عکاسی در حالت پیاپی

آیا حالت عکاسی پیوسته (یا حالت پشت سر هم) را در دوربین دیجیتال خود کشف کرده اید؟ این روزها اکثر دوربین ها آن ها را دارند و اگر عادت به استفاده از آن داشته باشید ، نتایج آن می تواند بسیار شگفت انگیز باشد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت در پرتره های حرفه ای

 

سکانس بالا توسط یک عکاس در دوربین DSLR نیکون D50 گرفته شده است که حداکثر تا 2.5 فریم در ثانیه عکس می گیرد (این بسیار به نظر می رسد اما در طرح DSLR ها در انتهای کمتر قرار دارد. به عنوان مثال Canon 20D من با سرعت 5 فریم در ثانیه عکس می گیرد). این بدان معناست که اگر او این حالت را فعال کند و سپس انگشت خود را روی شاتر پایین نگه دارد ، می تواند در دو ثانیه پنج عکس مانند عکس های فوق بگیرد.

در واقع او این عکسها را در یک دوره طولانی تر (فقط کمتر از یک دقیقه) گرفته است ، اما این نشان دهنده اثربخشی سریع عکسبرداری است زیرا مجموعه ای زیبا از عکسها را ایجاد می کند که در کنار هم مانند این یا حتی در یک آلبوم عکس فوق العاده به نظر می رسند. در همان صفحه.

حالت عکاسی پیوسته فقط چیزی نیست که DSLR ها دارند – اکثر دوربین های عکاسی و عکاسی آن را به عنوان یک گزینه نیز دارند.

این یک حالت بسیار مفید برای گرفتن عکس از هر موقعیتی است که در آن حرکت وجود دارد. بدیهی است که عکاسی از کودکان یکی از این شرایط است ، اما موارد دیگری نیز وجود دارد از جمله عکاسی از ورزش ، حیوانات و حتی در عکاسی پرتره.

مطالب مرتبط: انواع نور استودیویی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *