عکاسی مستند

عکس های مستند می توانند یک داستان واقعی را به گونه ای بیان کنند که هیچ ژانر دیگری از تصویربرداری نمی تواند آن را نشان دهد.

این داستان زندگی واقعی را روایت می کند و هیچ داستانی بهتر از این وجود ندارد.

ما غرق در تصاویری هستیم که داستان های دنیای اطراف ما را بیان می کند ، اما یک تصویر مستند خوب حقیقت را نشان می دهد ، خواه جهانی باشد یا حقیقتی که بسیار شخصی است. در اینجا نکاتی برای بهبود عکس های مستند شما بیان شده است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت عکاسی

 

نحوه انتخاب دوربین مناسب

عکاسی همواره یک هنر چند رسانه ای بوده است ، با ثبت اولیه از طریق لنز و سنسور دوربین و پایان یافتن تصویر نهایی در یک اتاق تاریک یا انتشار در وب. مخصوصاً در مورد عکاسی مستند ، بهتر است فکر کنید که پس از داشتن تصاویر چه کار خواهید کرد ، سپس مناسب ترین دوربین را برای گرفتن عکس های خود انتخاب کنید.

تنها تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی مستند دوربین است – هر دوربینی. شما می توانید از iPhone و DSLR ، Polaroid  استفاده کنید. بعنوان عکاس ، برخی تحقیقات قبلی ، آشنایی با سوژه شما و استفاده هدفمند از عکس های شما ، انتخاب دوربین را آسان می سازد. اگر تصاویر به صورت چاپی منتشر شوند ، یک دوربین DSLR با RAW برای گرفتن تصاویر با وضوح بالا ایده آل است. در صورت انتشار دیجیتال ، یک دوربین DSLR ، یک دوربین معمولی یا حتی دوربین گوشی های هوشمند این کار را انجام می دهد ، اما توجه داشته باشید که همچنان در RAW عکاسی کنید زیرا اکثر ویرایشگران و اکثر وب سایت ها هنوز برای چاپ به تصاویر با وضوح بالا نیاز دارند. اگر برای استفاده شخصی عکس های مستند می گیرید ، به داستانی که می خواهید بگویید فکر کنید و ببینید آیا می توانید دوربینی را پیدا کنید که با احساس و کیفیت بینایی شما مطابقت داشته باشد.

این نکته را نیز باید در نظر گرفت که ماهیت عکاسی مستند به معنای غوطه ور شدن در لحظه و رها کردن همه چیز است. به همین دلیل ، انتخاب مجموعه ای از دوربین ها و لنزها که به ثبت هرگونه عمل کمک می کند ، مفید است. حداقل ، یک لنز زوم و یک لنز واید با DSLR تضمین می کند که می توانید عکس بگیرید ، چه نزدیک باشد چه دور. 

نزدیک شدن به سوژه

هنگامی که یک دوربین را انتخاب کرده اید و تحقیقات مقدماتی را در مورد سوژه مورد نظر خود به پایان رسانده اید ، که شامل یادگیری در مورد هر زمینه تاریخی و همچنین وضعیت کنونی می شود ، گام بعدی برای عکاسی مستند سفر به جایی است که در آن عکاسی می کنید و برای ورود به صحنه در ابتدا جلب اعتماد غریبه ها کمی مشکل است ، با این حال کمی مهربانی و ارتباط باز می تواند راهگشا باشد. عکاسان مستند ، در حالی که در صحنه ای بسیار حضور دارند ، از کم اهمیت جلوه دادن حضور خود نیز استفاده می کنند تا امکان رخداد طبیعی پدیدار شود. در همه حالات حرکتی دوربین خود هوشیار باشید.

چگونه در مورد لیست عکس های خود فکر کنیم؟

یک اشتباه رایج که عکاسان مستند تازه کار مرتکب می شوند این است که تصور می کنند چهره یک سوژه باید به وضوح در هر عکس وجود داشته باشد. گرفتن چهره تنها یک راه برای بیان داستان یک فرد است. بیشمار جزئیات دیگر وجود دارد که یک عکاس مستند می تواند برای تکمیل تصویر نشان دهد. اینجاست که یک لیست شات ، که می تواند یک لیست ساده یا یک الگوی لیست شات فانتزی باشد به کمک شما می آید.

با نوشتن تمام مکان های احتمالی که می خواهید کاوش کنید ، همراه با سایر اطلاعات مرتبط مانند اندازه عکس ، شماره صحنه ، نوع عکس ، زاویه دوربین و سایر یادداشت های اضافی ، یک لیست شات را شروع کنید. می توانید عکسهای مشابه را در لیست عکسهای خود یا در یک استوری بورد جداگانه ارجاع دهید. وقتی سعی می کنید موضوعی را به تصویر بکشید ، همیشه از خود بپرسید که آیا می توانید در خانه ، محل کار یا سایر مکان های مورد علاقه یا مورد علاقه آنها را ثبت کنید. 

عکاسی مستند چیزی فراتر از یک هنر است. این یک راه مهم برای حفظ تاریخ است هنگامی که ژاکوب رییس ، عکاس خبری ، وضعیت اسکان افراد فقیر را در خانه های نیویورک در اوایل قرن بیستم شروع کرد ، عکس های او الهام بخش گفتمان ملی بود و به ایجاد تغییرات اجتماعی کمک کرد. در حالی که همه عکاسی مستند نباید دارای بار سیاسی یا اجتماعی باشند ، معمولاً برخی از جنبه های وجود را روشن می کند و درک ما از وضعیت انسان را عمیق تر می کند.

مطالب مرتبط:  تکنیک قاب در قاب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *