عکاسی پرتره به صورت حرفه ای

عکاسی پرتره ، هنر گرفتن شخصیت ذاتی سوژه شما در داخل عکس است. در حالی که این تعریف مسابقه ای اصول را پوشش می دهد ، عکاسی پرتره فراتر از فقط کلیک کردن روی تصاویر افراد است.

عکاسی پرتره حرفه ای نتیجه تلفیق تکنیک مناسب با بیان یک هنرمند است.

تکنیک: استفاده از تنظیمات صحیح دوربین ، ترکیب بندی ها ، زاویه ها ، نور ، پس زمینه و ژست ها.

هنر: در مورد گرفتن یک پرتره خیره کننده و احساسی است که احساسات را در بینندگان برمی انگیزد و توجه آنها را به خود جلب می کند.

نقاشی های پرتره که برای اولین بار توسط هنرمندانی مانند پیکاسو تمرین می شد ، تاریخچه خوبی در داستان گویی دارند. گرفتن عکسهای پرتره عالی ، شکل مدرن همین روش است. در حالی که این کار به تلاش بسیار کمتری نسبت به نقاشی نیاز دارد ، تسخیر عبارات و احساساتی که عکاسی پرتره خوب را تشکیل می دهند ، تسلط بر آن زمان می برد.

عکاسی پرتره reat همانقدر پیروی از قوانین و دستورالعمل هاست که شکستن قالب نیز به همان اندازه است. ما لیستی جامع از بهترین شیوه ها و روش های نحوه گرفتن پرتره های خوب را گردآوری کرده ایم.

1. بر روی سوژه تمرکز کنید

سوژه مهمترین جنبه عکاسی پرتره است. راحت کردن سوژه با خود یک عامل اساسی برای یک جلسه موفقیت آمیز در عکاسی پرتره است. قبل از عکسبرداری برای برقراری ارتباط با مشتری خود وقت بگذارید و در صورت امکان ، شخصاً ملاقات کنید. بهترین کار این است که یکدیگر را بشناسید و به سوژه در مورد سبک عکاسی خود و اینکه دقیقاً در عکس به دنبال چه چیزی هستید ، آگاه کنید. ایده های خود را در مورد فیلمبرداری با موضوع و عامل او در تنظیمات و توانایی های او در برنامه خود بحث کنید.

حتی اگر با شخصی که از او عکس گرفته شده آشنایی داشته باشید ، مردم وقتی جلوی دوربین می روند ناراحت می شوند. همیشه بهتر است قبل و در حین عکسبرداری با مدل ارتباط برقرار کنید.

2. مکان مناسب را پیدا کنید

مکانی که برای عکاسی پرتره انتخاب می کنید تأثیر قابل توجهی در نتایج نهایی خواهد داشت. عکسبرداری در فضای باز با نور طبیعی بهترین نتیجه را می دهد اما چالش های بسیاری را به همراه دارد. شما باید با توجه به آب و هوا ، زمان روز و تغییر نور و شرایط محیطی با پیشرفت روز برنامه ریزی کنید.

از عکسبرداری در زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید زیرا سایه های سختی ایجاد می کند و باعث سوژه شما می شود. صبح یا بعد از ظهرها که نور خورشید پخش می شود ، یک درخشش طبیعی و دوست داشتنی را انتخاب کنید.

اگر در داخل خانه عکس بگیرید می توانید کنترل بسیار بیشتری داشته باشید. شما باید آرایش نور پرتره خود را به درستی برنامه ریزی کنید تا روحیه عکسبرداری ، لباس مدل و پس زمینه را تکمیل کند.

درست دریافت موقعیت مکانی می تواند در رفع اشکال تصاویر پس از پردازش شما را در مشکلات زیادی نجات دهد.

3. درست گرفتن ژست

کشف موقعیت های عکاسی پرتره مناسب برای سوژه شما که آنها را به چاپلوسانه ترین شکل به تصویر می کشد ، همیشه یک سفر جدید است.

 

گرفتن ژست برای سوژه خود به گونه ای که آنها را تکمیل کند در حالی که نور ، زاویه دوربین و پس زمینه را در ذهن داشته باشید ، همیشه یک معما هیجان انگیز است. ترکیبات مختلف حالت ها و زاویه ها را امتحان کنید تا بهترین گزینه ها را برای عکاسی خود پیدا کنید.

بعد از اینکه ژست مناسب سوژه خود را پیدا کردید ، همیشه می توانید تغییرات ظریف انجام دهید تا هر عکس بی نقص باشد.

نکته: گالری عکسهای خلاقانه از عکاسی پرتره را روی تلفن همراه خود نگه دارید. مدام عکسهای معیار را به این گالری اضافه کنید. این امر به شما کمک می کند تا در انتخاب گزینه های مختلفی که می توانید در آنجا فیلمبرداری کنید ، بدانید. نشان دادن یک مثال بصری به مشتری همچنین می تواند ارتباط بهتری با او برقرار کند.

4- عکسهای صریح بگیرید

گرفتن موقعیت برای سوژه ها گاهی اوقات می تواند نتایج کمتری داشته باشد. برخی از افراد در ارائه ژست راحت نیستند. این ناراحتی به ویژه در عکاسی پرتره کودک مشهود است که در آن تصاویر پرتره به صورت اجباری و غیرطبیعی ظاهر می شوند.

راحت بودن سوژه ها و عکسبرداری از آنها در انجام فعالیت های معمول و طبیعی خود می تواند عکس های پرتره فوق العاده ای ارائه دهد.

نکته: استفاده از لنز بزرگنمایی طولانی تر برای خارج شدن از نزدیکی از سوژه های شما می تواند کمرویی یا سفتی عکس گرفتن را از دست بدهد.

5. احساسات و اصطلاحات را بگیرید

عکاسی هنری از پرتره همه چیز در مورد یافتن احساسات و حالات در تصاویر پرتره است. گفتن اینکه سوژه موردنظر شما برای ارسال پیام راحتتر از انجام کار باشد ، گفته می شود. اطمینان حاصل کنید که از لبخندهای جعلی و نگاه های خالی پرهیز می کنید. درخشش چشم واقعی ، لبخند ضعیف ، ابراز اعتماد به نفس – اینها دستورالعمل هایی برای ایجاد عکس های پرتره است که درخشان می شوند. با سوژه خود کار کنید و به آنها زمان دهید تا وارد منطقه شوند. اجبار یا عجله در این روند کارایی نخواهد داشت.

 

6. نحوه استفاده از دوربین خود را بیاموزید

عکاسی پرتره ، قبل از هر چیز و در درجه اول ، در مورد بیان هنری و تکنیک شماست که برای انجام کامل آن تمرین زیادی لازم است. هنگامی که شروع به درک نکات ظریف عکاسی پرتره کردید ، وقت آن است که روی یک دوربین و لنز خوب سرمایه گذاری کنید. چیزی به عنوان بهترین دوربین برای تصویربرداری وجود ندارد ، زیرا امروزه بیشتر دوربین ها می توانند پرتره های عالی را ثبت کنند. این مسئله درک نحوه استفاده کارآمد از آنها در شرایط مختلف نور و محیط است.

یک دوربین مناسب DSLR تهیه کنید که به شما امکان کنترل تنظیمات عکاسی پرتره را می دهد و تصاویر واضح و با وضوح بالا را در قالب RAW ارائه می دهد که می توانید پس از پردازش روی آن کار کنید. برای کار با دوربین DSLR برای مبتدیان ، یک راهنمای دقیق در Photodoto را ببینید. با تنظیمات دوربین آزمایش کنید تا ابزار خود را بفهمید و بتوانید از آنها برای گرفتن بهترین نتیجه استفاده کنید.

7. انتخاب لنز مناسب

مانند تمام عکاسی ها ، لنز دوربین حیاتی ترین ابزار در گرفتن عکس مناسب است. باز هم ، چیزی به عنوان بهترین لنز برای عکاسی پرتره وجود ندارد. این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام لنز متناسب با سناریو باشد. اگر می خواهید عکسی بگیرید که مناظر یا پس زمینه قسمت مهمی از تصویر باشد ، بهتر است از لنزهای با زاویه دید عریض استفاده کنید.

 

یک لنز تله فوتو متوسط مانند 85 یا 105 میلی متر شما را قادر می سازد تعادلی بین مدل و پس زمینه خود برقرار کنید.

اگر قرار باشد عکس تنگ باشد و فقط روی سوژه تمرکز کند ، لنز تله فوتو f / 2.8 70-200 mm یک انتخاب عالی است. این امکان را برای شما فراهم می کند تا بزرگنمایی کرده و بیشتر روی موضوع خود تمرکز کنید. همچنین می توانید میزان حواس پرتی پس زمینه و پیش زمینه را به نمایش بگذارید.

اگر قرار باشد عکس تنگ باشد و فقط روی سوژه تمرکز کند ، لنز تله فوتو f / 2.8 70-200 mm یک انتخاب عالی است. این امکان را برای شما فراهم می کند تا بزرگنمایی کرده و بیشتر روی موضوع خود تمرکز کنید. همچنین می توانید میزان حواس پرتی پس زمینه و پیش زمینه را به نمایش بگذارید.

8- پیشینه مهم است

همانطور که انتظار می رود ، تمرکز در تصویرگری بر روی مدل موضوع است. با این حال ، پیچیدگی های بیشتری از این موارد وجود دارد. گاهی اوقات ، یک پس زمینه جالب می تواند درام زیادی به عکس اضافه کند و به برجسته شدن سوژه شما کمک کند.

در اکثر موارد ، تاری تصویر پس زمینه به درستی می تواند تأکید بیشتری بر موضوع داشته باشد. بنابراین ضروری است که ببینیم پس زمینه چگونه به وجود می آید و سرعت شاتر و دیافراگم را متناسب با آن تنظیم می کنیم.

9. درک کنید که چگونه سرعت شاتر ، دیافراگم و ISO با هم کار می کنند

در صورت درک مثلث نوردهی یا ارتباط متقابل سه عنصر سرعت شاتر ، دیافراگم و ISO ، هیچ عکسی از آن خارج نمی شود. درک این مفاهیم گزینه های جدیدی را در عکاسی شما ایجاد می کند و شما را قادر می سازد تصاویر پرتره ای را که قبلاً از دسترس خارج شده اند ثبت کنید. در اینجا یک راهنمای کامل برای مثلث نوردهی و درک عناصر جداگانه دیافراگم ، سرعت شاتر و ISO وجود دارد.

شما همچنین باید به مفهوم مهم Stops of Light نگاهی بیندازید ، و بتوانید درک کنید که دیافراگم در f-stop ها اندازه گیری می شود. برای کنترل بهتر میزان نوردهی تصویر ، ایستگاه ها معمولاً به دو نیمه یا حتی یک سوم تقسیم می شوند. در حالی که اعداد مورد استفاده در مثالهای بالا تقریباً تعداد استاندارد صنعت هستند ، کسرهای ایستگاهها اغلب توسط تولیدکنندگان گرد یا پایین می شوند. ممکن است اعداد دقیقاً مطابقت نداشته باشند ، اما بدون توجه به نوع دوربینی که استفاده می کنید ، مفاهیم یکسان هستند.

 

10. برای تصاویر خود یک پالت رنگ طراحی کنید

شما باید آگاهانه ظاهر و احساس بصری عکس های پرتره خود را طراحی کنید و برای این کار تعریف یک پالت رنگ به شما کمک می کند. استفاده از رنگ های مکمل در مورد لباس ، پس زمینه ، وسایل و حتی در پردازش پس از آن می تواند به تأثیر کلی عکس های پرتره بیفزاید. رنگ پوست سوژه خود را هنگام انتخاب پالت رنگ به خاطر داشته باشید. بسته های رنگی به نوع عکاسی پرتره ای که انجام می دهید نیز بستگی دارد. تصاویر عکاسی از پرتره خانوادگی در رنگ های گرم و سبز بسیار زیبا به نظر می رسند ، در حالی که عکس های پرتره تجاری در رنگ های آبی تیره و خاکستری چشمگیر به نظر می رسند. اگر می خواهید از بمب دود در عکاسی خود استفاده کنید ، مطمئن شوید که این قسمت از پالت های رنگی شما باشد زیرا قسمت اعظم عکس شما در زیر دود قرار گرفته است.

 

11. روشنایی

اگر تا به حال درباره فیزیک سخنرانی کرده اید ، می فهمیدید که نور جهت دار است. نورپردازی برای یک عکاس بسیار مهم است و قانون طلایی نورپردازی در عکاسی را تشکیل می دهد. روشنایی جهت دار دلیل است که ایستادن در مقابل منبع نور باعث تاریکی و به سختی دیده شدن سوژه می شود. به همین ترتیب ، داشتن یک منبع نور در کنار ، باعث می شود نیمی از موضوع روشن شود و نیمی از آن در سایه قرار گیرد.

برای یک عکس کاملاً روشن ، ایستادن در مقابل منبع نور نیز آسان تر است. استفاده خلاقانه از خورشید به عنوان منبع نور در عکاسی پرتره در فضای باز می تواند نتایج خیره کننده ای ایجاد کند. یک عکاس خوب باید بتواند از نورپردازی موجود به نفع خود استفاده کند.

 

با این حال ، همیشه در معرض آفتاب شلیک نخواهید بود. اگر از آتلیه عکاسی پرتره استفاده می کنید ، باید با منابع مصنوعی نیز راحت باشید. به طور خاص ، در مورد سرمایه گذاری در یک تفنگ فکری فکر کنید. سریع و قابل حمل است.

بسیاری از افراد در استفاده از فلاش مردد هستند ، اما این می تواند در صحنه تاریک مفید باشد یا درام را به تصاویر اضافه کند. از فلاش می توان برای ایجاد تعادل در برابر نور و ناهمواری نور طبیعی برای ایجاد تنظیمات مناسب برای عکاسی پرتره ، بهمراه خورشید استفاده کرد. نکته دیگر در مورد بهترین دیافراگم برای پرتره ها – همچنین ممکن است از یک دوربین با دیافراگم پایین برای گرفتن بیشترین جزئیات در یک عکس گرفته شده در یک منطقه با نور کمتر استفاده کنید.

یک ابزار مفید برای نورپردازی استفاده از Reflectors برای تبدیل سایه های سخت به سایه های ملایم است. رفلکتورها برای خرید ارزان هستند ، و اگر شما یک آماتور با بودجه هستید ، ممکن است نقطه شروع خوبی باشد.

نکته: در مورد روشنایی عکس پرتره ، امکانات بی نهایت وجود دارد. با استفاده از نورپردازی جانبی می توانید خلق و خوی ایجاد کنید. استفاده از نور پس زمینه با استفاده از نور پس زمینه می تواند تأثیرگذار باشد.

12. زوایای مختلف را امتحان کنید

بیشتر عکسهای پرتره با قرار دادن دوربین در سطح چشم سوژه گرفته می شوند. عکسبرداری در سطح چشم ، عکسهای پرتره بسیار خوبی ایجاد می کند که چشم سوژه به کانون عکس تبدیل می شود. با این حال ، انتخاب یک زاویه غیر متعارف می تواند پرتره های شما را برجسته کند.

 

با شلیک از سوژه از بالا به بالا ، نگاه کردن به سوژه ، زاویه های جالبی ایجاد کنید. یا می توانید از موقعیت کم عمق عکس بگیرید ، تا آنجا که می توانید به زمین نزدیک شده و به سوژه خود نگاه کنید. این زوایا می توانند تأثیر و تنوع زیادی به عکس های شما اضافه کنند.

بسته به زاویه ای که از آن عکس می گیرید ، می توانید سوژه های خود را باریک ، ضخیم تر ، کوتاه تر یا عریض تر نشان دهید. به دور صحنه حرکت کنید و ببینید چه زاویه خاصی تصویر را به بهترین شکل ضبط می کند. کج شدن دوربین همچنین می تواند جلوه ای چشمگیر به تصویر اضافه کند.

13. استفاده از وسایل جانبی برای جلوه

افزودن لوازم جانبی به عکاسی پرتره یک روش عالی برای افزودن تیره رنگ ، هیجان و تأثیر بر عکس ها است. استفاده از لوازم جانبی عکاسی می تواند ماهیت عکس را کاملاً تغییر دهد. شما می توانید با امتحان کردن اشکال ، بافت ها ، رنگ وسایل ، سبک امضای خود را توسعه دهید.

 

14. قوانین را زیر پا بگذارید

درک قوانین و عمل به آنها می تواند پیش درآمد خلاقیت و شکستن قوانین باشد. وقتی قوانین را زیر پا می گذارید ، کار غیرمعمول و منحصر به فردی ایجاد می کنید که باعث ایجاد برند شما می شود ، مخصوصاً وقتی در جلسه پرتره های ارشد هستید.

 

بیرون از جعبه فکر کنید و ایده های مختلف عکس عکاسی پرتره ، زاویه دوربین ، ترکیب بندی و حتی ژست های مدل را تجربه کنید. به عنوان مثال ، اگرچه قانون سوم یک فرمول موثر برای ایجاد تصاویر متعادل است ، اما شکستن این قانون با قرار دادن سوژه در لبه یا سمت راست در مرکز می تواند عکس های جذاب و تأثیرگذاری ایجاد کند.

نکته: عکسبرداری از عکاسی پرتره سیاه و سفید پرتره های شخصی و صمیمی ایجاد می کند.

15. یک سری عکس بگیرید

استفاده از حالت “پشت سر هم” یا “عکسبرداری مداوم” دوربین خود برای کلیک کردن بر روی مجموعه ای از عکس ها که حالت های مختلف سوژه شما را در حرکت می گیرد ، یک روش عالی است.

مجموعه ای از تصاویر را می توان با هم ارائه داد ، حسی از درام و حرکت ایجاد می کند ، یا می توانید عکس ها را با عبارات بی نقص از میان تصاویر انتخاب کنید.

16. ویرایش و پردازش پس از آن

در حالی که گرفتن عکس بدون شک ضروری است ، مبتدیان اغلب می توانند از اهمیت ویرایش و روتوش مناسب در عکاسی حرفه ای پرتره چشم پوشی کنند. بسیاری از احساسات “حرفه ای” تصاویر به دلیل تکنیک های مناسب ویرایش است.

اگرچه این موضوع به تنهایی موضوع کاملاً متفاوتی است ، اما برخی از تکنیک های ساده می توانند کیفیت تصاویر شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. خالصان ممکن است ویرایش را منفی ببینند ، اما برنامه هایی مانند فتوشاپ فقط ابزاری برای بهبود تصاویر شما هستند.

شرایطی را در نظر بگیرید که عکس گرفته اید و بخشی از بدن در قاب دیده نمی شود. شاید یکی از دستها خیلی گسترده باشد و در قاب نباشد. اکنون برای حفظ تمرکز روی صورت باید دست را برش دهید. در هنگام برداشتن اندام ها ، باید مراقب باشید که در نیمه راه بین اندام ها یا مفاصل محصول را برداشت کنید. برش نصف بازو یا ناحیه بازو باعث می شود تصویر شما متناسب تر شود. همیشه از بریدن انگشتان ، کفش ها یا موهای تصویر خودداری کنید ، زیرا این امر باعث از بین رفتن تصویر شما می شود.

نکته: عکسبرداری با فرمت RAW انعطاف پذیری زیادی در مرحله پس از پردازش به شما می دهد.

ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید استفاده کنید اما رایج ترین ابزارها Instasize ، Adobe Photoshop و Lightroom هستند. به همین دلیل نیز ، زیرا آنها به راحتی تمام کارهایی را که شما باید انجام دهید انجام می دهند در حالی که نسبتاً مقرون به صرفه هستند.

Instasize به کسانی که با عکاسی از تلفن همراه کار می کنند اختصاص دارد و برای هر دو دستگاه iOS و Android قابل بارگیری است. به غیر از برش و تغییر اندازه عکس ها ، از ابزارهای زیبایی می توان لکه های پرتره ها را با حداقل سر و صدا صاف کرد. از کاتالوگ حاشیه ها و فیلترهای رنگی آن می توان برای افزایش عکس ها نیز استفاده کرد.

برای روتوش یا حذف عناصر از تصویر می توانید از فتوشاپ استفاده کنید. پر کردن آگاه از محتوا و ابزار کلون می تواند به شما امکان پاک کردن اشیا ناخواسته را بدهد. حتی اگر قبلاً از کیفیت عکس خود راضی بوده اید ، ویرایش می تواند به تأکید بر سبک بصری مورد نظر شما و بیان خلاقیت شما کمک کند.

اکثر نرم افزارها از پیش تعیین شده ای دارند که می توانید بر اساس شرایط خاص خود انتخاب کنید. سپس می توانید عکس ها را به صورت جداگانه تغییر دهید تا بهترین نتیجه را بدست آورید. سپس می توانید تصویر را به تنظیمات کیفیت مورد نظر خود صادر کنید.

مطالب مرتبطمیکروفن مناسب برای راهنمای تور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *