عکاسی صنعتی

سایت های صنعتی پر از سوژه های مناسب برای عکاسی هستند. کارخانه ها عرشه کشتی ها و معادن مکانهایی هستند که می توان برای عکاسی صنعتی به آنها مراجعه کرد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای تاتو

 

در این مقاله نکاتی را در مورد عکاسی صنعتی تشریح خواهیم کرد.

چگونه خود و وسایل خود را ایمن نگه داریم؟

عکاسی از سایت های صنعتی می تواند برای شما و اطرافیان خطرناک باشد. بنابراین ایمنی باید همیشه الویت اول باشد. آشنایی با محل عکاسی بهترین راه برای برنامه ریزی است. اگر سایت بالقوه ای را مشاهده کردید که می خواهید از آن عکاسی کنید آن را در گوگل جستجو و سعی کنید از طریق وبسایت با کلیات آن کارخانه آشنا شوید.

پس از انجام تحقیقات لازم با مدیر سایت تماس بگیرید و هماهنگی های لازم را انجام دهید و هرگز بدون اجازه به کارخانه وارد نشوید. معمولا پرسنل آن کارخانه یا شرکت تولیدی خوشحال می شوند که به شما کمک کنند.

هنگام عکاسی از محیط های صنعتی یا کارگاههای ساختمانی حتما از تجهیزات ایمنی از جمله کفش و کلاه ایمنی استفاده کنید و به دستورالعملها و توصیه های ایمنی توجه کنید.

تجهیزات لازم برای عکاسی صنعتی

لیستی از تجهیزات لازم برای عکاسی صنعتی به شرح ذیل می باشد:

 دوربین عکاسی DSLR

 کارت حافظه با ظرفیت بالا و یک کارت حافظه اضافی

یک باتری اضافی یا در صورت امکان استفاده از گریپ

یک لنز زوم که فواصل کانونی مختلف را پوشش دهد. به یاد داشته باشید که جاهایی در کارخانه ها وجود دارند که دسترسی از نزدیک به آنها غیر ممکن است بنابراین لنز تله فوتو مورد نیاز شما خواهد بود.

 لنز ماکرو

 فلاش اکسترنال

یک سه پایه

از جلوه های نوری به شکل خلاقانه استفاده کنید

عکاسی صنعتی فرصتی را برای استفاده از جلوه های نوری فراهم می کند که هرگز در جای دیگری مشاهده نخواهید کرد. نورهای مصنوعی شدید، نور قرمز حاصل از فلزات گداخته و نورخورشید که از پنجره ها به داخل تابیده می شود جلوه های بصری بسیار زیبایی ایجاد می کنند.

منظره های صنعتی را بگیرید

یکی از ویژگیهای سایت های صنعتی بزرگ بودن آنهاست. شما می توانید با گردش در سایت های صنعتی و رصد کردن محیط آن عکس های زیبایی در قالب منظره ولی با محتوای منظره صنعتی ثبت کنید که ممکن است بعدها هرگز نتوانید چنین مناظر خارق العاده ای را پیدا کنید.

جزئیات را فراموش نکنید

سعی کنید از جزئیات ساده ای مانند پیچ و مهره های زنگ زده، قطعات فلزی کهنه و یا چراغ های چشمک زن که معمولا روی تابلوهای ایمنی هستند عکاسی کنید. این سوژه ها می توانند داستانهایی را به عکس های شما اضافه کنند و عمق و احساس بیشتری به عکس ها بدهند.

برای برجسته سازی عکس ها از رنگ ها استفاده کنید

چشم های ما طوری طراحی شده اند که حتی در اعماق یک سایت صنعتی تاریک به سمت مناطق رنگی جلب می شوند. گنجاندن رنگ در عکاسی یکی از روشهای موثر برای ایجاد عکسهایی پویاتر است. انسانها ذاتا رنگها را با احساسات خاصی مرتبط می کنند.

 

 

رنگ های مختلف می توانند فضای خاصی را به یک فضای صنعتی اضافه کنند. به جرقه های زرد یک سنگ فرز، نور قرمز آهن مذاب و یا نوری که از پنجره به داخل می تابد دقت کنید. از این رنگها می توان برای تقویت داستان در پشت هر تصویر استفاده کرد.

 

کارگران صنعتی را در کانون توجه قرار دهید

شاید با دیدن مناظر صنعتی فکر کنید که آنها مکانهایی هستند که تولید در آنها به صورت کاملا خودکار جریان دارد ولی این انسانها هستند که در قلب این کارخانه های صنعتی فعالیت دارند. عکاسی از کارگران در محل کار ممکن است برای آنها ایجاد مزاحمت کند ولی در اغلب موارد وقتی می خواهید از آنها عکس بگیرید خوشحال می شوند.

 

پرسپکتیو خود را برای گرفتن عکسهای نمایشی تغییر دهید

عکاسی صنعتی به بینندگان این فرصت را می دهد جهانی را ببینند که شاید هرگز به صورت حضوری ندیده باشند. استفاده خلاقانه از پرسپکتیو این را یک قدم جلوتر می برد. برای خلاقیت بیشتر می توانید دوربین را برروی زمین قرار دهید یا از یک نقطه مرتفع عکس بگیرید. خواهید دید که پرسپکتیوهای غیر معمول تاثیرگذاری بیشتری از حالت های معمول خواهند داشت.

عکاسی از سایت صنعتی متروکه

بسیاری از سایت های صنعتی متروکه در جهان وجود دارند. برخی در حال فروپاشی و برخی دیگر به طرز شگفت انگیزی سالم هستند. اینها سوژه های جالبی برای عکاسی هستند.

 

عکاسی از یک سایت صنعتی متروکه نیازمند احتیاط بالایی است. شیشه های شکسته و سطوح ناپایدار خطراتی هستند که شما را تهدید می کنند.

 

مطالب مرتبط: استفاده از خطوط پیشرو در عکاسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *