عکاسی خبری

عکاسی خبری رشته ای است که بسیاری از دانشجویان عکاسی آرزوی ورود به آن را دارند. آیا برای شما مناسب است؟ و اگر چنین است ، چگونه می توانید شروع به کار در آن کنید؟ در اینجا یک راهنمای کلی با نکات فراوان برای کمک به شما در شروع این مسیر شغلی ، با همه چیزهایی که باید در مورد عکاسی خبری بدانید ، آمده است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت بهتر است یا فلاش؟

 

عکاسی خبری چیست؟

بیایید با فهمیدن اینکه عکاسی خبری چیست شروع کنیم. مرز عظیمی بین عکاسی خبری و عکاسی مستند وجود دارد ، اما تمایز مهم است. عکاسی خبری عمل تولید تصاویر برای بیان یک خبر است که باید صادق و بی طرف باشد مطابق با استانداردهای روزنامه نگاری. تصاویر دارای زمینه مربوط به رویدادهای اخیر هستند و نباید ویرایش یا دستکاری شوند.

یک روزنامه نگار عادی شبیه یک خبرنگار است ، اما برای بیان داستانها از دوربین به جای کلمه مکتوب استفاده می کند. او غالباً به مکانهای با اهمیت خاصی سفر می کند ، یا ممکن است در منطقه خاصی زندگی کند تا رویدادها را در حین وقوع مشاهده کند. شما می توانید خبرنگار جنگ باشید یا وقایع شهر خود را ثبت کنید. هر کجا که کار می کنید ، وظیفه شما این است که شاهد رویدادها باشید و آنها را طوری ثبت کنید که چیزی را در بیننده برانگیزد. باید به آنها این احساس را بدهید که انگار خودشان آنجا بوده اند تا شاهد آن باشند.

چگونه می توان عکاس خبری شد؟

مشاغل عکاسی خبری ممکن است در حال کمرنگ شدن باشد ، زیرا عصر مدرن به این معنی است که افراد بیشتری تلفن های هوشمند دارند و خود قادر به ثبت وقایع هستند. برای یک نشریه پذیرش تصاویر خواننده ارزان تر از پرداخت حقوق به یک عکاس خبری است ، اما این بدان معنا نیست که استخدام در این زمینه غیرممکن است.

این احتمال وجود دارد که مشاغل عکاسی خبری همیشه وجود داشته باشد. مجموعه مهارت های خاصی وجود دارد که همه آن را ندارند – توانایی ضبط و قاب عکس های عالی تحت فشار ، بهینه سازی نوردهی و سایر تنظیمات و همچنین ایستادن در موقعیت خود و گرفتن عکس ها حتی در شرایط خطرناک.

اگر فکر می کنید چیزی دارید که ارزش انتشار دارد ، می توانید به یک نشریه مراجعه کنید تا ببینید آیا آن را دریافت می کنند یا خیر. این به شما بستگی دارد که برای اولین تصویر خود هزینه بگیرید یا سعی کنید آن را به صورت رایگان قرار دهید تا نمونه کارها را شروع کنید.

پس از آن ، همه چیز مربوط به ادامه راه است. هرچه بیشتر تمرین کنید ، شانس بیشتری برای دریافت دستمزد برای کار خود خواهید داشت. شروع به رفتن به جایی که همه چیز در حال رخ دادن است ، و ایجاد شبکه ای از مخاطبین در نشریات. آدرس های ایمیل ویرایشگران تصویر را دریافت کرده و بیاموزید که چه نوع محتوایی را منتشر می کنند.

نکات مهم در مورد عکاسی خبری

چشمان تیزبین داشته باشید

برخی تصور می کنند عکاس خوب داشتن دوربین خوب است. قطعاً نیست! یک دوربین خوب ممکن است به سطح کیفیت عکس های شما کمک کند ، اما آنچه مهم است داشتن آن چشم عکاسی است. اگر این را ندارید ، نمی توانید عکس های خوبی بگیرید.

بیرون بروید و عکس بگیرید

 مهمترین کاری که می توانید برای تبدیل شدن به یک عکاس خبری انجام دهید ، تمرین گرفتن عکس هایی است که داستانی را روایت می کند. هر کجا که می روید دوربین را با خود ببرید و آنچه را که در اطراف شما می گذرد ثبت کنید. به خودتان تکلیف بدهید و ببینید آیا فقط با استفاده از یک سری عکس می توانید داستانی را بیان کنید.

برای تقویت مهارت های خود در کلاس ها شرکت کنید

گرفتن عکس تنها یکی از جنبه های عکاسی خبری است. برای تبدیل شدن به یک عکاس خبری باید اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید. شرکت در کلاس های عکاسی خبری می تواند به شما در ایجاد مهارت ها و ارتباطات کمک کند. اگر در دبیرستان هستید ، به دنبال کلاس های عکاسی یا روزنامه نگاری باشید. بسیاری از دانشگاه ها برنامه های تحصیلی در زمینه عکاسی خبری و همچنین مدارک جداگانه در عکاسی و روزنامه نگاری ارائه می دهند. در حالی که مدرک عکاسی روزنامه نگاری (یا لیسانس) برای این کار ضروری نیست.

بک نمونه کار حرفه ای بسازید

برای دستیابی به مشاغل عکاسی خوب ، به یک نمونه کار قوی با مجموعه ای گسترده از نمونه های بهترین کار خود نیاز دارید. همانطور که تصاویر خود را جمع آوری می کنید ، عکسهایی را انتخاب کنید که استعداد شما را به بهترین نحو نشان می دهد ، آنها را با استفاده از نرم افزار ویرایش ویرایش کنید ، سپس آنها را در یک نمونه کار قرار دهید که می توانید به نشریاتی که می توانند شما را به عنوان یک فریلنسر یا تمام وقت استخدام کنند ، نشان دهید. به دنبال کارآموزی های عکاسی یا کنسرت های سطح ابتدایی باشید که به شما تجربه آموزشی ارزشمندی را در محل کار می دهد.

جستجو برای کار

هنگامی که مجموعه ای قوی ایجاد کردید ، کاندیدای رقابتی برای اجرای خوب فریلنسینگ خواهید بود ، جایی که نشریات تکالیفی را برای تکمیل برای انتشار برای شما ارسال می کنند. اگر شغل تمام وقت را به جای عکاس مستقل ترجیح می دهید ، می توانید برای مشاغل عکاسی پرسنل در کارفرمایان آینده اقدام کنید-با نشریات تماس بگیرید که انواع داستانهایی را که با علاقه شما مطابقت دارد و نمونه کارهای شما را ارسال می کنند ، تماس بگیرید.

مطالب مرتبط:  چه موقع از فلاش اکسترنال استفاده کنیم؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *