عکاسی موشن

در ابتدایی ترین سطح ، عکاسی تصاویری ثابت از جهان اطراف ما ثبت می کند. با این حال ، بسیاری از بهترین عکس ها ثابت نیستند: در عوض ، آنها از تکنیک های حرکت برای انتقال حس سرعت ، فعالیت و گذر زمان استفاده می کنند. از عکاسی موشن می توان برای ایجاد تصاویر پویا از سوژه های متحرک ، از جمله حیوانات در زیستگاه طبیعی خود ، ازدحام مردم یا وسایل نقلیه ای که در جاده ها و ریل حرکت می کنند استفاده کرد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت اورجینال

 

Motion Blur چیست؟

در عکاسی ، تار شدن حرکت عبارت است از ردیابی یا تار شدن هدفمند یک شیء در حال حرکت در عکس برای جلوه بصری. این یک تکنیک عالی برای ثبت حرکت در یک تصویر ثابت است و اغلب در عکاسی از طبیعت و عکاسی ورزشی استفاده می شود.

در زیر چند نکته ساده برای شروع عکاسی حرکتی آورده شده است.

3 نکته برای عکاسی موشن

از سرعت شاتر آهسته تر استفاده کنید

تار شدن حرکت به زمان نوردهی طولانی تری نیاز دارد. بهترین راه برای داشتن این نوردهی طولانی با کاهش سرعت شاتر.

از روشنایی آگاه باشید

از آنجا که سرعت شاتر آهسته تر باعث می شود نور بیشتری به دوربین شما وارد شود ، شما در معرض نوردهی بیش از حد هستید. در نتیجه ، بسیاری از عکاسان تصمیم می گیرند در شرایط کم نور ، مانند سحر یا هنگام غروب ، حرکت را از این طریق ثبت کنند.

دوربین خود را تثبیت کنید

هنگام ضبط تاری حرکت ، از سه پایه استفاده کنید یا دوربین خود را بر روی یک شی پایدار دیگر قرار دهید. در غیر این صورت ، سرعت شاتر طولانی باعث می شود همه چیز تار به نظر برسد. در بیشتر شرایط عکاسی متحرک ، شما هنوز هم می خواهید برخی از عناصر تصویر شما واضح و فوکوس شوند – و اگر دوربین شما در حال حرکت است ، به ویژه با نوردهی طولانی ، راهی برای این کار وجود ندارد. در حالی که بسیاری از دوربین های دیجیتال تثبیت کننده نوری تصویر را ارائه می دهند.

بهترین سرعت شاتر برای عکاسی موشن چیست؟

سرعت شاتر سریع ، مانند 1/500 ثانیه ، نمی تواند حرکت زیادی را ثبت کند و بنابراین باعث تار شدن حرکت نمی شود. (در حقیقت ، سرعت شاتر بسیار بالا در واقع جلوه ای معکوس به نام “حرکت یخ زده” ایجاد می کند ، جایی که یک جسم متحرک در فوکوس کامل یا تقریباً کامل قرار دارد. هنگامی که یک عکاس حیات وحش ماهی را در حال پریدن از بیرون می گیرد ، قطرات آب را در وسط هوا معلق کنید. رودخانه.) در مقابل ، سرعت شاتر طولانی تر ، حتی با کوچکترین حرکتی منجر به تار شدن زمینه می شود. وقتی می خواهید تاری حرکت را ثبت کنید ، شاتر طولانی تری است که می خواهید.

دو روش برای دستیابی به سرعت شاتر آهسته وجود دارد: دستی یا از طریق حالت اولویت شاتر. اگر سرعت شاتر را در حالت دستی کنترل می کنید ، باید همه تنظیمات خود را به تنهایی تنظیم کنید. با حالت اولویت شاتر ، دوربین شما بطور خودکار سایر تنظیمات دوربین را تنظیم می کند تا سرعت شاتر انتخابی شما را در نظر بگیرد.

بنابراین ، چگونه می توانید سرعت شاتر مناسب را برای ثبت میزان تاری کامل برای سوژه خود بدانید؟ پاسخ کوتاه این است: آزمایش. هیچ شماره مشخصی برای ثبت تاری حرکت وجود ندارد. اما اینجاست که هنر عکاسی مطرح می شود. بازی با سرعت شاتر هنگام عکاسی از سوژه های مختلف به شما کمک می کند تا تصور بهتری از محدوده سرعتهایی که بهترین کار را می کنند ، داشته باشید.

چه چیزی باعث تاری حرکت در نور روز می شود؟

هنگام ثبت تاری حرکت در نور کامل خورشید ، سه روش برای کنترل میزان نوری که به سنسور دوربین یا فیلم شما می رسد وجود دارد:

دیافراگم

دیافراگم یک دهانه قابل تنظیم در لنز است که نور را به دوربین شما می دهد. اگر از تنظیمات خودکار استفاده می کنید ، با افزایش یا کاهش سرعت شاتر ، دیافراگم دوربین شما باید به طور خودکار تنظیم شود. اما اگر از تنظیمات دستی استفاده می کنید ، باید با تنظیم سرعت شاتر ، دیافراگم خود را تنظیم کنید. هم سرعت شاتر و هم دیافراگم در “توقف” تنظیم شده اند. یک کاهش توقف در سرعت شاتر برابر است با دو برابر طول مدت باز بودن شاتر. در دیافراگم ، کاهش یک توقف معادل 50 درصد کاهش اندازه دهانه شاتر است. اعداد متناسب هستند ، بنابراین یک توقف در یک با یک توقف در طرف دیگر همسو می شود.

ایزو

این میزان حساسیت سنسور دوربین شما (در صورت استفاده از دوربین دیجیتال یا DSLR) یا فیلم (در صورت استفاده از دوربین سنتی) است. ISO با اعدادی از 100 تا 6400 نشان داده می شود. هرچه ISO بالاتر باشد ، فیلم به نور حساس تر است. هنگام ثبت تاری حرکت در یک محیط روشن ، استفاده از ISO کمتر با سرعت شاتر طولانی تر به جلوگیری از نوردهی بیش از حد کمک می کند.

فیلترها

آخرین راه برای کاهش خطر نوردهی بیش از حد هنگام عکاسی حرکتی در نور مستقیم ، فیلتر با چگالی خنثی (ND) است. فیلترهای ND تمام طول موج های نور را به طور مساوی کاهش یا اصلاح می کنند. نتیجه این است که شدت نور را بدون تغییر رنگ کم کنید. فیلترهای ND هنگامی که می خواهید تاری نور را در نور کامل خورشید ثبت کنید ، گزینه بسیار خوبی است.

نحوه استفاده از Photoshop برای افزودن تاری حرکت

علاوه بر ثبت تاری حرکت با دوربین ، می توانید با استفاده از Photoshop یا نرم افزارهای مشابه ویرایش عکس ، جلوه تاری حرکت را به عکس موجود اضافه کنید.

عکس خود را در Photoshop وارد کنید.
قسمتی از تصویر اصلی را که می خواهید با استفاده از ابزار Pen تار شود ، انتخاب کنید.
در نوار منو در بالای صفحه ، به مسیر Filter> Blur> Motion Blur بروید.
زاویه و فاصله تاری خود را در پنجره انتخاب کنید.
تغییرات را بپذیرید تا حرکت شما در عمل تار شود.
این که آیا از آن برای ثبت حیات وحش در ساوانای آفریقا استفاده می کنید ، یا اتومبیل هایی که در یک مسابقه حرکت می کنند ، حرکت تاری یک ابزار عالی برای هر عکاسی است. 

مطالب مرتبط:  DPI و PPI چیست؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *