مقایسه سافت باکس و بیوتی دیش

وقتی وارد دنیای نور خارج از دوربین می شوید ، انتخاب برای اصلاح کننده ها طاقت فرسا به نظر می رسد. امروز ، ما مقایسه بیوتی دیش با سافت باکس را انجام خواهیم داد.

بیاموزید که ویژگی های آنها متفاوت است ، چطور شبیه هستند و چه موقع ممکن است بخواهید از آنها استفاده کنید! 

بیوتی دیش چیست؟

یک بیوتی دیش یکی از کمترین مواردی است که در مورد اصلاح کننده های نور قابل درک است. شما دستگاه را روی اسپید لایت یا فلاش خود قرار می دهید تا نحوه تابش نور را تغییر دهد. یک بیوتی دیش یک دیسک سهموی کم عمق است که یک بشقاب در مرکز آن قرار دارد. چیزی را که شبیه ماهواره خانگی است تصویر کنید و کاملاً نزدیک هستید.

بیشتر بیوتی دیش ها از فلز ساخته شده اند. یک بیوتی دیش از داخل می تواند سفید یا نقره ای باشد و به طور کلی در بیرون سفید یا سیاه باشد. بیوتی دیش های فلزی را نمی توان جمع کرد.

چند کارخانه تولید کننده بیوتی دیش برای سهولت در نگهداری و حمل و نقل ، یک نسخه تاشو ارائه می دهند. این نسخه ها از پارچه ای ساخته شده اند که روی یک قاب پلاستیکی کشیده شده اند. نسخه های تاشو هنوز صفحه انحراف دهنده وسط را  دارند ، اما قسمت بیرونی آن جمع می شود. اینها نیز می توانند با رنگ سفید یا نقره ای پوشانده شوند.

یک بیوتی دیش چگونه کار می کند؟

روی این اصلاح کننده نور ، نور از پشت متصل می شود. وقتی فلاش را روشن می کنید ، نور به صفحه جلویی برخورد می کند و دوباره به داخل کاسه برمی گردد و دوباره خاموش می شود.

این اصلاح کننده های نور وقتی از نزدیک مورد استفاده قرار می گیرند منبع نوری بسیار متمرکز را ایجاد می کنند. بیوتی دیش ها به دلیل نوری که ایجاد می کنند در بین عکاسان مد و زیبایی محبوب هستند. این اصلاح کننده های نور سایه ها و هایلایت های قوی ایجاد می کنند.

بیوتی دیش ها در اندازه های مختلف ارائه می شوند که معمولاً از دیسک های یک تکه سنتی با قطر حدود 16 اینچ تا 32 اینچ شروع می شوند. قطر واحدهای جمع شونده معمولاً از حدود 22 “تا 42” است.

آنها معمولاً از نزدیک و با تمرکز بر چهره مشتری شما استفاده می شوند.

برخی از این اصلاح کننده های نور دارای شبکه هستند. این لوازم جانبی باعث تغییر کیفیت نور می شوند. شبکه مانند یک لانه زنبوری به نظر می رسد و به بیرون کاسه متصل می شود.

شبکه سایه های مشخص تری به شما می دهد ، که می تواند ویژگی های صورت مانند بافت پوست یا ساختار استخوان را برای تصاویر حتی چشمگیر برجسته کند. یک پوشش جلویی ، نور را نرم کرده و باعث می شود بیوتی دیش شما بیشتر شبیه سافت باکس باشد.

سافت باکس چیست؟

این اصلاح کننده ها از پارچه نرم ساخته شده اند و به شکل مربع یا مستطیل هستند. از آنجا که مستطیل است ، نور بسیار جهتی را تأمین می کند.

سافت باکس ها نسبت به فلاش لخت ، نور ملایم و با کنتراست کمتری ارائه می دهند. آنها همچنین بیش از یک بیوتی دیش “می پیچند” ، به این معنی که حتی اگر آن را خارج از محور دوربین قرار دهید ، باز هم در سوژه خود نور خواهید یافت.

سافت باکس ها با اندازه های حدود 18 “بلند تا 72”  شروع می شوند. سافت باکس ها که بلند و لاغر هستند ، اغلب جعبه های نواری خوانده می شوند ، اما عملکرد آنها مانند سافت باکس است. هرچه جعبه بزرگتر باشد ، گران ترند. بعضی از آنها به گونه ای طراحی شده اند که ساخته می شوند و باز می مانند. سایرین مانند چتر طراحی شده اند و در صورت لزوم باز و بسته می شوند.

سافت باکس ها را نیز می توان گریت کرد. شبکه بیشتر باعث کنترل نشت نور می شود و حتی نور بیشتر به شما جهت می دهد.

همچنین ممکن است محصولی به نام octobox را مشاهده کنید. این یک جعبه هشت ضلعی است که خصوصیات سافت باکس و چترها را با هم ترکیب می کند. Octobox ها نیز نور ملایم و جهت دار می دهند اما دارای نورافکن دایره ای هستند.

سافت باکس چگونه کار می کند؟

فلاش شما از پشت سافت باکس سوار شده و از طریق یک یا چند صفحه پراکنده شلیک می شود. سایر سافت باکس ها از پایه چتر استفاده می کنند و نیاز به نصب فلاش در داخل جعبه است. سپس نور از پشت جعبه برمی گردد و از طریق یک صفحه انتشار به بیرون از جعبه منعکس می شود.

آنها می توانند از نزدیک استفاده شوند تا چهره و بالاتنه یا حتی یک بدن کامل یا چند نفر را برای مشتریان شما روشن کنند.

تفاوتهای بیوتی دیش و سافت باکس

این دو اصلاح کننده از جهات دیگری تفاوت دارند تا فقط شکل آنها.

بیوتی دیش:

حاشیه یا کنتراست بیشتری نسبت به سافت باکس ها می دهد.
روشنایی را به اطراف سوژه مانند سافت باکس نمی پیچید.
چراغهای جلو گرد دارد ، جایی که یک سافت باکس چراغهای جلو را مربع می دهد.
چراغ ها همیشه در پشت دیش قرار می گیرند و به جلو شلیک می شوند. برخی از سافت باکس ها اجازه می دهد تا یک چراغ در داخل نصب شود ، از پشت بخورد و به جلو برود.
معمولاً از فلز ساخته می شوند (اگرچه چند مدل تاشو پارچه ای وجود دارد) که در آن سافت باکس ها از پارچه ای ساخته می شوند که روی قاب فلزی نصب شده اند.

مطالب مرتبط:  معرفی دوربین سونی A7S III
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *