عکاسی پاپاراتزی

پاپاراتزی به عکاسانی گفته می‌شود که کارشان تهیهٔ عکس‌های جنجالی از چهره‌های سرشناس مانند هنرمندان و ورزشکاران و فروش این عکس ها به مجلات است. معمولاً پاپاراتزی‌ها عکس‌های موردنظر خود را در مکان‌های عمومی تهیه می‌کنند. برای این منظور، با به‌دست‌آوردن سرنخ‌هایی از برنامه‌های چهره های سرشناس، این عکاسان در مکان و زمان موردنظر حاضر می‌شوند و عکس‌هایی از این شخصیت‌های محبوب تهیه می‌کنند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مقایسه رینگ لایت و پروژکتور LED

 

یکی از پاپاراتزی‌ها گفته بود:اگر تصویری از بریتنی اسپیرز و نوزادش به دست بیاورم، می‌توانم با پول آن خانه بخرم.

با توجه به شهرت پاپاراتزی ها به عنوان مزاحم ، چندین ایالت و کشور فعالیتهای پاپاراتزی ها را با تصویب قوانین و منع رفت و آمد و با برپایی رویدادهایی که در آن پاپاراتزی ها به طور خاص اجازه عکس گرفتن ندارند محدود می کنند.

برای محافظت از فرزندان افراد مشهور ، کالیفرنیا در سپتامبر 2013 لایحه شماره 606 سنای آمریکا را تصویب کرد. هدف از این لایحه این است که پاپاراتزی ها از عکس گرفتن از کودکان به دلیل مزاحمت خودداری کنند. 

در سال 1972 ، ران گاللا ، عکاس پاپاراتزو از ژاکلین کندی اوناسیس شکایت کرد به دلیل اینکه بانوی اول سابق به ماموران سرویس مخفی خود دستور داد دوربین و فیلم گاللا را در پی برخورد در پارک مرکزی شهر نیویورک از بین ببرند. کندی علیه ادعای آزار و اذیت ، شکایت کرد. این محاکمه سه هفته به طول انجامید و به پرونده ای مهم در زمینه عکاسی خبری و نقش پاپاراتزی تبدیل شد. 

در سال 1997 ، دیانا ، پرنسس ولز و دودی فاید در تصادف لیموزین کشته شدند ، در حالی که راننده آنها با سرعت زیاد سعی می کرد از دست پاپاراتزی فرار کند. هیئت منصفه درباره دخالت پاپاراتزی در این حادثه تحقیق کرد ، اما هیچ کس مجرم شناخته نشد. تحقیقات رسمی درباره این تصادف سرعت و نحوه رانندگی مرسدس را علت حادثه عنوان کرد.

در سال 2006 ، دانیلا سیکارلی به دلیل اینکه یک پاپاراتزو فیلم ویدئویی از رابطه جنسی او با دوست پسرش در ساحلی در اسپانیا را در یوتیوب منتشر کرد ، گرفتار یک رسوایی شد.  پس از دعوا در دادگاه ، به نفع او تصمیم گیری شد و باعث مسدود شدن YouTube در برزیل شد. این باعث ویرانی بزرگی در بین برزیلی ها شد. این اقدام حقوقی نتیجه ای نداشت زیرا دادگاه تصمیم گرفت او با داشتن رابطه جنسی در یک مکان عمومی انتظاری از حریم خصوصی نداشته باشد.

مطالب مرتبط:  نکاتی در خصوص عکاسی از ابرها
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *