عکاسی در شبکه های اجتماعی

تأثیر رسانه های اجتماعی بر عکاسی

با انفجار در استفاده از شبکه های اجتماعی ، واکنش ناگزیر نسبت به برخی از تأثیرات آن ایجاد شده است. مفسران در همه جنبه های زندگی از بسیاری از موارد مختلف ابراز تاسف کرده اند – گسترش اخبار جعلی ، انزوا از تعامل واقعی انسان و موارد بی شماری از طعمه کلیک ، هرزنامه و کلاهبرداری. همه این موضوعات جدی و مشکل آفرین هستند ، اما متخصصین تا حد زیادی از یک زمینه مشکل ساز دیگر غافل شده است: تأثیر رسانه های اجتماعی بر عکاسی.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای استریم

 

با رشد همه سیستم عامل ها ، مصرف کنندگان شروع به استفاده بیشتر و بیشتر از عکس ها برای تعامل خود در شبکه های اجتماعی کردند. این تقاضا نیاز به قابلیت های عکاسی بهتر در تلفن ها دارد و اکنون دستگاه های ما از نظر وضوح ، فوکوس و رنگ با دوربین های واقعی رقابت می کنند. با به اشتراک گذاری فوری بی سیم و حتی امکان بارگذاری عکس و سفارش چاپ عکس از آنها ، دوربین به سرعت در ردیف عقب بخش الکترونیک فروشگاه های جعبه بزرگ محو شده است. 

برای عکاس – نه شخصی که روزانه ده ها عکس سلفی می گیرد ، اما عکاس واقعی ، هنری یا روزنامه نگارانه – این روند گاهی اوقات نگران کننده است. 

در عین حال ، تعداد زیادی از عکسهایی که روزانه گرفته می شوند توجه هرچه بیشتر به نقش عکاسی در زندگی روزمره را جلب می کنند. روزنامه نگاران شهروندی در حال ظهور هستند. اسرار در حال حل شدن است. اقوام گمشده در حال دیدار دوباره هستند. مردم در دو مسیر سیاسی ، قومی ، مذهبی و اجتماعی ، اغلب در مسافت هزاران کیلومتر ، دوستی می کنند. همه اینها بدهی زیادی به استفاده از عکس در شبکه های اجتماعی دارد.

دسترسی عکاس به مردم

طبق تعریف ، رسانه های اجتماعی ابزاری سریع و نسبتاً منفعل برای دستیابی به مردم هستند ، گاهی اوقات هزاران یا میلیون ها نفر. بدون شک تعجب آور است که این دستیابی گسترده ، ابزار معمول ارائه عکاسی به مردم و با این کار ، درآمدی که عکاسان برای تأمین هزینه زندگی خود حساب می کنند را به طرز چشمگیری تغییر داده است.

به جای اشتراک کارهای خود در گالری ها یا از طریق نشریات چاپی ، اکنون عکاسان بیشتر به تبلیغات در شبکه های اجتماعی و همچنین تأثیرگذارانی که از پایگاه گسترده پیروان خود برای جلب توجه به سایت های منتخب خود استفاده می کنند ، اعتماد می کنند. این یک باره بسیار بزرگ است و برای هنرمندان بسیار آزاد است.

مدافعان می گویند که عکس های تأثیرگذار به لطف شبکه های اجتماعی اکنون می توانند به مخاطبان بزرگتر و کمتر انحصاری برسند. تا حد زیادی ، این درست است؛ دیگر نیازی به پول برای پذیرش گالری یا زندگی در شهرهایی که چنین نمایشگاه هایی برگزار می شود ، نیست. اما کاهش این روش های نمایش ، بازدیدکنندگان با سیم کمتر را نیز شامل نمی شود. عکاسی از شبکه های اجتماعی صرفاً مبادله مخاطبان حاشیه ای با مخاطبان دیگر است.

سود این است که هیچ یک از دو روش نباید انحصاری باشد. شبکه های اجتماعی می توانند بینندگان بیشتری را به گالری ها و نمایشگاه ها بکشاند و کسانی که نمی توانند به صورت حضوری مراجعه کنند حداقل فرصت مشاهده کار به صورت آنلاین را دارند.

انتشار تصاویر معنادار

در طول تاریخ ، آن لحظات سنگین فیلم وجود داشته است. چمبرلین و هیتلر در مونیخ ، Dodi Fayed’s در Live Aid مرسدس ، فردی مرکوری را شکست. آنها به دلیل تکینگی خود ، قدرتمند و ماندگار هستند ، عدم حضور تصاویر مشابه در حافظه جمعی ما تقویت می شود.

 

با این حال بسیاری از قدرتمندترین لحظات از دست رفته است. یکی از قدرت های بزرگ عکاسی ، توانایی آن در روایت یک داستان قدرتمند با ثبت یک لحظه است ، اما احتمال قرار گرفتن در مکان مناسب در زمان مناسب همیشه اندک است.

همین تأثیر در خانه های ما نیز وجود دارد. آلبوم های عکس به سرعت به گذشته تبدیل می شوند ، زیرا حجم عظیم عکس هایی که همه ما می گیریم بسیار زیاد است. از طریق رسانه های اجتماعی می توانیم بسیاری از لحظاتی را که قبلاً از دست رفته بودند ثبت و به اشتراک بگذاریم.

عکس ها و حقیقت

این عکس خود باید در روایت داستان خود به تنهایی ایستاده باشد ، اما متأسفانه بسیاری از عکس ها در شبکه های اجتماعی به صورت تقلبی عنوان یا انتساب داده می شوند تا دستور کار کسی را پیش ببرند. سایت های مختلف رفع اسطوره صفحات و صفحات محتوا را به روشن کردن منشا و محتوای عکس هایی اختصاص داده اند که برای اهداف دیگری سوdاستفاده شده اند ، اما موج رسانه های اجتماعی یک حقیقت واقعی است.

 

در عین حال ، عکاسی از شبکه های اجتماعی فرصت های بی شماری را برای تأیید ایجاد می کند. بینندگان متبحر یاد می گیرند که بدبین باشند تا زمانی که بتوانند زوایای دیگری را از دهها یا صدها شهروند روزنامه نگار و ناظر دیگر ببینند که می توانند تأیید مستقل وقایع و از طریق زمان ارسال ، ترتیب آنها را ارائه دهند.

نتایج ممکن است در اقدامات حقوقی ، اخبار ، یا به سادگی در تغییر ماهیت رسانه های اجتماعی دیده شود زیرا افراد به طور مداوم در تفسیر آنچه می بینند عاقل تر و ماهرتر می شوند.

یک تغییر در هدف عکس

برای دهه ها ، عکاسی برای ثبت تاریخ ، ساختن میراث خانوادگی و به تصویر کشیدن زیبایی های دنیای در حال تغییر مورد استفاده قرار گرفت. عکسهای تاریخی با کمبود خود می توانند برای ردیابی تغییرات رویدادها ، افراد و مکانها در طول زمان جمع شوند.

رسانه های اجتماعی ، با پیگیری واکنش ها و اشتراکاتی که مهمتر از پیگیری زیبایی یا عدالت ، یا حتی مستندات ساده است ، عکاسی را به یک مسابقه محبوبیت تبدیل کرده اند. عکس سالانه بچه ها و بچه های بزرگ توسط عکس های روزمره جایگزین شده است. روز اول مدرسه ، روز دوم مدرسه ، اولین بار در ایستگاه اتوبوس جدید ، ورود به کلاس ، و غیره.

با این وجود یک عکس فقط به دلیل ضرورت یک موقعیت رسمی در نظر گرفته شد. پیچیدگی و هزینه استخدام عکاس و قرار دادن مجسمه در هنگام نوردهی طولانی باعث می شد جایی برای سبک بودن یا رفتارهای گاه به گاه وجود نداشته باشد. این عکس ممکن است یکی از تنها دوازده نفر از شما در طول زندگی شما باشد ، اگر این تعداد زیاد باشد. بهتر بود خوب باشد.

شبکه های اجتماعی و میلیون ها عکاس آموزش ندیده از آن سختی را شکستند. آنها در حال تولید عکس هایی از زندگی واقعی هستند که اتفاق می افتد ، از ما که لباس دیگری غیر از بهترین روزهای یکشنبه خود را می پوشیم و کارهایی غیر از خیره شدن خشک به دوربین را انجام می دهیم. این زندگی است ، زیبایی است ، واقعیت است و شبکه های اجتماعی آن را مستند می کنند.

درست همانطور که اتومبیل اول به عنوان تهدیدی برای صنعت باگی شناخته می شد ، جهش های مختلف کوانتومی به جلو در عکاسی اغلب تهدیدی برای روش قدیمی تلقی می شده است. مطمئناً فقدان آموزش رسمی و عدم وجود فیلتر کاملاً آشکار برای برخی از کاربران شبکه های اجتماعی ، گواه این است که این رسانه مانند گذشته نیست. با این وجود همانطور که این اتومبیل انقلابی در سفر ایجاد کرد و انجام کارهایی را که تصور غیرقابل تصور بود امکان پذیر کرد ، عکاسی در شبکه های اجتماعی به کوچک شدن و اتصال جهان کمک کرده است. مانند هر ابزار دیگری ، لحظات خوب و بد خود را خواهد داشت ، اما کاربران آن خسته نمی شوند و جهان سازگار می شود.

مطالب مرتبطتنظیمات دوربین برای عکاسی از غروب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *