قوانین عکاسی خیابانی

علاوه بر نگرانی که مردم اغلب در مورد عکاسی توسط غریبه ها احساس می کنند (یا حتی در هنگام عکاسی توسط افراد ناشناس مشاهده می شود) ، بسیاری از عکاسان کاملاً مطمئن نیستند که هنگام عکاسی خیابانی از چه حقوق و مسئولیت هایی برخوردارند.

در حالی که مقررات خاص در کشورها متفاوت است ، اجازه دهید نگاهی به استانداردهای کلی برای عکاسی خیابانی در ایالات متحده بیندازیم.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: خرید انواع رینگ لایت

 

1. معمولا یک مدل مورد نیاز است

این یکی از بزرگترین تصورات غلط در مورد مواردی است که هنگام عکاسی از افراد مورد نیاز است.

 اگر قصد دارید از تصویر خود به صورت تجاری استفاده کنید یا مجوز بگیرید ، استفاده از یک مدل بسیار آسان تر از استفاده از افراد غریبه است.

با این حال ، عکاسی ساده از یک فرد در معرض دید عموم – از جمله کودکان و مقامات انتظامی – نیازی به رضایت افراد ندارد.

2. عاقلانه عمل کنید

در مورد کلیات فوق استثنائاتی وجود دارد که بیشتر آنها به “انتظار منطقی از حریم شخصی” مربوط می شود.

به عنوان مثال ، اگر از یک خیابان عمومی به سمت پنجره اتاق خواب یا حمام شخصی عکاسی می کنید ، ممکن است از یک خط اخلاقی و حتی قانونی عبور کنید. 

تگزاس حتی دارای یک قانون “عکاسی نامناسب” است که عکاسی از یک موضوع را “بدون رضایت طرف مقابل جرم محسوب می کند.

اگر وقتی سعی می کنید از کسی عکاسی کنید او با شما برخورد می کند ، ممکن است از نظر قانونی برای گرفتن عکس کاملاً مناسب باشید ، اما از خود بپرسید آیا ارزش درگیری لفظی یا حتی فیزیکی را دارد.

در کنار رویارویی ، ما همیشه توصیه می کنیم که نسبت به سوژه های خود محترمانه و ملاحظه کار باشید ، و اگر آنها بیان کردند که ترجیح می دهند از آنها عکس گرفته نشود از این کار صرف نظر کنید.

3. حقوق شما به عنوان یک عکاس در مکان های عمومی

در بیشتر موارد ، این بدان معناست که تا زمانی که موقعیت عکسبرداری شما در مکان عمومی است ، می توانید از هر چیزی که می خواهید عکس بگیرید. این حتی شامل سوژه هایی است که در ملک خصوصی اما در معرض دید عموم قرار دارد ، مانند یک زن و شوهر که در حیاط رستوران نشسته اند و می توانید از خیابان مشاهده کنید.

به طور مشابه ، برخلاف تصور عموم ، نیازی به اخذ رضایت والدین یا سرپرست برای عکاسی از کودکان در مکان های عمومی نیست.

4. فقط به دلیل اینکه ملکی برای عموم آزاد است ، آن را به اموال عمومی تبدیل نمی کند.

به خاطر داشته باشید که مکان هایی که اغلب به عنوان “عمومی” تصور می شوند ، مانند مراکز خرید ، پارک های تفریحی ، هواپیماها ، تئاترها و سالن های نمایشی ممکن است مشمول محدودیت هایی شوند که صاحبان ملک به محض ورود به ملک آنها اعمال می کنند.

شما از نظر قانونی ملزم به رعایت درخواست صاحبان املاک (یا درخواست نمایندگان آنها ، مانند کارمند یا نگهبان) برای توقف عکاسی یا حتی تخلیه محل هستید.

پایگاه های نظامی ، صحنه های جنایت ، فرودگاه ها ، موزه ها ، تأسیسات انرژی ، دادگاه ، بیمارستان های دولتی و برخی از تأسیسات دولتی – در حالی که اموال متعلق به مالیات دهندگان است – همچنین ممکن است برای عکاسان ممنوع باشد یا محدودیت های قابل توجهی برای امنیت ایجاد شود. ، حریم خصوصی یا دلایل لجستیکی.

در حالی که معمولاً تابلوهایی وجود دارد که به شما توصیه می کند که آیا عکاسی (یا حضور شما) در چنین مکان هایی مجاز است ، اما در صورت عدم اطمینان ، قبل از برنامه ریزی برای عکاسی در آنجا مستقیماً اجازه بگیرید.

5- ممکن است محدودیت هایی برای عکاسی وجود داشته باشد که مانع استفاده دیگران از یک منطقه عمومی شود.

به عنوان مثال ، حتی مناطق عمومی با دسترسی گسترده – مانند خیابان ها و پیاده روهای عمومی – ممکن است در استفاده از تجهیزات خاص ، به ویژه سه پایه ، روشنایی تکمیلی ، بازتابنده ها و موارد مشابه ، محدودیت هایی را اعمال کنند.

اگر راه اندازی شما به طور کلی جریان ترافیک را مختل کند ، در فعالیت های اداری اختلال ایجاد کند یا ایمنی را به خطر بیاندازد ، به احتمال زیاد برای انجام عکاسی خود طبق برنامه به مجوز نیاز دارید. به طور خاص ، من پیشنهاد می کنم سیاست ها و مقررات مربوط به مناطق پر رفت و آمد مانند سیستم های مترو ، ایستگاه های قطار ، پل های شهری و جاده ها و مکان های حفاظت شده یا تاریخی (از جمله برخی پارک ها و حفاظت ها) را بررسی کنید.

مطالب مرتبط: روش استفاده از لنز فیش آی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *