مزایای استفاده از ریموت شاتر

عکاسی با ریموت شاتر انعطاف پذیری بیشتری را به شما می دهد. لمس کردن دوربین گاهی اوقات عملی یا ممکن نیست. به سادگی، فشار دادن دکمه شاتر با دست می تواند باعث لرزش شود که کیفیت تصویر را به خطر می اندازد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << خرید رینگ لایت بلاگری >>

 

مزایای استفاده از ریموت شاتر

1- عکاسی ماکرو

هنگام کار با عمق میدان بسیار کوچک مانند عکاسی ماکرو ، که گاهی اوقات بر حسب میلی متر یا کمتر اندازه گیری می شود ، باید نقطه فوکوس خود را دقیقاً به درستی مشخص کنید تا تصویر واضح تر شود. کوچکترین لرزش می تواند در دقت فوکوس اختلال ایجاد کند.

2- تصاویر واضح تر

دو تغییری که در روند عکاسی ماکرو ایجاد کردیم ، تفاوت چشمگیری در بهبود تعداد عکس های واضح ایجاد کرد. اول گرفتن ریموت شاتر بود. مورد دوم در حالت نمای زنده و با بزرگنمایی تصویر عکاسی می شد.

به ما این امکان را داد که خیلی دقیق ، گاهی روی حالت خودکار و گاهی با حالت دستی فوکوس کنیم. سپس با استفاده از ریموت ، ارتعاش را به دو طریق از بین می برد – عدم لمس شاتر دوربین به این معنی است که هیچ حرکتی انجام نمی شود. دوم ، هنگام عکاسی در نمای زنده ، هنگامی که لنز در ابتدا درگیر می شود ، کوچکترین مقدار را حرکت می دهد. با فشار دادن نصف دکمه ریموت ، لنز را درگیر می کند و همه چیز کمی حرکت می کند و سپس تا زمانی که دکمه ریموت کاملاً فشرده نشود و عکس گرفته شود ، در آنجا باقی می ماند.

این روش تعداد عکس های گرفته شده برای گرفتن یک تصویر واضح را به حدود 3-5 با نرخ وضوح 50٪ کاهش داده است. قبلاً بیش از 20 تصویر می شد گرفت و هیچکدام در فوکوس نبود.

3- پرتره های سلفی

ریموت شاتر به شما امکان می دهد با تاخیر زمانی عکس بگیرید. بنابراین می توانید روی ریموت کلیک کنید تا زمان سنج شروع به کار کند ، و سپس ریموت را از کادر بیرون بیاورید اما به راحتی می توانید حالت ها و زوایای مختلف را آزمایش کنید.

این نیز به طور بالقوه برای هر گونه عکاسی پرتره از حیوانات خانگی یا کودکان مفید است ، جایی که ممکن است لازم باشد از دستان خود برای جلب توجه آنها استفاده کنید و چشم آنها را به سمت دوربین هدایت کنید. 

4- نوردهی طولانی

Canon 7d Mark II دارای حالت Bulb داخلی است که بیش از 2 ساعت عکس می گیرد ، بنابراین برای عکاسی با نوردهی طولانی نیازی به ریموت شاتر نیست. با این حال ، بسیاری از دوربین ها فقط تا 30 ثانیه در حالت Bulb عکس می گیرند و بنابراین باید شاتر را به صورت دستی نگه دارید یا از ریموت (کابل یا بی سیم) استفاده کنید.

به حداقل رساندن لرزش دوربین یک امر ایده آل است ، بنابراین لمس نکردن دوربین ترجیح داده می شود. ریموت به شما امکان می دهد تا زمانی که نیاز است شاتر را به صورت دستی باز نگه دارید.

5- حیات وحش

شاید شما در یک مخفیگاه یا در نزدیکی یک جایگاه خاص قرار گرفته اید ، در حالی که دوربین از قبل فوکوس کرده است و آماده عکس برداری است ، اما نباید به دوربین نزدیک شوید. با داشتن گزینه ای برای دور شدن از دوربین و به حداقل رساندن حضور انسان در نزدیکی صحنه ، ممکن است به شما در گرفتن عکس مورد نظر کمک کند. شاید قرار گرفتن در نزدیکی دوربین برای شما ایمن نباشد، بنابراین باید از ریموت شاتر استفاده کنید.

مطالب مرتبط:  بهترین دوربین های کانن برای فیلمبرداری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *