عکاسی معماری داخلی

عکاسی معماری داخلی شامل تنظیم نور و موقعیت اجسام در اتاق برای ایجاد روحیه کامل و بیان داستان است.

هر فضا دارای روحیه و شخصیت خاص خود است و شما می خواهید با هر عکس ماهیت هر فضا را به تصویر بکشید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: کاربرد انواع رینگ لایت

 

از آنجا که عکاسی معماری دارای محدودیت های منحصر به فرد خود است ، باید از ابزارهای خود به صورت استراتژیک برای ثبت تصاویر پر جنب و جوش و پویا از فضاها استفاده کنید.

به صورت استراتژیک عکاسی خود را برنامه ریزی کنید

به عکسهایی که می خواهید در فضا بگیرید و محیط اطراف را تنظیم کنید تا ترکیب عکس افزایش یابد ، فکر کنید. در مورد زوایا تصمیم بگیرید و ببینید که چگونه همه عناصر با یکدیگر اضافه می شوند و در صورت لزوم لوازم جانبی را حذف می کنید.

فضای خود را سازماندهی کنید

چشم غیر مسلح در برابر هرج و مرج مصون است ، اما عکس ها هر جنبه ای از اتاق را ضبط کرده و اشکالات آن را بزرگتر می کنند. یک لحظه برای جابجایی و تنظیم مجدد موارد برای عکس بهتر وقت بگذارید.

هر مورد باید در موقعیتی قرار گیرد که برای چشم خوشایند باشد. با تکان دادن بالش ، صاف کردن چین و چروک روی تخت و پاک کردن لوازم آشپزخانه روزمره مانند قهوه ساز و توستر به جزئیات توجه کنید.

اگر نمی توانید اقلام را بردارید و آنها را دوباره مرتب کنید ، یک لحظه وقت بگذارید تا اقلام را به گونه ای تنظیم کنید که در یک راستا قرار بگیرند و برای روشنایی کاملاً موقعیت یابی شوند. میزهای کج ، مبلمان نامرتب و پرتاب های ناهموار را صاف کنید. همچنین کنترل های از راه دور ، نامه و کاغذها را روی میزها ذخیره کنید.

منتظر کاهش ترافیک در فضای خارجی باشید

اگر در حال عکاسی معماری در نزدیکی یک منطقه پر رفت و آمد هستید ، منتظر بمانید تا مردم و ماشین ها دور شوند. یک عکس واضح اطمینان می دهد که نقطه کانونی روی سوژه باقی می ماند.

تزئینات مینیمال

هنگامی که فضا عاری از هرج و مرج است ، دکوراسیون و ویژگی های شخصی را اضافه کنید تا عناصری مانند بافت و ظاهر رنگ را اضافه کنید. کمتر بیشتر است ، بنابراین از دکوراسیون کم استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که رنگ اتاق و دکوراسیون با یکدیگر در تضاد نیست.

زمان مناسب را انتخاب کنید

زمان بندی همه چیز است ، بنابراین وقتی صبح زود عکاسی می کنید یا درست هنگام غروب آفتاب ، از زمان خود برای ثبت لحظه به بهترین نحو استفاده کنید. به نور طبیعی توجه دقیق داشته باشید. نور می تواند در زمان مناسب به میز بیفتد و درخشش گرم در اطراف پرده های اتاق ناهار خوری ایجاد کند. حتی هنگام کار با نور مصنوعی ، از نور طبیعی نهایت استفاده را ببرید.

دوربین خود را با سه پایه ثابت کنید

سه پایه یک عنصر اساسی برای تصاویر بدون تاری است زیرا احتمال تاری حرکت یا زوایای کج را از نگه داشتن دوربین در دست شما کاهش می دهد. در عوض ، از سه پایه برای تنظیم کامل عکس خود استفاده کنید.

سطح را تنظیم کنید

سطح دوربین شما باید مستقیم و بدون کج شدن به هر جهت باشد. حتی یک کج شدن جزئی نیز در حین ویرایش نیاز به اصلاح دارد ، بنابراین مطمئن شوید که دوربین شما به سمت بالا ، پایین و یا به هر دو طرف کج نشده است.

اکثر دوربین ها دارای سطح داخلی هستند که می توانید از طریق منظره یاب آن را پیدا کنید. برای یافتن سطح داخلی ، فقط به دنبال خطوطی در سراسر صفحه فوکوس باشید که با کج شدن دوربین حرکت و کج می شوند. برای تراز کردن دقیق ، سطح حباب کفش داغ می تواند تمرکز دقیقی را فراتر از خطوط در منظره یاب ایجاد کند.

پهنای عکس های خد را کنترل کنید

برای عکس های گسترده تر ، از دوربین پانوراما با تنظیم عمودی دوربین روی سه پایه استفاده کنید. مطمئن شوید که دوربین را به طور مساوی بچرخانید و در هر عکس صحنه را با هم همپوشانی کنید.

سپس ، مطمئن شوید که صحنه را در هر عکس به طور کافی همپوشانی داشته باشید ، تمام تلاش خود را بکنید تا دوربین را در یک سطح کاملاً هم سطح و افقی بچرخانید و نقطه محوری تقریباً جایی باشد که لنز با دوربین برخورد می کند.

نقطه محوری باید درست جایی باشد که لنز به دوربین متصل می شود. در یک شات آزمایشی به نقطه محوری توجه کنید تا از اعوجاج محدب ناشی از نزدیک یا زیاد بودن نقطه محوری جلوگیری شود.

از خطوط دراماتیک اجتناب کنید

برای عکس های با کیفیت حرفه ای ، هنگام عکاسی خطوط عمودی را به درستی تراز کنید. برای اطمینان از تراز مناسب ، از اشاره به پایین یا بالا خودداری کنید.

قبل از رها کردن شاتر ، خطوط خود را از طریق نمای یاب بررسی کنید. برای سطح یکنواخت ، حدود 5 اینچ از زمین عکس بگیرید.

از فلاش استفاده کنید

استفاده از فلاش در محیط داخلی به صاف شدن سایه های اطراف اتاق و متعادل سازی نوردهی پرتره کمک می کند.

کافی است فلاش را روی یک پایه یا سه پایه قرار دهید و آن را چند فوت دورتر از دوربین قرار دهید. فلاش ها باید به سمت بالا و کمی دورتر از اتاق باشند تا نور از ابعاد اتاق خارج شود و فضا را با نور ملایم و یکنواخت توزیع کند.

هنگام کار با فلاش ، یک واحد فلش را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد قدرت فلاش را تنظیم کنید. با تنظیم فلاش ها در نصف قدرت شروع کنید و ابتدا یک تست آزمایشی انجام دهید.

مطالب مرتبط:  نسبت ابعاد عکس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *