لنز 50mm در مقابل لنز 35mm

یک دلیل وجود دارد که یک لنز پرایم “پرایم” نامیده می شود. این مهمترین قطعه کیت عکاسی شما ، رئیس دنیای لنزها است و باید بخشی از کیت روزمره شما باشد.

این مقاله به بررسی اعداد اولیه 35 میلی متر در مقابل 50 میلی متر و ویژگی های آنها می پردازد. ما همچنین توضیح خواهیم داد که چرا باید همیشه یک لنز پرایم در کیف خود داشته باشید.

اگر لنز پرایم دارید ، می دانید که آنها چقدر شگفت انگیز هستند. وضوح ، ظرفیت نور کم و کیفیت ساخت عالی آنها را به ابزارهای استثنایی تبدیل کرده است. این مقاله به شما کمک می کند تا 35 میلی متر را با 50 میلی متر مقایسه کنید و تصمیم بگیرید کدام را به کیت خود اضافه کنید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت در عکاسی پرتره

 

لنز پرایم 35 میلی متری چه ویژگی هایی دارد؟

فاصله کانونی 35 میلی متر میدان دید 54.4 درجه را به شما می دهد. این یک همراه عالی برای سفر است ، زیرا بیشتر صحنه را می بینید. اگر قصد دارید از اعوجاج بیش از حد جلوگیری کنید ، این لنز با زاویه دید گسترده است.

داشتن میدان دید وسیع تر به شما امکان می دهد تا به سوژه خود نزدیک شوید. همچنین به شما این امکان را می دهد تا فاصله کمی را برای ثبت لحظات صریح حفظ کنید.

لنز 35 میلی متری عالی است ، زیرا زاویه باز این جزئیات را فقط در کنار ناحیه کانونی اصلی ثبت می کند.

این لنز همه کاره است و به شما این امکان را می دهد که از نمای نزدیک و مناظر بدون هیچ مشکلی عکس بگیرید. این به شما امکان می دهد بخشی از صحنه باشید و بیشتر با سوژه خود تعامل داشته باشید.

35 میلی متر در گرفتن چهره انسان به اندازه 50 میلی متر چاپلوس نیست. تحریف کمی تهاجمی تر است. اما ممکن است برای پرتره های تمام بدن مناسب باشد ، زیرا زاویه به شما اجازه می دهد تا کل شخص را از فاصله نسبتا نزدیک در قاب قرار دهید.

ما لنز Canon EF 35mm f/1.4L II USM را توصیه می کنیم. این دیافراگم گسترده و یک سیستم فوکوس خودکار عالی ارائه می دهد ، به این معنی که برای شرایط کم نور عالی است. همچنین ، این بازی به شما در پایین نگه داشتن ISO خود کمک می کند ، بنابراین کیفیت تصویر را حفظ می کند.

لنز Prime 50mm چه ویژگی هایی دارد؟

لنز 50 میلی متری “nifty-fifty” 50mm دارای میدان دید 39.6 درجه است. این استاندارد همه لنزها است و مدتی است. این لنزی است که پس از عادت به لنز کیت 18-55 میلی متری به عکاس توصیه می کنم.

برای مبتدیان مهم است که با یک لنز اصلی آزمایش کنند. کیفیت تصویر بسیار بهتری نسبت به لنزهای کیت ارائه می دهد. همچنین عکاس را مجبور می کند که حرکت کرده و از منطقه راحتی خود خارج شود.

لنز 50 میلی متری نزدیکترین لنز به کانونی چشم انسان است. 50 میلی متر چیزی است که چشم انسان به عنوان یک میدان دید تیز می بیند. ما فوراً به آن عادت کرده ایم زیرا هر روز و در تمام طول روز به طور موثر از 50 میلی متر استفاده می کنیم.

Canon50mm f/1.8 STM یکی از ارزان ترین لنزهای بزرگ است ، مخصوصاً برای سرعت. این لنز عمق میدان بهتری نسبت به 35 میلی متر به شما می دهد. این به معنی بوکه بهتر است.

درست مانند لنز پرایم 35 میلی متری ، لازم است که به سوژه خود نزدیک شوید. 50 میلی متر به شما امکان می دهد کمی عقب تر بایستید ، اما نه به میزان قابل توجهی.

عکاسی از نزدیک شخصی است و باعث ایجاد رابطه ای متفاوت با سوژه می شود. و حتی بهتر است که نیازی به دستورالعمل فریاد نزنید!

بهترین لنز پرایم 50 میلیمتری از نظر ما Carl Zeiss Distagon Otus 1.4/55 ZF.2 است. دیافراگم f/2 در شرایط نوری کم عالی است و کیفیت Zeiss باعث می شود تا قیمت آن خوب باشد.

کدام لنز بهتر است و چرا؟

ممکن است احساس کنید بین لنزهای 35 تا 50 میلی متری فاصله زیادی وجود ندارد. با 15 میلی متر اختلاف فاصله کانونی ، روشن است که چرا را درک کنید.

اما این تفاوت کوچک می تواند یک کوه را از یک تپه خالی ایجاد کند. اعوجاج روی سوژه شما تأثیر می گذارد ، هرچه به سوژه خود نزدیک می شوید بدتر می شود. این امر به ویژه در مواردی است که فکر می کردید با نزدیک شدن به سوژه ، 50 میلی متر شما را به چشم انداز 35 میلی متر تبدیل می کند.

هیچ برنده ای بین این دو لنز وجود ندارد ، زیرا هر دو مزایا و معایبی دارند. آنها برای هر سناریو متفاوت عمل می کنند. اغلب می توانید با ضخامت 50 میلی متر در عکسبرداری شروع کنید و سپس در صورت نیاز به زاویه بازتر به 35 میلی متر تغییر دهید. اگر موقعیت شما کمی تنگ باشد ، این حتی واقعی تر است.

تصاویر گرفته شده با هر دو لنز را از یک موقعیت و با تنظیمات یکسان مقایسه کنید. می بینید که 50 میلی متر عمق میدان کمتری به شما می دهد و بوکه بهتری دارد.

از طرف دیگر ، 35 میلی متر بیشتر در قاب قرار می گیرد و آن را برای عکس های منظره و داخلی مناسب تر می کند.

به طور کلی ، اگر به دنبال همه کاره ترین لنز هستید و فقط می توانید یک لنز با خود ببرید ، 50 میلی متر یک انتخاب عالی است. با توجه به اعوجاج کوچکتر ، همچنین بهتر است عکس هایی را نزدیک به آنچه چشم انسان می بیند ، ثبت کنید.

اگر متوجه شدید که 50 میلی متر به اندازه کافی شما را به حرکت نزدیک نمی کند ، گزینه سوم را امتحان کنید – پرایم 85 میلی متری. این در شرایط کم نور عالی است و تمرکز آن بسیار تیز است.

نکته دیگر این است که دوربین شما فول فریم است یا کراپ. سنسور بریده شده 1.6 برابر به فاصله کانونی لنز شما می افزاید. ناگهان آن لنز 35 میلی متری اکنون به 60 میلی متر نزدیک شده است و 50 میلی متر به 80 میلی متر تبدیل می شود.

این می تواند تصویر شما را به شدت تغییر دهد ، به خصوص اگر به یک فریم کامل عادت کرده اید.

مطالب مرتبط: رفع اعوجاج در عکاسی از املاک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *