مزایای استفاده از دوربین های آنالوگ

به شما کمک می کند که اصول عکاسی را بیاموزید

نکته قابل توجه در مورد دوربین های آنالوگ این است که شما مجبور می شوید قبل از عکاسی یاد بگیرید که هر قسمت از دوربین عکاسی چه کاری انجام می دهد.

این چیزی است که بسیاری از عکاسان آماتور از آن چشم پوشی می کنند و با گرفتن اولین دوربین عکاسی فقط شروع به عکاسی می کنند و این باعث می شود که در اکثر مواقع از حالت خودکار دوربین استفاده کنند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت در پرتره های حرفه ای

 

هنگامی که یک قطعه فیلم عکاسی را داخل دوربین قرار می دهید در واقع ایزوی شما ثابت است و شما فقط می توانید با سرعت شاتر و دیافراگم بازی کنید. بدین ترتیب به سرعت با نحوه نوردهی و تنظیمات آن آشنا می شوید.

باعث افزایش مهارت شما می شود

در دوربین های دیجیتال شما هر چقدر که بخواهید می توانید عکس بگیرید حتی می توانید عکس های بیهوده و بدون موضوع بگیرید و به راحتی آنها را به کامپیوتر منتقل کنید. ولی در دوربین های آنالوگ چنین نیست.

 

در عکاسی آنالوگ شما باید قبل از گرفتن هرعکس کاملا راجع به موضوع فکر کنید و سپس عکس بگیرید. در عکاسی آنالوگ هر شات که بگیرید برای شما هزینه خواهد داشت و محدودیت در تعداد فیلم ها نیز وجود دارد. بنابراین نمی توانید عکس های بیهوده بگیرید.

 

هزینه های کمتر تجهیزات نسبت به عکاسی دیجیتال

قیمت دوربین های آنالوگ با کیفیت از زمان ظهور دوربین های عکاسی دیجیتال به شدت کاهش یافته است.

البته این بدان معنا نیست که این دوربین ها از کیفیت پایینی برخوردار هستند. شما با پرداخت هزینه بسیار پایین می توانید از مزایای یک دوربین فول فریم همراه با لنزهای با کیفیت استفاده کنید.

 

کیفیت بهتر هنگام چاپ عکس

سنسور دوربین های دیجیتال در واقع تقلیدی است از فیلم های عکاسی. کیفیت سنسور دوربین های دیجیتال به تعداد پیکسل های آن محدود می شود. در حالی که دوربین های عکاسی آنالوگ بستگی به کیفیت اسکنری دارد که آن را ضبط می کند.

اگر شما یک عکس را که با دوربین دیجیتال و آنالوگ گرفته شده چاپ کنید. متوجه خواهید شد که کیفیت عکس آنالوگ بهتر است.

رنگ های بهتر

رنگ های عکس های گرفته شده با دوربین آنالوگ خیلی طبیعی تر از عکس های دیجیتال است. همچنین نیازی نیست نگران وایت بالانس مزاحم باشید.

به عکس زیر توجه کنید.

 

این عکس در دهه 1960 گرفته شده است. در این عکس رنگ های بنفش قرمز آبی و قهوه ای بدون از دست دادن جزئیات به خوبی ثبت شده اند.

دامنه پویایی بهتر

یکی دیگر از مزایای عکاسی آنالوگ این است که دارای دامنه پویایی بهتری است.

به عکس زیر دقت کنید.

 

اگر این عکس با یک دوربین عکاسی دیجیتال ثبت می شد درختان به صورت شبح دیده می شدند.

در عکس دیگری که در زیر مشاهده می کنید متوجه خواهید شد که حتی در صورت وجود نویز در تصویر رنگها بسیار نرم و یکنواخت دیده می شوند.

 

این چیزی است که در دوربین های عکاسی دیجیتال دیده نمی شود.

 

مطالب مرتبطعکاسی از خورشید گرفتگی(کسوف)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *