فوکوس در بی نهایت

فوکوس بی نهایت اصطلاحی است که حتی در میان عکاسان باتجربه نیز می تواند گیج کننده باشد و اگر در این زمینه تازه وارد هستید ، یادگیری نحوه و اینکه چرا و چه زمانی از این روش استفاده می شود ممکن است یک چالش اساسی باشد. 

فوکوس در بی نهایت چیست؟

فوکوس بی نهایت نقطه مقابل عمق میدان باریک است. همانطور که احتمالاً می دانید ، باز شدن دهانه دیافراگم شما یک منطقه باریک تر از فوکوس ایجاد می کند ، که به شما کمک می کند تا سوژه ها را با دور نگه داشتن عناصر پیش زمینه و پس زمینه از هم جدا کنید.

فوکوس بی نهایت شبیه به عمق میدان فوق العاده گسترده ای است. وقتی لنز شما تا بی نهایت فوکوس شود ، پس هر چقدر از لنز شما فاصله داشته باشد ، همه چیز در کادر شما قرار خواهد گرفت. چند نکته مهم در این زمینه وجود دارد.

اول از همه ، فوکوس بی نهایت کاملا بی نهایت نیست. مطمئناً همه چیز در فاصله دور در فوکوس قرار خواهد گرفت ، اما نقطه کانونی در واقع از فاصله مقابل لنز شما شروع می شود. به ناحیه بین عدسی و نقطه ای که همه چیز در آن فوکوس می شود ، فاصله بیش از حد کانونی گفته می شود. فاصله بیش از حد کانونی بر اساس دیافراگم ، فاکتور برش دوربین و طول لنز متفاوت است ، اما به طور خلاصه ، برای گرفتن عکس موثر در فوکوس بینهایت ، باید مطمئن شوید که هیچ جسمی در فاصله بیش از حد کانونی قرار نمی گیرد.

به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم که شما برای گرفتن عکس منظره دور ، در چمنهای بلند زانو زده اید ، اما تیغه های چمن مرتباً جلوی لنز شما راه می یابند. پره های چمن در فاصله بیش از حد کانونی همیشه تار خواهند بود در حالی که همه چیز بعد از نقطه فوکوس کاملاً واضح خواهد بود.

برای فوکوس در بی نهایت ، کافی است حلقه فوکوس را روی نماد بی نهایت تنظیم کنید ، که شبیه این است:

 

دو نکته مهم دیگر این است که  همه لنزها قادر به فوکوس بی نهایت نیستند ، بنابراین باید مطمئن شوید که برای گرفتن این نوع تصاویر از لنزهای مخصوص استفاده می کنید.

چگونه می توان در بی نهایت فوکوس کرد؟

چگونگی” فوکوس تا بینهایت به لنزهایی که استفاده می کنید بستگی دارد. همانطور که قبلاً گفتیم ، همه لنزها نمی توانند این کار را انجام دهند ، اما لنزهایی هستند که به شما امکان می دهند به فوکوس دستی بروید. یک لنز دستی خوب دارای مقیاس عمق میدان است تا بتوانید حلقه فوکوس خود را با مقیاس تنظیم کنید تا عمق میدان مناسب را بدست آورید.

فوکوس بی نهایت با لنز فوکوس خودکار کمی دشوارتر است. از آنجایی که نمی توانید حلقه فوکوس را به سادگی به علامت بی نهایت بچرخانید (زیرا اغلب چنین چیزی وجود ندارد!) باید در عوض بر روی یک جسم دور (چیزی از پس زمینه عکس خود) فوکوس کنید. سپس ، پس از آن –  هر چیز دیگر – به فوکوس واضح رسید ، ویژگی فوکوس خودکار را خاموش کنید تا در هنگام گرفتن عکس ، قفل فوکوس تغییر نکند.

چه زمانی باید از فوکوس بی نهایت استفاده کنید؟

مانند هر روش دیگر ، مانند استفاده از عمق میدان کم ، فوکوس بی نهایت چیزی است که به صلاحدید شما استفاده می شود. با این حال ، چند مورد وجود دارد که اکثر عکاسان به فوکوس بینهایت روی می آورند.

اول منظره است. بخشی از آنچه باعث جذابیت منظره می شود این واقعیت است که شما می توانید تمام جزئیات پانورامایی که ایجاد کرده اید را از نزدیک یا دور بررسی کنید. عکاسی از حیات وحش دلیل خوب دیگری برای استفاده از فوکوس بینهایت است. اگر نگران دویدن حیوانات وحشی بین پیش زمینه و پس زمینه تصویر هستید ، از فوکوس بی نهایت استفاده کنید تا مطمئن شوید حیوان در هر کجا که باشد در کانون قرار دارد.

سرانجام ، نور کم و عکاسی در شب وجود دارد. اگر به صورت دستی فوکوس می کنید ، تنظیم لنز برای فوکوس در بی نهایت بسیار راحت تر از تلاش برای فوکوس روی اشیایی است که در تاریکی کاملاً نمی توانید آنها را ببینید. برای فوکوس تا بی نهایت با لنز فوکوس خودکار پس از تاریکی هوا ، کافی است روی ماه یا یک جسم روشن دور دیگری فوکوس کنید تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که همه موارد در نوردهی طولانی شما واضح خواهند بود.

دقیقاً مانند عمق میدان کم ، فوکوس بینهایت یکی از آن تکنیک های اساسی است که هیچ عکاسی نمی تواند بدون آن عکاسی کند. 

مطالب مرتبط:  عکاسی در مکان مورد علاقه
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *