیا moving در حال حرکت (خطر غلت زدن شاتر) یا عکسبرداری در زیر منابع نور مصنوعی (خطر سوسو زدن) کمتر مناسب است.

 

Nikon Z6 II دارای یک فاصله سنج داخلی است. این عکاس را قادر می سازد توالی های مرور زمان ، مانند شکوفه گل ، غروب خورشید یا طلوع ماه را بدون خرید محرک دوربین خارجی و نرم افزار مربوطه ثبت کند.

در مورد ذخیره سازی داده های تصویربرداری ، Z6 II و A7S III پرونده های خود را در کارت های CFexpress یا SDXC می نویسند. هر دو دوربین دارای اسلات کارت دوتایی هستند که در صورت خرابی کارت حافظه می توانند بسیار مفید باشند. بعلاوه ، هر دو دوربین از کارتهای UHS-II پشتیبانی می کنند (انتقال داده فوق العاده با سرعت بالا تا 312 مگابایت در ثانیه).

مقایسه اتصال

برای برخی از برنامه های تصویربرداری ، میزان ارتباط دوربین با محیط خود می تواند جنبه مهمی در روند تصمیم گیری دوربین باشد. جدول زیر مروری بر اتصال Nikon Z6 II و Sony Alpha 7S III و به ویژه رابط هایی است که دوربین ها (و مقایسه کنندگان انتخاب شده) برای کنترل لوازم جانبی و انتقال داده ارائه می دهند.

اگر شمارش نقاط قوت نسبی (نقاط گلوله در بالا) به عنوان یک معیار در نظر گرفته شود ، Z6 II کمی جلوتر از A7S III (امتیاز 8: 7) بیرون می آید. با این حال ، اهمیت نسبی جنبه های مختلف دوربین فردی با توجه به ترجیحات و نیازهای شخصی متفاوت خواهد بود ، بنابراین ممکن است بخواهید قبل از تصمیم گیری در مورد دوربین جدید ، وزنه های مربوطه را برای ویژگی های خاص اعمال کنید. یک عکاس حرفه ای عروسی تفاوت دوربین ها را به گونه ای مشاهده می کند که از دیدگاه عکس مسافرتی متفاوت باشد ، و یک فرد علاقه مند به مناظر شهری نیازهای متمایزی از یک عکاس ماکرو دارد. از این رو ، تصمیم گیری در مورد دوربین مناسب و ارزش خرید اغلب تصمیمی کاملاً شخصی است.

سایر گزینه ها چطور؟ آیا مشخصات Nikon Z6 II و Sony A7S III دوربین ها را در رده های برتر کلاس خود قرار داده است؟ در جدیدترین لیست بهترین دوربین لنزهای بدون تعویض بدون آینه که لیست این دو دوربین در بین محصول مورد نظر قرار دارد ، بدانید.

در هر صورت ، گرچه ارزیابی مبتنی بر مشخصات دوربین ها می تواند در آشکار کردن پتانسیل آنها به عنوان ابزار عکاسی آموزنده باشد ، اما برای مثال تجربه عکسبرداری و عملکرد تصویربرداری از Z6 II و A7S III در شرایط عملی ، چیز کمی بیان می شود. مرورهای کاربران ، مانند مواردی که در آمازون یافت می شود ، گاهی اوقات می توانند در مورد این مسائل اطلاع دهند ، اما این بازخورد اغلب ناقص ، متناقض و مغرضانه است.

بررسی های تخصصی
به همین دلیل بررسی عملی توسط متخصصان مهم است. جدول زیر ترکیبی از ارزیابی دوربین برخی از شناخته شده ترین سایت های بررسی چرخ دنده عکس (آماتور عکاس [AP] ، دوربین فیلمبرداری [CL] ، dpreview [DPR] ، افوتوزین [EPZ] ، وبلاگ عکاسی [PB]) است. همانطور که مشاهده می شود ، بازرسان حرفه ای در بسیاری از موارد در مورد کیفیت دوربین های مختلف اتفاق نظر دارند ، اما گاهی اوقات ارزیابی آنها متفاوت است ، و این نکته قبلی را تقویت می کند که تصمیم گیری دوربین اغلب یک انتخاب شخصی است.

مطالب مرتبطمعرفی دوربین سونی A7C

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *