مزایا و معایب رزولوشن بالا و پایین

در این مقاله ، من می خواهیم به این نگرانی ها بپردازم و در مورد جوانب مثبت و منفی دوربین های با وضوح پایین در مقابل بالا صحبت کنم. لطفاً بخاطر داشته باشید که اصطلاح «وضوح پایین» به کمترین وضوحی که در دوربینهای فول فریم مدرن مشاهده می کنیم اطلاق می شود. فقط چند سال پیش ، آنچه در این مقاله به عنوان “کم” از آن یاد می کنیم ، یکی از مهمترین موارد این هنر بود. از این رو ، این اصطلاحات با بالاترین وضوح سنسور موجود در امروز مطابقت دارند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای آموزش آنلاین

 

امروز با نگاه کردن به دوربین ها ، گزینه های مختلفی مشاهده می شود ، از 12 مگاپیکسل تا 50 دوربین عظیم. دوربین چرا 12 مگاپیکسل و 50 مگاپیکسل را انتخاب می کند؟ برخی از نگرانی ها و مسائلی که فرد باید درک کند و مورد توجه قرار گیرد چیست؟ اجازه دهید اینها را با جزئیات بیشتری تجزیه و تحلیل کنیم.

مزایا و معایب دوربین های با وضوح پایین

وضوح پایین با چند مزیت و همچنین معایب همراه است. ابتدا ، منجر به ایجاد پرونده های کوچکتر می شود که پردازش آنها راحت تر و سریعتر است. همچنان می توانید به سخت افزار رایانه قدیمی متکی باشید و حتی برخی از “اولترابوک” های سبک نیز می توانند به راحتی از پس این پرونده ها برآیند. دوم ، پرونده های کوچکتر نیز نیاز کلی به فضای ذخیره سازی را کاهش می دهند – شما می توانید از کارت های حافظه با ظرفیت کمتر و حافظه پشتیبان کوچکتر (چه محلی و چه آنلاین) استفاده کنید. سوم ، تصاویر با وضوح پایین معمولاً نیازی به تغییر اندازه / نمونه برداری پایین ندارند – آنها “همانطور که هست” کاملا تمیز به نظر می رسند ، بنابراین اگر باید سریع پردازش کرده و در اختیار کسی قرار دهید ، می توانید با خیالی آسوده این کار را انجام دهید. چهارم ، پرونده های كوچكتر نیز باعث می شوند كه دوربین ها بتوانند نرخ فریم بیشتری را افزایش دهند ، و به آنها اجازه می دهد تا برای نیازهایی مانند عكاسی از ورزش و حیات وحش مورد استفاده قرار گیرند ، جایی كه برای ضبط لحظه مناسب اغلب به فریم های سریع نیاز است. همچنین پرونده های کوچکتر فشار کمتری بر بافر دوربین می گذارند و باعث می شود تصاویر بیشتری با نرخ فریم بالا به طور مداوم ضبط شوند. در آخر ، دوربین های با رزولوشن پایین بیشتر در مورد خطاهای فوکوس و وضوح لنز چشم پوشی می کنند – خطاهای جزئی فوکوس به ندرت در تصاویر مشاهده می شود و اگر لنزی قادر به تفکیک جزئیات زیادی نباشد ، به هر حال آن را در تصاویر نمی بینید. از این رو ، برای عکاسانی که با مشتریانی کار می کنند که نیازی به تصاویر با وضوح بالا ندارند ، دوربین هایی با پیکسل های بزرگ (و از این رو با وضوح پایین) کاملاً مناسب هستند.

در مورد معایب چطور؟ دوربین های با وضوح پایین به ابعاد تصویر پایین تر در پیکسل تبدیل می شوند ، به این معنی که پیکسل های زیادی برای شروع ندارید. بنابراین اگر شما نیاز دارید که یک تصویر را به شدت برش دهید ، اساساً شانس ندارید – وضوح تصویر زیادی از دست می دهد و تصاویر شما با این کار بسیار کوچکتر می شوند. بدیهی است که این فرصت های بیشتر برای تغییر اندازه / نمونه برداری پایین (موارد بیشتر را در مورد نمونه برداری پایین در زیر مشاهده کنید) و اندازه خروجی شما را محدود می کند ، یعنی اینکه چقدر می توانید تصاویر را روی صفحه یا چاپ کنید نمایش دهید. در حالی که نرم افزاری وجود دارد که می تواند تصاویر را نمونه برداری کند ، همانطور که در اینجا در مورد آن صحبت کردیم ، نمی توان جزئیات بیشتری را ایجاد کرد ، درصورتی که به سادگی وجود ندارند.

نمونه ای از عکاسی که می تواند به دوربین های با وضوح پایین متکی باشد:

عکاسی از ورزش و حیات وحش: برای گرفتن عکس العمل سریع به فریم های بالا در ثانیه (fps) نیاز دارید. نرخ فریم سریع معمولاً به وضوح بالاتر ترجیح داده می شود.
عکاسی عروسی: مشتری ها به ندرت وضوح بالا را به عنوان یک الزام قرار می دهند و گردش سریعتر کار برای پردازش پس از آن برای تحویل سریع ترجیح داده می شود. همچنین ، عروسی ها معمولاً به صورت دستی گرفته می شوند و دوربین های با وضوح پایین برای عکسبرداری دستی بسیار بخشنده هستند.
مستند ، سفر و عکاسی خیابانی: وضوح به ندرت برای عکاسی مستند ، مسافرت و خیابان مهم است. رسیدگی به پرونده های کوچکتر آسان تر و سریعتر است.
بنابراین چه نوع عکاسی به دوربین های با وضوح بالا نیاز دارد؟ بیایید در مورد مزایا و معایب دوربین های با وضوح بالا صحبت کنیم.

مزایا و معایب دوربین های با وضوح بالا

بزرگترین مزیت دوربین با وضوح بالا و اینکه مردم چرا آنها را انتخاب می کنند اندازه خروجی بزرگتر است – وقتی می خواهید چاپ بزرگی انجام دهید یا تمام جزئیات پیچیده یک تصویر را در تلویزیون / مانیتور با وضوح بالا یا در وب نمایش دهید. با نمایشگرهای تلویزیون 4K (معادل 8.3 مگاپیکسل) و مانیتورهایی که از قبل به جریان اصلی ضربه می زنند و دستگاه های 8K در افق (معادل 33.2 مگاپیکسل) دارند ، می بینیم که فناوری آینده به وضوح به نفع دوربین های با وضوح بالاتر است. وقتی فروشگاه ها امروز صفحه های تلویزیون 4K را به نمایش می گذارند ، فیلم های ویژه ای را که با دوربین های با وضوح بالا ضبط شده است بارگیری می کنند تا جزئیات پیچیده ای را که یک صفحه تلویزیون 4K قادر به نمایش دارد ، به نمایش بگذارند. بنابراین دوربین های با وضوح بالا به طور خودکار جزئیات بیشتری را در تصاویر و فیلم های ویدیویی نشان می دهند. مزیت بعدی “down-sampling” است ، یک روش تغییر اندازه که گاهی اوقات به عنوان “resampling” نیز شناخته می شود ، که اساساً از الگوریتم های نرم افزار برای کاهش ابعاد پیکسل استفاده می کند. نمونه برداری پایین مزایای زیادی دارد ، زیرا به طور م effectivelyثر نویز در تصاویر را کاهش می دهد و آن خطاهای جزئی تمرکز را که قبلاً ذکر کردم پنهان می کند. در اصل ، این بدان معنی است که دوربین های با وضوح بالا لزوماً به معنای نویز بیشتر در تصاویر نیستند (در واقع ، در نور خوب ، تفاوت کمی در عملکرد نویز بین سنسورهای با وضوح پایین و بالا خواهید یافت). اما هنگام برخورد با شرایط کم نور ، وقتی یک تصویر به همان اندازه چاپ / خروجی کاهش می یابد ، نویز نیز متعاقباً کاهش می یابد. یکی دیگر از مزایای دوربین های با وضوح بالا ، گزینه های برش است. از آنجا که پیکسل های زیادی را شروع می کنید ، می توانید تصاویر را برش بزنید (گاهی اوقات به صورت تهاجمی) و در نهایت با وضوح زیادی برای چاپ / خروجی با کیفیت بالا به پایان می رسید.

 

با این وجود دوربین های با وضوح بالا لیست معایب خاص خود را دارند که برخورد با برخی از آنها دردناک و گران است. اول ، هرچه وضوح دوربین بالاتر باشد ، ابعاد تصویر در پیکسل و از این رو اندازه کلی پرونده بزرگتر است. این امر علاوه بر فشار بر فضای ذخیره سازی ، به کارت حافظه های بزرگتر ، درایوهای سخت و فضای ذخیره سازی پشتیبان نیاز دارد ، بلکه همچنین به پردازش نیز می پردازد – شما به یک کامپیوتر نیاز دارید که در واقع بتواند چنین پرونده های بزرگی را با سرعت قابل قبول اداره کند. دوم ، این به طور موثر نرخ فریم دوربین و بافر آن را محدود می کند ، زیرا فقط پهنای باند و داده های زیادی وجود دارد که پردازنده تصویر می تواند همزمان کنترل کند. سوم ، دوربین های با وضوح بالا به لنزهای با کیفیت بالا نیاز دارند که بتوانند جزئیات زیادی را حل کنند. اگر لنزهای قدیمی تری دارید ، ممکن است ناکافی باشند ، به خصوص در مورد تولید جزئیات خوب در گوشه ها. چهارم ، اگر می خواهید هنگام مشاهده تصاویر با زوم 100٪ جزئیات عالی در سطح پیکسل بدست آورید ، باید توجه بیشتری به تکنیک های تمرکز خود داشته باشید – حتی یک خطای جزئی تمرکز نیز نشان خواهد داد. و در آخر اینکه ، شما باید بیشتر به لرزش دوربین توجه کنید و به طور بالقوه فراتر از هنجارهای توصیه شده توسط قانون متقابل باشید. در نتیجه ، ممکن است بیشتر از آنچه که می خواهید ، از سه پایه استفاده کنید.

نمونه هایی از عکاسی که به دوربین هایی با وضوح بالا نیاز دارند:

عکاسی منظره: از آنجا که خروجی معمول چاپ است و چاپ بزرگتر با جزئیات بیشتر مورد نظر است ، دوربین های با وضوح بالا عموماً برای عکاسی منظره ترجیح داده می شوند.
عکاسی از معماری: در مورد عکاسی از معماری نیز که در آن اندازه و جزئیات خروجی مهم هستند ، همین مورد است.
عکاسی ماکرو: از آنجا که عکاسی ماکرو به طور معمول در محیط های کنترل شده با استفاده از تکنیک های روشنایی خاص انجام می شود ، با چرخ دنده دوربین روی سه پایه نصب شده ، نرخ فریم مهم نیست و دوربین های با وضوح بالاتر می توانند برای برش زیاد و نیازهای چاپی سودمند باشند.
عکاسی از استودیو: این کار معمولاً در یک محیط کنترل شده و با هدف ارائه چاپ های با کیفیت انجام می شود ، بنابراین وضوح بالا معمولاً ترجیح داده می شود.
ما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری در مورد نیاز خود برای خرید دوربین ، تمام مزایا و معایب فوق را در نظر داشته باشید.

مطالب مرتبط:  مقیاس در عکاسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *