معرفی دوربین سونی A7S III

آیا Sony A7S III همان چیزی است که جهان انتظار دارد؟ با جدیدترین راه اندازی دوربین های بدون آینه که به ویژه سازندگان فیلم دارای وضوح تصویری باورنکردنی حداکثر 8K دارند ، ممکن است در مقایسه با Sony 4K A7S III کمی ناخوشایند به نظر برسد. و تنها با وضوح 12.1 مگاپیکسل در مقایسه با رقبای خود تا 45 مگاپیکسل ، مشخصات نشان می دهد که به سختی می تواند جهان را برای عکاسان هیبریدی که خواهان عکسهای متحرک و وضوح بالا هستند ، روشن کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت سالنی

 

برای دوربینی که مدتهاست مشتاقانه منتظر آن هستیم ، به نظر می رسد جدیدترین سونی از نظر مشخصات نهایی سونی را از دست داده است. اما کنار گذاشتن آن به این روش اشتباه بزرگی خواهد بود ، زیرا دوربینی است که برای آنچه در حال حاضر فیلمسازان دنیای واقعی به آن نیاز دارند طراحی شده است.

این فوکوس اتوماتیک شگفت انگیز و قابل تنظیم ، تثبیت کننده تصویر عالی و سنسور با وضوح پایین است که در هر شرایطی عملکرد خوبی دارد و به دلیل گرم شدن بیش از حد محدودیتی در زمان ضبط ندارد. و از همه مهمتر ، این دوربین طیف وسیعی از کدک های قابل استفاده HD و 4K را در انتخاب نسخه های 10 بیتی و 8 بیتی ، 4: 2: 2 و 4: 2: 0 با نرخ فریم تا 120p در 4K و 240p در HD با برش سنسور کم یا بدون آن ، و در تمام این تنظیمات AF کار می کند. با نسخه متفاوت فیلم ضبط شده برای حداکثر دامنه پویایی ، به علاوه گردش کار HDR آسان ، این یک دوربین است که در حال حاضر جعبه های زیادی را برای ساخت فیلم انتخاب می کند. این بدان معناست که در 4K به جای برخی از اندازه های بزرگتر که مقدار زیادی از رزولوشن برای کوچک سازی آن و یا خسته شدن کامپیوترهای شما برای پردازش پرونده های 6K یا 8K دور ریخته می شود.

به جای تعقیب عناوین ، سونی با انتخاب تعداد زیادی کدک بدون محدودیت در نرخ فریم ، به دوربین فیلمبرداری مورد نیاز خود کار کرده است. و با استفاده از قدرت محاسبه آن برای بازخوانی سریع ، نرخ فریم سریع و نرخ بیت بالا را در همه تنظیمات ، با عملکردهای دیگر فعال کنید. مانند همه سیستم های AF هوشمندانه با قابلیت تشخیص چشم و تشخیص چهره برای انسان و حیوانات. ویژگی هایی که تیراندازان ثابت ثابت می کنند در حالی که تیراندازان ویدئویی همیشه دارای یک فلج فلج شده هستند که همه زنگ ها و سوت ها را ارائه نمی دهد.

اما همه تئوری های مربوط به مشخصات خوب و خوب هستند ، اما اگر دوربین کارایی نداشته باشد ، دیگر بی فایده است. اگرچه ما فقط به یک دوربین پیش تولید دسترسی داشتیم ، بنابراین احتمال اینکه کیفیت تصویر نهایی حتی بهتر شود ، زمان زیادی داشتیم تا دوربین را در یک تنوع عکاسی از سرعت خود قرار دهیم تا ببینیم که چگونه کار می کند.

برای سونی A7S III ، همه چیز در مورد فیلم 4K از سنسور 12.1 مگاپیکسلی است. و تعیین یک سنسور که چنین وضوح پایین – طبق استانداردهای مدرن – به جای نصب سنسور با وضوح بسیار بالاتر فقط برای سرقت چند عنوان یا خوشحال کردن عکسبرداران عکس ، ممکن است لحظه نبوغ سونی باشد.

Sony A7S III به جای استفاده از قدرت محاسباتی ارزشمند – و گرمای تولیدشده – با استفاده از پیکسل و یا رد شدن از فایل های با وضوح بالا ، تا اندازه 4K پایین بیاید ، در اطراف عکسبرداری کامل 4K طراحی شده است. پیکسل های بزرگتر اما کمتر روی سنسور نه تنها مزایای زیادی در ISO بالا دارند بلکه بسیار سریعتر خوانده می شوند ، که باعث کاهش شدید شاتر غلتکی وحشتناک می شود که بسیاری از دوربین های بدون آینه را از بین می برد.

پردازنده قدرتمند جدید به این معنی است که طیف وسیعی از کدک های 10 بیتی 4: 2: 2 را می توان با سرعت بومی تا 120p در 4K استفاده کرد. و می توانید به نرخ 240 فریم در ثانیه با کیفیت HD و همچنان با نرخ 10 بیتی بروید. همه در حالی که استفاده از AF پیشرفته را با شکوه خود حفظ می کنیم. هنگام استفاده از تنظیمات بیشتر مشتاق به داده ، دیگر محدودیتی برای عملکرد AF وجود ندارد. همه چیز در همه تنظیمات کار می کند.

خوب ، شاید چند محدودیت کوچک وجود داشته باشد ، اما ما می توانیم آنها را از یک دوربین کوچک که می تواند با فریم کامل 4K / 60p داخلی و بدون برش عکس بگیرد ، در 10 بیتی 4: 2: 2 بدون محدودیت در زمان ضبط و پتانسیل کمی برای گرم شدن بیش از حد

تنها چیزی که باید به آن توجه کنید وجود یک محصول کوچک 1.1 برابر هنگام عکاسی با کیفیت 4K / 120p است. و اگر از پیشرفته ترین سیستم تثبیت کننده تصویر در بدن استفاده می کنید ، هر تنظیمات محصول 1.1 برابر می یابد. و تنها راه دریافت 240fps استفاده از دوربین در حالت HD S&Q است که به معنای ضبط صدا نیست.

با دامنه ISO که از 80-102،400 ، قابل ارتقا تا 40 و 409،600 است ، دوربینی است که تقریباً در تاریکی قابل دیدن است. و این حساسیت به این معنی است که مقدار زیادی دامنه دینامیکی وجود دارد که می تواند با توجه به تنظیماتی که انتخاب می کنید ، گسترش یابد. با استفاده از Sony S-Log2 و S-Log3 و همچنین تنظیمات HLG ، می توانید جزئیات برجسته و سایه را به دلخواه خود به حداکثر برسانید.

و اگر کیفیت نهایی را بخواهید ، دوربین 16 بیتی خام از HDMI تولید می کند که می تواند به عنوان 12 بیتی Log ProRes Raw توسط ضبط کننده ای مانند Atomos Ninja V ذخیره شود.

هر فیلمساز می داند که صدا به اندازه تصاویر مهم است ، جایی که دوربین های بدون آینه می توانند کاهش دهند – کاربران را مجبور به سراغ ضبط کننده های صوتی خارجی می کند. صدای A7S III با چهار کانال PCM خطی مناسب برای آداپتور Sony XLR خوب است. و کنترل ها خوب است.

برای عکسبرداری ، این فقط یک سنسور 12.1 مگاپیکسلی است اما یک دوربین تمام فریم است ، بنابراین مزایای قابل توجهی در نور کم را به همراه دارد. و می تواند فایل های خام فشرده یا فشرده نشده را با سرعت 10 فریم در ثانیه و تا 1000 عکس ضبط کند. تا همین اواخر ، این نوع مشخصات می توانست آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای عکاسان ورزشی تبدیل کند ، خصوصاً اینکه با سیستم AF سریع و دقیق سونی متحد است. دوربین را به عنوان دستگاه عکس خاموش بنویسید. ممکن است این رزولوشن برای چاپهای عظیم یا قابلیت کاغذبرداری دوربین ها با وضوح چهار برابر آن ارائه نکند ، اما بسیاری از جلدها و پخش های مجلات از دوربین های 12MP چاپ شده اند. این قابلیت بسیار فراتر از گرفتن عکسهای فوری از پشت صحنه یا تصاویر با وضوح وب است.

دوربین های سونی همچنان در حال پیشرفت هستند و A7S III آموخته ها را از A7R IV می گیرد و آنها را بهبود می بخشد. دکمه های بهتری ، گیر عمیق تر ، جک میکروفون جداگانه ، صفحه کاملاً مفصلی و پورت HDMI در اندازه کامل وجود دارد که به همراه یک قفسه کابل پیچ دار ارائه می شود. دکمه REC بزرگتر شده و به صفحه بالایی منتقل شده است. و دکمه های فیلم و S&Q بجای سمت دیگر دکمه های سفارشی ، در کنار تنظیمات معمول PASM روی صفحه قرار دارند. فقط تغییر کار را آسان می کند.

همانطور که بسیاری از افراد هنگام استفاده از فوکوس دستی در فیلم استفاده می کنند ، با فشار دادن دکمه AF اکنون یک فوکوس خودکار به شما می دهد.

این دوربین کمی بزرگتر از سایر دوربین های A7 است با دست انداز جدیدی که در صفحه بالایی قرار دارد و یکی از بهترین منظره یاب های الکترونیکی است که تاکنون دیده ایم. این دوربین دارای آب و هوای مهر و موم شده و جامد است و از همان باتری دوربین های بعدی سونی استفاده می کند. این به خوبی دوام می آورد ، اما اگر از تنظیمات 4K 120p با IBIS با نرخ بیت بالا استفاده می کنید ، از بین می رود. این کاری است که خواهر و برادر کوچکترش به راحتی نمی توانند انجام دهند.

از نظر ذخیره سازی ، سونی واقعاً امتیاز کسب کرده است زیرا دو اسلات کارت UHS-II وجود دارد که کارت های جدید CFexpress Type A را نیز می گیرند. اگر از کارت های SD سریع استفاده می کنید ، این کارت ها برای اکثر رمزگذارها به اندازه کافی مناسب هستند. اما از شدیدترین تنظیمات مانند 4K / 120p ، S&Q ، All-Intra استفاده کنید و به کارتهای CFexpress Type A نیاز دارید.

و همزمان شدن شکاف های کارت ، می توانید تعویض کارت گرم را انجام دهید ، برخلاف برخی دوربین ها که دارای دو کارت مختلف هستند. و سوکت USB-C دوربین اکنون می تواند تحویل برق ، به عنوان مثال از یک پاوربانک را بپذیرد. بنابراین با کارت های تعویض گرم ، می توانید برای مدت زمان طولانی تیراندازی را ادامه دهید.

صفحه عقب سونی یک صفحه تلنگر است و یک صفحه لمسی است که در آن می توانید از طریق سیستم منوی بسیار پیشرفته پیمایش کنید. در صورت تمایل می توانید از شماره گیری ها استفاده کنید.

یک پیشرفت کوچک این است که اکنون می توان کلیپ های ویدئویی را نام برد ، نه اینکه همیشه در قالب استاندارد پیش فرض باشند.

در زیر گالری تصاویر ثابت گرفته شده در مجموعه ای از تنظیمات مختلف ISO وجود دارد. آنها در اینجا با وضوح کامل نمایش داده نمی شوند زیرا این یک دوربین پیش تولید است ، اما شما هنوز هم می توانید از عملکرد خوب Sony A7S III حتی در ISO 102،400 نیز مطلع شوید.

اگرچه ما فقط از نمونه اولیه پیش تولید استفاده می کردیم ، بنابراین دقیقاً همان چیزی که به خریداران تحویل داده می شود نیست ، اما به راحتی می شد فهمید که کیفیت پرونده ها در 4K و HD خیره کننده است. رنگ ها روشن و در عین حال طبیعی هستند ، دامنه دینامیکی زیادی وجود دارد و عملکرد با ایزو بالا از مقیاس خارج است. سونی ادعا می کند که حداکثر 15 توقف دامنه پویایی دارد و ما چیزی را برای رد این موضوع ندیدیم.

فقط پرونده های کدک 4K با نرخ بیت بالا نبودند که چشمگیر بودند. نتایج با استفاده از فرمت H.265 سونی به همان اندازه چشمگیر بودند و HD نیز خیره کننده بود. رنگ های استاندارد از بهترین مواردی است که از Sony دیده ایم و عکسبرداری Log به شما کمک می کند تا برای درجه بندی سخت تر ، دامنه پویاتر تری نیز داشته باشید. پرونده ها پر از اطلاعات رنگی است ، بنابراین این در نهایت یک دوربین بدون آینه سونی است که کاملاً در Log کار می کند.

اگرچه سونی چنین چیزی نمی گوید ، اما ما معتقدیم که عملکرد مدار ISO دوگانه وجود دارد که بر اساس ISO 640 و دوباره 16000 است. پرونده هایی که با استاندارد ISO 16،000 شلیک شده اند تمیزتر از نمونه های 12،800 بودند. ما دریافتیم که تا ISO 6400 ما بیش از این از نتایج خوشحال هستیم. وقتی هوا تاریک تر از آن شد ، تا 16000 تغییر دهید. البته ، دوربین به ارقام بالای مضحکی می رسد که شما را از یک سوراخ خارج می کند. مانند قرار گرفتن در داخل یک حفره تاریک و بدون نور.

سیستم AF نیز به لطف شخصی سازی آن برای استفاده از ویدئو ، دوم است. بسته به تنظیمات فوکوس اتوماتیک ، می توان از آن برای فوکوس روان و ارگانیک استفاده کرد. بنابراین فوکوس اتوماتیک سریع برای عکسبرداری خوب است ، اما برای استفاده از فیلم شما معمولاً چیزی کنترل شده تر می خواهید. سرعت فوکوس را می توان در هفت مرحله از سریع به آهسته و سرعت انتقال را در پنج مرحله تنظیم کرد. و در نور بسیار کم و روشن کار می کند.

با ردیابی فوکوس عالی ، با کمک لمس برای فوکوس روی صفحه که پس از آن جسم را هنگام حرکت ردیابی می کند ، بهترین سونی است.

همچنین IBIS سونی خوب است که دارای دو حالت استاندارد و فعال است. فعال برای ویدئو بهترین است اما محصولات 10٪ جدا از 4K / 120p ، که قبلاً بریده شده است ، 10 درصد است. خوب است ، اگرچه بهترین در بازار نیست.

و در واقع تقریباً تنها چیدمان ما مربوط به ابزارهای فیلمسازان بود. هیچ گزینه ای برای تغییر سرعت شاتر به زاویه شاتر وجود ندارد و هیچ شکل موجی برای نظارت بر فیلم وجود ندارد. اما اینها مسائل بسیار کوچکی در یک دوربین غیرقابل باور برای ساخت فیلم است.

اگر شما به دنبال یکی از جدیدترین دوربین های شگفت انگیز بدون آینه هستید اما با انتخاب خود گیج شده اید ، شاید راحت تر باشد بگویید که سونی A7S III 12.1 مگاپیکسلی برای چه کسانی مناسب نیست. اگر می خواهید یک دوربین فیلمبرداری کند و با وضوح فوق العاده بالا عکس بگیرد ، قطعاً مناسب شما نیست. اگر شما یک فیلمساز هستید که کاملاً به 6K یا 8K احتیاج دارید یا می خواهید از پرونده های خام ویدئویی ضبط شده در داخل فیلمبرداری کنید ، این نیز برای شما مناسب نیست.

اما اگر کار شما عمدتا فیلمبرداری با رزولوشن 4K یا HD است و برای گرفتن عکس از عملکرد عکسبرداری برای استفاده از چاپهای آنلاین یا متوسط ​​استفاده می کنید ، پس این دوربین مناسب دوربین شما است. و این همان چیزی است که اکثر قریب به اتفاق سازندگان فیلم در حال حاضر از دوربین خود می خواهند.

به غیر از یک دوربین بزرگ و گران قیمت سینما ، این تنها دوربینی است که می تواند 4K با فریم کامل 60p و بدون برش ، ضبط شده داخلی ، در 10 بیتی 4: 2: 2 بدون هیچ محدودیتی در زمان ضبط و با تمام AF پیشرفته توابع هنوز کار می کنند. همچنین 240 فریم در ثانیه در HD و شاتر غلتکی بسیار کمی. این مشخصات دنیای واقعی هستند که مهم هستند و همین امر باعث برنده شدن آن می شود.

مطالب مرتبط:  عکاسی پرتره با آیفون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *