مقایسه رینگ لایت و پروژکتور LED

آنها در واقع دو ژانر متفاوت از نور نیستند بلکه بسته به نوع عکاسی شما دو روش متفاوت برای نورپردازی هستند.

اتفاقاً رینگ لایت و چراغ LED اساساً یک چیز هستند – هر دو چراغ LED هستند. تنها چیزی که متفاوت است شکل است. عکاسی به عنوان یک اصطلاح چندین ژانر و زیر ژانر مختلف را در بر می گیرد. عکاسی پرتره ، به عنوان مثال ، یک ژانر بسیار محبوب است و یکی از مناطق اصلی است که هر دو نوع چراغ در آن استفاده می شود.

بارزترین نکته در مورد رینگ لایت این است که شکل آنها مانند یک حلقه است. هنگام نوبت گرفتن عکس های زیبایی ، آنها بهترین هستند. نوع ایده آل نوری که می تواند پرتره های زیبای صورت را از مدل هایی که از لوازم آرایشی یا جواهرات استفاده می کنند تولید کند. عکاسان آنها را دوست دارند و مدل ها نیز همین طور.
اما چه چیز خاصی در مورد آنها وجود دارد؟

رینگ لایت ها به شکل حلقه هستند و این شکل به نور اجازه می دهد صورت را معمولاً از زاویه مستقیم روشن کند. رینگ لایت ها درجه یک مانند رینگ لایت جی ماری 21 همراه با دکمه تنظیم دمای رنگ. یک ویژگی درخشان که به شما امکان می دهد رنگ نور را با بقیه در استودیو مطابقت دهید. این هنگامی که شما در حال تنظیم چند نور هستید و یا لازم است که رنگ چراغ اصلی خود را با نور محیط اتاق تنظیم کنید مفید است.
بیشتر رینگ لایت های حرفه ای مانند رینگ لایت 480E II با باتری کار می کنند. و این یک مزیت بزرگ هنگام عکاسی در فضای باز است. می توانید دمای رنگ را برای تقلید از نور خورشید تنظیم کنید و یا از آن برای تعریف خورشید استفاده کنید و تصویری تهیه کنید که به نظر می رسد کاملاً با نور طبیعی گرفته شده است.

پروژکتور LED چیست؟

اصطلاح چراغ های پنل LED نشان دهنده آرایه ای از تنظیم چراغ های LED بر روی پایه نوع پنل است. این پایه می تواند مستطیل یا مربع باشد و به هدف یا کاربرد خاص آن سیستم های روشنایی پانل بستگی دارد. علاوه بر این ، تعداد LED ها در هر سیستم روشنایی پانل LED می تواند متفاوت باشد. معمولاً هرچه تعداد LED بیشتر باشد قیمت واحد نیز بالاتر است.
درست مانند رینگ لایت که در بالا در مورد آنها خواندیم ، چراغ های صفحه ای LED نیز دارای گزینه تغییر درجه حرارت رنگ هستند. به شما این امکان را می دهد که نور را به طور یکپارچه با نور خورشید مخلوط کنید یا به شما امکان می دهد آن را با دمای رنگ نور محیط داخل اتاق تنظیم کنید.

کاربردهای رینگ لایت

رینگ لایت ها به بهترین منظور برای عکسبرداری از پرتره استفاده می شوند. آنها در درجه اول برای گرفتن آن نورهای چشمگیر زیبا در چشم مدل استفاده می شوند. اما فراتر از آن رینگ لایت برای عکاسی از محصول و عکاسی ماکرو نیز مفید است. هم در عکس و هم در عکاسی ماکرو ، شما با یک لنز ماکرو کار می کنید و نزدیک به سوژه می روید تا بتوانید تصویری را که قاب را پر می کند تولید کنید. هنگام کار با یک لنز فاصله کانونی کوچک ، برای پر کردن قاب باید به سوژه نزدیک شوید. این ممکن است و اغلب نور محیط را مسدود می کند. یک رینگ لایت کوچک بهترین راه حل برای اطمینان از نوردهی مناسب است. علاوه بر این ، اگر از تکنیک انباشته سازی فوکوس استفاده می کنید ، باید منبع ثابت نور متعادل از رنگ داشته باشید. رینگ لایت راه حل خوبی است.

کاربرد پروژکتور LED

پروژکتور LED برای پرتره ، محصولات و ماکرو نیز مناسب هستند. اما بزرگترین اشکال آنها برخلاف رینگ لایت است که به شما اجازه نمی دهند از طریق آنها عکس بگیرید – یک مزیت بزرگ برای رینگ لایت! چراغ های صفحه ای LED بهتر است به عنوان نور کلیدی برای عکاسی پرتره کار کنند و رینگ لایت را به عنوان نورگیر برای عکسبرداری بگذارند.

  • رینگ لایت و چراغ های LED برای عکاسی های استودیویی و فضای باز قابل همکاری هستند.
  • رینگ لایت و چراغ های صفحه ای LED به خوبی با نور طبیعی در تنظیم نور هیبریدی کار می کنند.
  • رینگ لایت و چراغ های صفحه ای LED دارای تنظیماتی برای تغییر دمای رنگ هستند.
  • رینگ لایت برای پرتره و عکس های زیبایی مناسب ترند.
  • چراغ های پانل LED برای نیازهای روشنایی گسترده (بدن کامل و غیره) مناسب ترند.
  • رینگ لایت برای عکسبرداری از عکاسی ماکرو ، عکاسی از گل و سایر نیازهای عکاسی از نزدیک مناسب ترند.
  • وقتی صحبت از اصلاح کننده های نور می شود ، چراغ های صفحه ای LED بیشترین دامنه را ارائه می دهند.
مطالب مرتبط:  تاثیر رینگ لایت در عکاسی پرتره

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *