مفهوم لومن در رینگ لایت چیست؟

هنگام خرید رینگ لایت، اصطلاحی که اغلب با آن مواجه می شوید، اصطلاح لومن است. در واقع، در صفحه اطلاعات یک رینگ لایت معمولا درجه بندی لومن اغلب در ابتدا ذکر می شود. لومن ها یک واحد اندازه گیری مهم در رینگ لایت هستند و درک آنها به شما کمک می کند تا رینگ لایت مناسبی را برای نیازهای خود انتخاب کنید. در اینجا نگاهی دقیق‌تر به معنای این اصطلاح و تأثیر آن بر انتخاب‌های نورپردازی شما داریم.

تعریف لومن

در رینگ لایت، لومن روشنایی یک نور را اندازه گیری می کند. این با وات متفاوت است که میزان انرژی نور را اندازه می گیرند. اصطلاح لومن به معنای “نور” است، که وقتی متوجه شوید که چه چیزی را اندازه گیری می کند، منطقی است. به عبارت دیگر، لومن میقیمت خرید و فروش انواع رینگ لایت در فروشگاه مینیاتورزان نوری که رینگ لایت شما منتشر می کند را اندازه گیری می کند. هر چه لومن بیشتر باشد، نور روشن تر خواهد بود.

چرا رینگ لایت ها برحسب لومن اندازه گیری می شوند؟

اندازه گیری روشنایی یک رینگ لایت مهمتر از اندازه گیری قدرت آن است. لامپ‌های رشته‌ای سنتی بر حسب وات اندازه‌گیری می‌شدند که نشان می‌داد چقدر برق مصرف می‌کردند. وات بیشتر به معنای نور روشن تر بود. اکنون که صنعت گزینه‌های روشنایی کارآمد زیادی دارد، وات بیشتر در واقع به معنای نور بیشتر نیست، مگر اینکه در همان نوع لامپ باقی بمانید. به همین دلیل است که نور رینگ لایت بر حسب لومن اندازه گیری می شود.

هنگام تلاش برای محاسبه تعداد چراغ هایی که باید برای تاسیسات خود بخرید، لومن ها واحد مفیدی هستند. اکثر امکانات حداقل نیاز برای دید مناسب دارند و شما فقط با محاسبه بر حسب لومن می توانید تعداد نور مورد نیاز خود را محاسبه کنید. اگر به تعداد مشخصی لومن در هر فوت مربع نیاز دارید و می دانید که نور چند لومن تولید می کند، می توانید تعداد مناسبی از رینگ لایت ها را نصب یا خریداری کنید.

چگونه لومن با وات مقایسه می شود؟

لومن ها و وات ها چیزهای مختلفی را اندازه گیری می کنند، بنابراین واقعا نمی توان آنها را با هم مقایسه کرد. این شبیه مقایسه یک پوند سیب با یک گالن شیر است – اندازه گیری ها کاملاً متفاوت است. با این حال، می توانید مقدار لومنی که یک لامپ وات خاص تولید می کند را تخمین بزنید. به عنوان مثال، یک لامپ رشته ای که از 100 وات استفاده می کند، حدود 1600 لومن تولید می کند. در دنیای رینگ لایت، یک لامپ 26 واتی همان مقدار لومن ایجاد می کند.

چرا اینقدر سردرگمی وجود دارد؟

چرا اینقدر سردرگمی بین وات و لومن وجود دارد؟ زمانی که چراغ های رشته ای که منبع نور اولیه در خانه ها و مشاغل مورد استفاده قرار می گرفتند، همه با وات اندازه گیری می شدند. اگرچه وات ها میزان توان مصرفی را اندازه گیری می کردند، مردم شروع به ارتباط آن ها با سطح روشنایی کردند، زیرا همه می دانستند که یک لامپ 100 وات روشن تر از یک لامپ 40 وات است. اکنون، با LED، CFL، و سایر گزینه های روشنایی کارآمدتر در بازار، این اتصال دیگر کار نمی کند. یک رینگ لایت 22 وات بسیار روشن تر از یک لامپ رشته ای 60 وات است، زیرا رینگ لایت 22 وات 1600 لومن تولید می کند، در حالی که لامپ رشته ای 60 وات تنها 800 لومن تولید می کند.

واضح است که در مورد اندازه گیری نور رینگ لایت، لومن اندازه گیری بهتری است. از لومن ها برای پیدا کردن نور مناسب برای نیاز بعدی خود استفاده کنید، به یاد داشته باشید که لومن بالاتر به معنای نور روشن تر است.

مطالب مرتبط: مفهوم CRI و کاربرد آن در رینگ لایت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *