عکاسی خلاقانه با استفاده از نور

همیشه برای خلاقیت در عکاسی به تجهیزات زیادی نیاز ندارید. حتی اگر در خانه گیر کرده اید (همانطور که بسیاری از ما در حال حاضر هستیم)، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای آزمایش مهارت های خود و توسعه خلاقیت خود تنها با استفاده از یک نور انجام دهید.

1. تنظیمات عکاسی پرتره با یک نور

اگر در خانه هستید، چرا وقت خود را با تمرین عکاسی پرتره نگذرانید. ما مجموعه ای از تنظیمات عکاسی پرتره یک نور را برای شما داریم که می توانید آنها را امتحان کنید، که هر کدام از آنها فقط از تجهیزات استاندارد و مقرون به صرفه استفاده می کنند و می توانند در یک استودیو یا فضای کوچک انجام شوند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: روش های خلاقانه در استفاده از رینگ لایت

 

2. پرتره نورطبیعی با فلاش

اگر می توانید، برای عکاسی پرتره در فضای باز به نزدیک ترین پارک خود بروید. می توانید این نوع عکس های پرتره را با نور استودیو یا حتی اسپیدلایت انجام دهید. این یک راه عالی برای آزمایش درک شما از استفاده از فلاش و همچنین نحوه عملکرد سرعت شاتر و دیافراگم هنگام استفاده از فلاش است.

3. عکاسی از اشیاء بی جان

اگر عکاسی از مردم واقعاً کار شما نیست، ایده‌های مختلف عکاسی از اشیاء بی‌جان را امتحان کنید تا خودتان را به چالش بکشید و ببینید با چند روش مختلف می‌توانید از یک آیتم عکس بگیرید. عکاسی از یک آیتم راهی عالی برای آزمایش کنترل نور شماست تا ببینید چه تعداد ایده خلاقانه می توانید داشته باشید.

4. عکاسی از حباب

تصاویر حبابی راه بسیار خوبی برای خلاقیت هستند و آنقدرها هم که فکر می کنید پیچیده نیستند. از حباب‌های معروف O2 که توسط عکاس محصول جاناتان نولز گرفته شده است، الهام بگیرید و خودتان این تنظیمات را امتحان کنید و ببینید چه چیزی می‌توانید پیدا کنید. تنها چیزی که نیاز دارید دوربین، یک اسپیدلایت و یک مخزن است.

5. عکاسی از محصول تنها با یک نور

هر دوی این تصاویر، باور کنید یا نه، تنها با استفاده از یک نور استودیویی ایجاد شده‌اند، که نشان می‌دهد واقعاً برای عکاسی حرفه‌ای از محصول به چندین نور نیاز ندارید. عکس‌هایی از این دست، اگرچه ساده هستند، اما راهی عالی برای آزمایش خلاقیت شما هستند. می‌توانید محصولات، رنگ‌ها و ترکیب‌های مختلف را آزمایش کنید تا ببینید به چه چیزی می‌رسید.

6. عکاسی از ساعت با یک نور

ساعت‌ها می‌توانند محصولات سختی برای عکاسی باشند، به ویژه به دلیل سطوح بسیار بازتابنده‌شان. با این حال، با کنترل دقیق و دانش خوب از نور، عکاسی از ساعت های سطح بالا با استفاده از یک نور کاملاً امکان پذیر است، همانطور که در این کلاس خواهید دید.

7. عکاسی ماکرو

عکاسی ماکرو یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد خلاقیت است. از گل‌ها گرفته تا نوک مداد، مجموعه‌ای از آیتم‌ها وجود دارد که می‌توانید به عنوان سوژه استفاده کنید. می‌توانید از یک speedlite برای گرفتن یک عکس ماکرو انتزاعی شگفت‌انگیز با استفاده از یک چیدمان ساده روی میز استفاده کنید.

8. عکاسی از غذا با یک نور

برای عکاسی از غذا در خانه به مهارت های شگفت انگیز آشپزی نیاز ندارید و قطعاً به نورهای زیادی نیاز ندارید. در واقع، بسیاری از عکس‌های غذایی در این سبک را می‌توان تنها با نور پنجره انجام داد، اگر بدانید در حال انجام چه کاری هستید.

9. نقاشی با نور

اگرچه معمولاً از نور سنتی استودیو یا اسپیدلایت شما استفاده نمی‌کند، نقاشی با نور یکی دیگر از ایده‌های خلاقانه عکاسی است که می‌توانید با حداقل تجهیزات امتحان کنید. اگر بتوانید خارج شوید، تنها چیزی که نیاز دارید دوربین، سه پایه و یک مشعل قدرتمند است. اگر از قبل مطمئن هستید که از نوردهی های طولانی برای عکاسی در شب عکاسی می کنید، این یک راه عالی برای اضافه کردن یک عنصر خلاقیت بیشتر در حین آزمایش دانش خود در مورد سرعت شاتر، دیافراگم و نوردهی است.

مطالب مرتبط: چه موقع در عکاسی از حالت دستی استفاده کنیم؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *