مزایا و معایب عکاسی آنالوگ

عکاسی فیلم (آنالوگ) چیست؟

عکاسی آنالوگ با قرار دادن کادرهای جداگانه روی یک رول فیلم در معرض نور ، انجام می شود. این فیلم از پلاستیک ساخته شده و با لایه ای از کریستال های هالید نقره پوشانده  شده است که هنگام قرار گرفتن در معرض نور ، تاریک می شوند و تصاویر منفی را ضبط می کنند. هنگامی که یک عکاس از تمام نوردهی های موجود در یک فیلم استفاده می کند ، آن را به اتاق تاریک می برند و با استفاده از مواد شیمیایی مایع عکس ها را ظاهر می کنند.

مزیت های عکاسی با فیلم

عکاسان فیلم به خاطر ظاهر عکس و کیفیت تصویر آن سوگند یاد می کنند.

دامنه دینامیکی بالا: فیلم استاندارد دارای کیفیت تصویر چشمگیر است ، و تنوع بیشتری بین نور و تاریکی دارد. این امر به ویژه در عکاسی سیاه و سفید مشخص است.

هزینه های اولیه پایین تر: آیا یک دوربین فیلم سطح 35 میلیمتری ، یک دوربین با فرمت متوسط (که دارای سنسور بزرگتری است) یا یک دوربین با اندازه بزرگ (که دارای یک سنسور فوق العاده بزرگ است)  معمولاً ارزان تر از همتایان دیجیتال خود هستند. در گذشته استفاده از عکاسی آنالوگ هزینه چندانی در بر نداشت. ولی بخاطر داشته باشید که امروزه هزینه های خرید و تولید فیلم با گذشت سال افزایش می یابد.

معایب عکاسی با فیلم

نوردهی محدود: رول های فیلم دارای محدودیت در نوردهی هستند. برای عکاسانی که به گرفتن عکسهای زیادی از یک تصویر متکی هستند – مانند کسانی که از روش براکت استفاده می کنند – این می تواند مانعی باشد.
 فرآیند طولانی ظاهر کردن: فیلم سنتی باید در یک اتاق تاریک ساخته شود و این فرآیند وقت گیر است. احتمال خراب کردن عکس های شما نیز وجود دارد. اگر فیلم ظاهر نشده در معرض نور خورشید قرار گیرد ، عکس های شما کاملاً از بین می روند.
هزینه های بلند مدت بیشتر: ممکن است  طی سالها خرید فیلم متوقف شود و در نهایت دوربین های آنالوگ را از نمونه های دیجیتال گران تر کند. عکاسی روی کارت های حافظه بسیار مقرون به صرفه تر از خرید رول فیلم است.

مطالب مرتبط:  تفاوت فیلتر ND با GND
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *