معنی حروف و اعداد بر روی لنزهای کانن

حروفی که روی لنز Canon خود پیدا می کنید ، همه اختصارات هستند. این موارد به شما می گویند لنزهای شما از جمله عناصر خاص چه ویژگی هایی دارند. یا کاری که لنز شما می تواند انجام دهد ، مانند لرزش دوربین.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت بهتر است یا سافت باکس؟

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اختصارات لنز Canon به ادامه مطلب بروید.

AFD – Arc-Form Drive – این اولین فناوری موتوری بود که توسط کانن به کار گرفته شد. هیچ جایگزینی دستی وجود نداشت و آنها کند و پر سر و صدا بودند.

ASC – این در سال 2014 بر روی لنزهای 100-400mm f / 4.5-5.6 L IS II آشکار شد. این امر شبح و شعله ور شدن را کاهش می دهد ، به خصوص هنگام نور پس زمینه افراد. این چیزی است که روی جعبه پیدا خواهید کرد و نه روی لنز.

BR – Refractory Blue Spectrum. این یک عنصر لنز است که هدف آن کاهش انحرافات ، مانند رنگی با اصلاح رنگ آبی و بنفش از طول موج های نور است. 35 میلی متر f / 1.4 L II تنها لنزی است که در حال حاضر از این لنز استفاده می کند.

Cine-Servo – این لنزهای CN-E شامل کنترل کننده های بزرگنمایی دستی هستند و با هر دو پایه EF یا PL سازگار هستند.

Macro Compact – یک Macro Compact یک لنز ماکرو کوچکتر است که برای استفاده در مسافرت مناسب است. در حال حاضر تنها یک مورد وجود دارد ، 50mm f / 2.5. حداقل فاصله کانونی آن بسیار کوتاه است و در عین حال یک لنز ماکرو واقعی نیست ، زیرا فقط از بزرگنمایی 0.5 برابر استفاده می کند.

سروو جمع و جور – این ویژگی در سال 2016 با CN-E 18-80 mm T4.4 آشکار شد و این اولین ویژگی بود. وظیفه آن پر کردن شکاف قیمت بین لنزهای EOS و لنزهای ویدیویی CN-E بود که بسیار گران بودند. اینها جمع و جور هستند ، از همان ساخت و طراحی لنزهای “L” استفاده می کنند ، اما شامل عناصر برای فیلم هستند. این موارد شامل فوکوس طولانی و حلقه دستی برای دیافراگم است. لرزشگیر نیز وجود دارد ، اما فقط با مونت های EF کار می کند و مانند لنزهای CN-E دیگر PL نیست.

CN-E – این لنزها مخصوص فیلمبرداری و خطی است که از بدو تأسیس 2012 رشد کرده است. آنها لنزهای سری L و سیاه و قرمز هستند و در مقایسه با لنزهای EF گران قیمت هستند. خواهید فهمید که آنها فقط فوکوس دستی با یک حلقه دیافراگم دستی هستند.

DC – اتصال مستقیم. این را در لنزهای قدیمی مشاهده خواهید کرد و از مدل های USM یا Micro USM کندتر و پر سر و صدا هستند.

انجام – اپتیک پراش. این لنزها به طور مشابه با لنزهای سری L ساخته شده اند. با حلقه سبز اطراف لنز قابل تشخیص هستند. این فناوری اجازه می دهد تا عناصر شیشه ای کمتری در داخل بشکه وجود داشته باشد ، زیرا این نوری ها بیشتر از عناصر معمولی نور را خم می کنند. با DO ، شما یک لنز بسیار کوچکتر و سبک تر ، با اپتیک بهتر دریافت می کنید. فقط تعداد کمی لنز وجود دارد که از این فناوری استفاده می کنند اما انتظار بیشتری دارند.

FE – این پایه لنز در سال 1987 برای کار با دوربین های EOS معرفی شد و به لنزها اجازه فوکوس خودکار را داد.

EF-S – این لنزها به طور خاص برای دوربین هایی با دایره تصویر کوچکتر یعنی سنسورهای APS-C طراحی شده اند. می توانید از لنزهای EF در دوربین سنسور برش استفاده کنید ، اما مقدار زیادی از لنزها هدر می روند. مزیت EF-S این است که ارزان تر و سبک تر هستند. لنزهای EF-S نمی توانند روی بدنه تمام فریم استفاده شوند.

EF-M – این قالب جدید لنز مخصوص سیستم های دوربین بدون آینه Canon EOS M است. آنها یک سنسور APS-C را پوشش می دهند ، زیرا دهانه آن کوچکتر است. لنزهایی که دارای EF یا EF-S هستند می توانند روی یک پایه EF-M با آداپتور کار کنند.

FD – نصب FD در سال 1971 روی Canon F-1 ظاهر شد. این مورد تا سال 1987 مورد استفاده قرار گرفت ، جایی که پایه های EOS و لنزها تولید می شدند و اجازه فوکوس خودکار را می دادند.

FDn – این لنزها همان FD هستند ، از سال 1978 تاکنون جدید و بهبود یافته است.

FL – این پایه در سال 1964 و تقریباً مشابه پایه FD معرفی شد. از این لنزها می توان روی یک پایه FD استفاده کرد ، اما شما نمی توانید با دیافراگم وسیع اندازه گیری کنید.

IS – تثبیت کننده تصویر. این فناوری به شما کمک می کند تا با استفاده از ژیروسکوپ دوربین خود را در هنگام دستی تثبیت کنید. اینها حرکات دقیقه ای دوربین را خنثی می کنند. این به شما امکان می دهد تا 5 ثانیه از تثبیت کننده استفاده کنید ، مناسب برای سرعت شاتر کمتر.

KAS S – این لنزها لنزهای سینوسی CN-E هستند ، اما دارای یک کنترل کننده برای دیافراگم صاف و کنترل فوکوس و همچنین بزرگنمایی هستند.

L – این لنزهای “Luxury” توسط نوار قرمز اطراف بشکه مشخص می شوند. یک سری کاملاً گسترده از سری L از زاویه دید فوق العاده تا تله وجود دارد. همچنین رنگ سفید را به جای رنگ مشکی معمول مشاهده خواهید کرد. همه لنزهای سری L از فناوری USM و آب بندی آب و هوا برخوردار هستند. اینها بهترین ها هستند.

 

Macro –این لنزها مخصوص عکاسی از نزدیک هستند و امکان بزرگنمایی 1: 1 را دارند. برخی از لنزها از “حالت های ماکرو” استفاده می کنند که شما را به بزرگنمایی ماکرو نزدیک می رساند. کانن دارای 100mm f / 2.8 L IS Macro است که یک لنز بسیار تیز است. EF-S 35mm f / 2.8 دارای چراغ های LED داخلی است. در بالای این موارد ، Canon همچنین دارای لنزهای ماکرو با قابلیت تغییر شیب است.

Micro USM – Micro USM نسخه ارزان تری از USM و بنیانگذار لنزهای کیت و بودجه است. در مقایسه با USM ، سر و صدا و کندتر است. به غیر از لنز 50 میلی متر f / 1.4 ، هیچ جایگزینی دستی وجود ندارد. اگرچه “USM مرد ضعیف” است ، اما بسیار بهتر از انواع موتور قدیمی است.

MM – این یک نسخه ارزان قیمت از موتور AFD است که در لنزهای کیت و شیشه های ارزان قیمت یافت می شود. فوکوس دستی وجود ندارد و در مقایسه با AFD کندتر و سرسام آورتر است.

MP-E – لنز Canon MP-E 62mm f / 2.8 1-5x Macro تنها لنز است و بزرگنمایی را برای تصاویر فوق العاده ماکرو فراهم می کند. لنز ماکرو چیزی بیشتر از 1: 1 است ، اما این لنز آن را به 5 برابر می رساند. هیچ حلقه فوکوس وجود ندارد ، بنابراین برای تمرکز باید لنز را از نظر جسمی حرکت دهید. علاوه بر این ، عمق کم بسیار کم است ، بنابراین یک ریل تمرکز مورد نیاز است.

PL – این پایه به شما امکان می دهد از لنزهای CN-E در لنزهای سطح بالاتر Cinema EOS استفاده کنید. این بسیار قدرتمندتر از پایه EF است و باید بیشتر باشد زیرا لنزهای سینما بسیار سنگین ترند.

PZ – بزرگنمایی نیرو. این یک موتور اختصاصی است که امکان تغییر فاصله کانونی لنز را فراهم می کند. تنها لنزی که از این لنز استفاده می کند 35-80 f / 4-5.6 PZ است.

RF – RF Mount برای کار با لنزهای بدون آینه تمام قاب جدید Canon ساخته شده است. اگر به دنبال استفاده از لنزهای EF هستید ، به آداپتور EF to RF نیاز دارید و سه عدد از آنها وجود دارد.

Soft Focus Lenses – لنزهای تمرکز نرم از یک حلقه استفاده می کنند که به شما امکان می دهد احساس رویایی به صحنه یا سوژه خود اضافه کنید. این یک ویژگی محبوب عکاسی پرتره در دهه 70 بود.

SC – پوشش طیف. هنگامی که پایه FD ساخته شد ، این پوشش از لنزهای ارزان تر محافظت می کند. آن را روی عناصر لنز پیدا خواهید کرد و باعث کاهش شعله ور شدن و بازتاب می شود.

SWC – پوشش طول موج ساب. این به کاهش شبح و شعله ور شدن کمک می کند. این برادر کوچکتر از پوشش لنزهای SC و SSC است.

SSC – پوشش فوق العاده طیفی. این پوشش همان SC است اما در لنزهای گران قیمت استفاده می شود. این مورد دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد زیرا Canon لنزهای خود را با چند لایه پیچیده می پوشاند.

STM – موتور پله ای. این موتوری است که تمرکز صاف و آرام را امکان پذیر می کند. از آنها در تمام لنزهای EF-M و برخی از لنزهای EF-S استفاده می شود و هر روز تعداد بیشتری از آنها در حال ارتقا هستند.

TS-E – این لنزها با قابلیت شیب و تغییر مکان هستند. این لنزهای فوکوس دستی صفحه تمرکز را تغییر می دهند تا در قالب موازی باقی نمانند. این موارد با خلاقیت ها معمولاً عکاسان معماری و محصولات معمول است.

USM – موتور UltraSonic. این فناوری در بسیاری از جدیدترین لنزهای کانن مورد استفاده قرار گرفته است. این امکان را برای تمرکز سریعتر در حالی که فوق العاده ساکت است فراهم می کند. تنها موتور بی صدا STM است ، با این وجود USM برای عکاسی از رویداد به اندازه کافی خوب است.

 

I، II، III – این مارک ها تولید لنز را نشان می دهد. III جدیدتر از II است و به کاربر راهی می دهد که نسخه قدیمی یا جدیدتر از همان لنز را پیدا کند. بعضی از لنزها به مرحله سوم نرسیده اند.

مطالب مرتبطمعنی حروف و اعداد بر روی لنزهای نیکون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *