عکاسی فلت (FLAT) چیست؟

عکاسی فلت به زبان ساده تصویری است که از بالا گرفته می شود. عکاسی فلت می تواند به صورت مینیمالیست و ساده باشد و یا شامل ده ها مورد کوچک و بزرگ باشد و نوعی هرج ومرج سازمان یافته را شکل دهد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت سینمایی

 

چطور باید شروع کرد؟

مهمترین چیز در عکاسی فلت داستان است. بنابراین ابتدا به داستان خود بیندیشید. اشیاء خاص را جمع کنید و برای عکاسی خود برنامه ریزی کنید. استفاده از چند چیز زیبا و تلاش برای تنظیم آنها در یک ترکیب معنی دار می تواند مفید باشد.

 

از زیبایی فصل ها استفاده کنید

بهترین عکس های فصلی می توانند احساسات عکاس را منتقل کنند.

می توانید با استفاده از یک نوشیدنی هات چاکلت و یک گل ختمی  یک فضای دنج را در زمستان نشان دهید یا می توانید تعدادی ازاشیا را که کنارهم قرار دارند در یک پس زمینه چوبی و با تعداد زیادی از برگهای رنگی برای توصیف زیبایی پاییز نشان دهید.

 

دست ها را در کادر نشان دهید

نشان دادن دست ها در کادر عکس از جمله کارهایی است که عکس های شما را زنده می کند. مثلا اگر در حال عکاسی از غذا هستید دست ها را در حال سرو غذا نشان دهید.

یا اگر در حال عکاسی از محل کار هستید می توانید دستان یک هنرمند یا نجار و غیره را نشان دهید.

 

با استفاده از قهوه خلاقیت به عکس خود اضافه کنید

قهوه یکی از ابزارهایی است که می توانید به وفور از آن برای ایجاد خلاقیت در عکس ها استفاده کنید. به عنوان مثال یک گیاه شناس می تواند یک فنجان قهوه بخورد که توسط ظروف پتری و گیاهان عجیب احاطه شده است. و یا یک هنرمند می تواند در کنار پالت های رنگی لاته و اسپرسو برای الهام گرفتن قهوه بنوشد.

می توانید با استفاده از قهوه استعاره ایجاد کنید. به عنوان مثال از فنجان های قهوه به عنوان سیارات منظومه شمسی و از کیک بزرگ به عنوان خورشید استفاده کنید.

 

همچنین می توانید چند عدد فنجان را مانند یک دسته بادکنک نشان دهید.

 

مواد تشکیل دهنده را به جای محصول نهایی نشان دهید

غذاها از بالا بسیار زیبا و پر زرق وبرق به نظر می رسند. شما می توانید داستانهای زیادی با استفاده از خمیر و آرد تعریف کنید. به عنوان مثال چند قالب کاغذی درست کنید و آنها را در محل های محاسبه شده در ترکیب خود قرار دهید.

سپس آرد را روی الگوی خود بریزید و با استفاده از موچین کاغذها را بردارید این کار باعث می شود سایه های تیره و بسیار زیبا برجای می ماند.

 

اشکال بزرگ را از اشیاء کوچک ایجاد کنید

شما می توانید روی یک بستنی را با استفاده از اشیاء کوچک تزیین کنید و آن را از حالت بی جان و بی روح خارج کنید. خلاقیتهای بسیاری وجود دارند که می توانید در عکاسی فلت از آن استفاده کنید.

 

اشیاء می توانند چیزهای زیادی در مورد صاحبانشان بگویند. مثلا چه کسی آنها را نگه داشته است و چه کسی آنها را با عشق جمع آوری کرده است. می توانید با استفاده از تعدادی چوب کبریت یک اژدها درست کنید.

 

مطالب مرتبطمقایسه لنز EF و EF-S کانن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *