عکاسی پنینگ با موبایل

گرفتن عکس های اکشن کاری سرگرم کننده است و از نتیجه ای که به دست آورد شگفت زده می شوید. به عکس هایی که حرکت وسایل نقلیه در آن فریز می شوند اما پس زمینه تار ایجاد می کند ، عکس پانینگ نامیده می شود. مطمئن هستم که چنین عکس هایی را در اینترنت متوجه شده اید. اکثر عکاسان عکاسی یا عکاسان خیابانی چنین صحنه هایی را ثبت می کنند. آیا سعی کرده اید چنین عکس هایی را با تلفن همراه خود بگیرید؟ بله ممکن است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مرکز خرید و فروش رینگ لایت در تهران

 

عکاسی پنینگ به چه معناست؟

Panning تکنیکی است که در آن سوژه یا شی در فوکوس ، معمولاً واضح ، با پس زمینه تار یا مبهم است که با تنظیمات دستی روی دوربین یا حتی با حرکت دوربین به دست می آید. چرخاندن دوربین از چپ به راست ، یا راست به چپ با تنظیمات مناسب دوربین می تواند به این نتیجه برسد.

تجهیزات لازم برای عکاسی پنینگ با موبایل

شما نیاز به یک تلفن همراه با دوربین تمیز دارید.
یک برنامه دوربین که به شما امکان می دهد تنظیمات را به صورت دستی تغییر دهید. (دوربین اصلی iPhone به شما اجازه نمی دهد ، بنابراین ممکن است مجبور شوید برنامه ای را نصب کنید که به شما امکان می دهد تنظیمات آن را کنترل کنید. مثال: Adobe Mobile Lightroom) می توانید آن را از App Store یا Play Store در تلفن همراه خود دریافت کنید.
نور کافی برای مشاهده اجسام.

چگونه با موبایل عکس پنینگ بگیریم؟

اولاً ، این تکنیک یا سبک عکاسی نیاز به صبر و تمرین زیادی دارد ، در واقع. عمدتا در صورت شروع ، عکس هایی خواهید گرفت که باعث می شود فکر کنید مشکلی در تلفن همراه شما وجود دارد. تصاویر مبهم یا شبح مانند.

دستان خود را ثابت نگه دارید و سعی کنید تلفن خود را به سمتی که سوژه یا وسیله نقلیه یا شی در آن حرکت می کند ، حرکت دهید. با تنظیم شاتر آهسته در برنامه دوربین ، می توانید سوژه را فوکوس کرده و حرکت را ضبط کنید که تار می شود.

برنامه دوربین خود را اجرا کرده و به حالت حرفه ای بروید. شما باید بتوانید به تنظیمات دوربین مانند سرعت شاتر ، ISO ، دیافراگم و غیره دسترسی داشته باشید.
ضربه بزنید و تنظیم سرعت شاتر را انتخاب کنید.
به عنوان مثال ، تنظیمات شاتر پایین را انتخاب کنید ، 1/80. بسته به نور محیط موجود و سرعت حرکت جسم خود ، می توانید 1/60 و 1/8 ثانیه را انتخاب کرده و سعی کنید جلوه ها را ببینید. هرچه این عدد کمتر شود ، نمای شما روی صفحه متزلزل یا متزلزل می شود.
ISO را مطابق با نور محیط تنظیم کنید. به عنوان مثال ، ISO 200. (هرچه پایین تر ، بهتر است در طول روز)
تمرکز بر موضوع یا شیء متحرک را ثابت کنید.
تلفن خود را همراه با موضوع حرکت دهید ، روی تعداد زیادی عکس ضربه بزنید و کلیک کنید. از بین 10 عکس ، ممکن است یکی خوب باشد.
اگر شیئی را در دست دارید و این ترفند را امتحان می کنید ، می توانید از چپ به راست و راست به چپ حرکت کنید ، در حالی که عکس ها را در فیلم زیر مشاهده می کنید.
سپس می توانید تصویری را که دوست دارید انتخاب کنید و آنها را با استفاده از Snapseed یا Lightroom ویرایش کنید تا ظاهر شود.

مطالب مرتبط:  عکاسی از طبیعت بی جان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *