رینگ فلاش

رینگ فلاش یک فلاش الکترونیکی دایره ای عکاسی است که در اطراف لنز دوربین قرار می گیرد. برخلاف منابع نوری نقطه ای ، یک فلاش حلقه ای حتی با سایه های کمی که در عکس های حاصل از آن دیده می شود ، نور را فراهم می کند زیرا منشا نور بسیار نزدیک به محور نوری لنز است (و آن را احاطه می کند).

برای نخستین بار توسط Lester A. Dine در سال 1952 برای استفاده در عکاسی از دندان اختراع شد ، اما اکنون معمولاً در کاربردهایی مانند عکاسی ماکرو ، پرتره و مد مورد استفاده قرار می گیرد.

با افزایش کارایی منابع نور و حساسیت سنسورهای تصویربرداری عکاسی ، استفاده از رینگ فلاش بطور مداوم مداوم افزایش یافت. رینگ لایت دارای مزایای مشابه رینگ فلاش است ، اما با شدت کمتری نور را بطور مداوم تولید می کند ، بنابراین می توان تصویر را قبل از گرفتن عکس بررسی کرد.

در گذشته از یک لوله فلورسنت مدور استفاده می شد. اکنون از LED ها به طور مکرر استفاده می شود. روشنایی و درجه حرارت رنگ در برخی از دستگاه ها قابل تغییر است. علاوه بر نورهایی که روی حلقه فیلتر دوربین قرار می گیرند ، نسخه های ارزان قیمتی که بر روی تلفن همراه یا دستگاه دیگری مجهز به دوربین قرار می گیرند موجود است.

یک رینگ فلاش ماکرو به طور معمول شامل یک واحد قدرت و کنترل است که روی یک هات شو نصب شده است ، و یک واحد فلاش دایره ای شکل که در قسمت جلوی لنز نصب شده است. برق توسط باتری ها در واحد هات شو تأمین می شود و کابل سیگنال های برق و کنترل را به واحد رینگ فلاش منتقل می کند.

در رینگ فلاش های بزرگتر ، که معمولاً برای عکاسی مد استفاده می شوند ، ممکن است برق از طریق یک باتری خارجی یا منبع تغذیه خطی تأمین شود یا منبع تغذیه و نور در یک واحد ترکیب شوند.

کابرد رینگ فلاش

از رینگ فلاش معمولاً در عکاسی ماکرو (نمای نزدیک) استفاده می شود. وقتی سوژه خیلی به دوربین نزدیک است ، فاصله فلاش از محور نوری قابل توجه می شود.

برای اجسام نزدیک به دوربین ، اندازه رینگ فلاش قابل توجه است و بنابراین نور از جهات مختلف به همان روشی که با فلاش معمولی با سافت باکس انجام می شود ، با سوژه روبرو می شود. این امر باعث نرم تر شدن سایه ها می شود.

رینگ فلاش ها در عکاسی پرتره و مد نیز محبوب هستند زیرا سایه های ایجاد شده توسط چراغ های دیگر خارج از محور را نرم می کنند و برجسته های دایره ای جالب توجهی را در چشم مدل ایجاد می کنند.

رینگ لایت ها نیز اغلب در صنعت زیبایی و آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند که بیشتر آنها توسط میکاپ آرتیست ها مورد استفاده قرار می گیرند.

از رینگ فلاش نیز در میکروسکوپ استفاده می شود. رینگ فلاش روی لنز  میکروسکوپ نوری نصب می شود. کاربرد اصلی این ابزار عکاسی از موجودات میکروسکوپی است. رینگ فلاش روی میکروسکوپ تقریباً به همان روشی که در دوربین کار می کند ، عمل می کند.

خرید تجهیزات عکاسی از فروشگاه مینیاتور

لینک های مرتبط

رینگ فلاش

فلاش رینگی

فلاش حلقه ای

فلاش ماکرو

فلاش عکاسی ماکرو

برچسب ها: رینگ فلاش ، قیمت رینگ فلاش ، فروش رینگ فلاش ، خرید رینگ فلاش ، مرکز فروش رینگ فلاش ، مرکز خرید رینگ فلاش ، فلاش رینگی ، قیمت فلاش رینگی ، فروش فلاش رینگی ، خرید فلاش رینگی ، مرکز فروش فلاش رینگی ، مرکز خرید فلاش رینگی ، فلاش حلقه ای ، قیمت فلاش حلقه ای ، فروش فلاش حلقه ای ، خرید فلاش حلقه ای ، مرکز فروش فلاش حلقه ای ، مرکز خرید فلاش حلقه ای ، فلاش ماکرو ، قیمت فلاش ماکرو ، فروش فلاش ماکرو ، خرید فلاش ماکرو ، مرکز فروش فلاش ماکرو ، مرکز خرید فلاش ماکرو ، فلاش عکاسی ماکرو ، قیمت فلاش عکاسی ماکرو ، فروش فلاش عکاسی ماکرو ، خرید فلاش عکاسی ماکرو ، مرکز فروش فلاش عکاسی ماکرو ، مرکز خرید فلاش عکاسی ماکرو