معروف ترین عکاسان خیابانی

عکاسی خیابانی زیبایی هر روز را به تصویر می کشد. مهارت بداهه خاصی وجود دارد که عکاسان خیابانی به آن نیاز دارند. این راهی برای دیدن جهان است.

یکی از راه های بهبود عکاسی خیابانی ، نگاه به استادان است.

 بسیاری از آنها در اواسط تا اواخر قرن 20 کار کردند.

بیایید به استادان عکاسی خیابانی نگاه کنیم. داستانهای آنها و داستانهایی که آنها عکاسی کردند.

1. Dorothea Lange

Dorothea Lange (1895 – 1965) در آمریکا در دوران رکود بزرگ عکاسی کرد. تصویر او از یک مادر مهاجر در نیپومو ، کالیفرنیا ، به تصویر نمادین آن دوران تبدیل شد.

لانگ به کشور ، و بعدها به جهان سفر کرد. او از کشاورزان فقیر روستایی و طبقه کارگر بیکار عکس گرفت. هدف او نشان دادن موارد بی عدالتی اجتماعی بود.

او با تصاویر خود ایراز همدردی و همدلی می کرد. 

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت برای عکاسی از غذا

 

2. Jill Freedman

کارهای جیل فریدمن (1939 – 2019) بین عکاسی خیابانی و عکاسی خبری انجام می شود. موضوعات او شامل افراد حاشیه نشین و کارمندان دولتی بود. او از مسائل مربوط به عدالت اجتماعی و اعتراضات سیاسی عکس گرفت.

فریدمن خود را در موضوعات خود غرق کرد. او به مدت دو سال به سیرک پیوست ، همراه پلیس نیویورک سوار شد و با آتش نشانان زندگی کرد. روابط نزدیک با سوژه هایش به او اجازه می دهد تا تصاویر شخصی و پشت صحنه بسازد.

اغلب از کارهای او قدردانی نمی شد. با این حال ، او هنوز یکی از مهمترین عکاسان خیابانی است.

هر کتاب از تصاویر فریدمن پروژه ای متفاوت است. جیل فریدمن: شهر رستاخیز ، 1968 به یکی از این پروژه ها نگاهی می اندازد.

3. Lee Friedlander

لی فریدلندر (1934 -) چشم انداز اجتماعی شهرها را ثبت می کند. او هم از مردم خیابان ها و هم از محیط شهری آنها عکس می گیرد. موضوعات وی شامل ویترین مغازه ها ، قاب های شهری و تابلوهای راهنما است. اینها مصنوعات انسانی جهان مدرن هستند.

فریدلندر مجموعه ای از خودنگاره ها را آغاز کرد که در دهه 1960 آغاز شد. او غالباً خود را در بازتاب تصور می کرد یا سایه خود را در یک تصویر گنجانده بود. عکاس در صحنه شرکت می کند.

تصاویر سیاه و سفید او “زیبایی فوری” را به تصویر می کشد. مستندسازی سریع و فوری از یک صحنه.

کتاب لی فریدلندر مقدمه ای بر این مرد و تصاویر او است.

4. Helen Levitt

هلن لویت (1913-2009) نمایی شاعرانه از اواسط قرن بیستم شهر نیویورک را به تصویر می کشد. او از زنان ، کودکان و زندگی خیابانی اجتماع عکاسی کرد.

در حرفه بعدی خود ، او هم در رنگ و هم در سیاه و سفید کار می کرد. تصاویر رنگی او در دهه 1960 راه را برای سایر عکاسان خیابانی هموار کرد. متأسفانه بسیاری از شفافیت ها و چاپهای رنگی او در این دوره به سرقت رفت.

تصاویر او از شهر گرم و نزدیک است. آنها جنبه ای از زندگی شهری پر از اجتماع را نشان می دهند. تصاویر او نشانهای زندگی داخلی است.

اینجا و آنجا مجموعه ای از تصاویر مورد علاقه لویت در طول هفت دهه عکسبرداری است.

5. Bruce Gilden

بروس گیلدن (1946 -) یک شخصیت بحث برانگیز در بین عکاسان شهری است. او فقط یک عکاس صادق نیست ؛ او یک فرد مقابله ای است.

گیلدن از افرادی که در خیابان های نیویورک پیدا می کند عکس نمی گیرد. او با سوژه های خود مقابله می کند. او با یک لنز زاویه باز و یک فلاش با قدرت بالا به فضای شخصی آنها می پرد. این باعث واکنش شدیدی می شود. غالباً غافلگیر کننده ، گاهی خشمگین است. پرتره های او احساسات خام و فیلتر نشده را نشان می دهد.

روش های گیلدن اغلب در دنیای عکاسی خیابانی مورد بحث قرار می گیرد.

روش او ممکن است غیر متعارف باشد ، اما تصاویری که به دست می آورد منحصر به فرد است. آنها صمیمیت فوری و مستقیم را با افراد خود نشان می دهند.

کتاب مواجهه با نیویورک به شما نگاهی اجمالی به سبک گیلدن می دهد.

مطالب مرتبط:  سریعترین کارت حافظه
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *