عکاسی تجاری

عکاسی تجاری ژانری است که ممکن است دیده باشید غالباً به عنوان یک اصطلاح مورد استفاده قرار می گیرد ، اما ممکن است شما دقیقاً ندانید که معنی آن چیست یا چگونه می توانید وارد آن شوید. تجارت معمولاً به معنای ارتباط با فروش یا روند اداره یک تجارت است و این دقیقاً همان چیزی است که شما از این ژانر عکاسی نیز انتظار دارید.

بیایید در مورد آنچه عکاسی تجاری است و چه چیزی نیست ، و همچنین در مورد شروع کار در این زمینه ، کاوش کنیم.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: خرید انواع رینگ لایت

 

عکاسی تجاری چیست؟

 این اصطلاح می تواند طیف گسترده ای از تصاویر را پوشش دهد. به طور کلی ، عکاسی تجاری به عکاسی گفته می شود که برای فروش یا تبلیغ یک محصول یا خدمات استفاده می شود.

اغلب می تواند به عکاسی از محصول ، عکاسی از سبک زندگی و حتی عکاسی از مد اشاره کند. با این حال ، بسته به مشتری و محصول یا خدمات فروخته شده ، می تواند مواردی مانند عکاسی معماری ، عکاسی از غذا و رویدادها را نیز شامل شود.

امروزه ، از آنجا که فروش و تبلیغات گسترده محصولات به صورت آنلاین اتفاق می افتد ، ممکن است عکسهای تجاری با در نظر گرفتن اینستاگرام گرفته شود. همچنین می توان از آنها در وب سایت ها ، مطالب بازاریابی ، تبلیغات چاپی یا دیجیتالی ، بیلبوردها یا هرجای دیگر که مشتری شما مایل به برقراری ارتباط بصری با پایگاه کسب و کار خود است ، استفاده کرد.

از آنجا که تعریف عکاسی تجاری به جای استفاده از محتوای واقعی عکس ، به استفاده نهایی از تصاویر بستگی دارد ، تخصص در این زمینه می تواند یک حرفه خاص و نمونه کارهای گسترده متنوع را ایجاد کند.

انواع مختلف عکاسی تجاری

انواع عکاسی تجاری شامل عکاسی از محصول ، عکاسی از مارک ها ، عکاسی برای استفاده در بسته بندی محصول ، تصاویر برای بروشور ، عکس برای استفاده در شبکه های اجتماعی توسط مارک ها و سازمان ها ، عکاسی از مد ، عکاسی پرتره در صورت استفاده تجاری ، عکاسی از املاک و مستغلات و معماری ، و بیشتر.

واضح است که علایق شما هرچه باشد ، احتمالاً در این ژانر عکاسی گزینه ای را که دوست دارید پیدا خواهید کرد!

تفاوت بین عکاسی تجاری و عکاسی تبلیغاتی

در حالی که بین عکاسی تجاری و عکاسی تبلیغاتی همپوشانی وجود دارد ، اما تفاوت ظریفی وجود دارد. در حالی که عکاسی تجاری بیشتر به دنبال نمایش یک محصول در بهترین نور ممکن است ، عکسهای تبلیغاتی بیشتر به ایجاد جذابیت احساسی و روایت داستانی در مورد برند متمرکز هستند.

عکاس تجاری کسی است که تصاویری می گیرد که به مشتریانشان کمک می کند محصولات یا خدمات خود را بفروشند. آنها ممکن است به تنهایی یا به عنوان بخشی از یک تیم کار کنند. اگر به تنهایی کار کنند ، آنها اغلب وظیفه دارند مفاهیمی را ارائه دهند که به زندگی مشتریان کمک می کند. اگر به عنوان بخشی از زمان کار کنند ، ممکن است از شخصی مانند یک مدیر هنری راهنمایی بگیرند که قبلاً عکسبرداری را براساس چیزهایی مانند استراتژی مارک مشتری و مخاطب هدف مفهوم سازی کرده است و کار عکاس ایجاد تصاویر بر اساس این جهت است.

عکاسان تجاری چقدر درآمد دارند؟

مشتریان تجاری معمولاً بودجه ای را به ایجاد محتوا برای فعالیت های بازاریابی ، فروش و تبلیغات اختصاص می دهند. اگر می خواهید به طور مرتب با مشتریانی با درآمد بالا کار کنید ، این امر عکاسی تجاری را به یک انتخاب عاقلانه تبدیل می کند ، که همیشه در سایر زمینه های عکاسی امکان پذیر نیست.

حقوق بالقوه یک عکاس تجاری نیز بسته به منطقه جغرافیایی آنها متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، متوسط ​​درآمد سالانه یک عکاس تجاری در ایالات متحده 52000 دلار است ، اما یک عکاس در یک شهر بزرگ با تعداد زیادی مشتری تجاری و هزینه زندگی بیشتر ، احتمالاً درآمد یک عکاس را در یک شهر کوچکتر کاهش می دهد.

شما می توانید حقوق عکاسی تجاری را در منطقه خود جستجو کنید تا درک بهتری از محدوده واقع بینانه منطقه خود داشته باشید ، اما به یاد داشته باشید که یک عکاس تجاری خوب همچنین می تواند فرصت هایی را برای سفر به مقصدهای مختلف برای گرفتن عکس برای مشتریان خود داشته باشد.

بسته به نوع عکاسی تجاری می توانید مشتریان خوبی داشته باشید. به عنوان مثال ، یک عکاس محصول می تواند محصولاتی را بدون نیاز به سفر در استودیوی خود دریافت کند.

چگونه باید عکاسی تجاری خود را قیمت گذاری کنیم؟

وقتی ایده متوسط نرخ در منطقه خود را بدست آورید ، در وضعیت بهتری قرار خواهید گرفت که می دانید چقدر هزینه شارژ می کنید. موارد موجود در فاکتورهای شما باید شامل موارد زیر باشد:

نرخ ساعتی یا روزانه شما
اجاره تجهیزات (این را حتی برای وسایل دوربینی که متعلق به خودتان است نیز لحاظ کنید)
در صورت مرتبط بودن هزینه دستیار
در صورت لزوم اجاره یا محل اجاره
هزینه های صدور مجوز ، برای هر تصویر
هزینه پردازش ، برای هر تصویر
برآورد نرخ نهایی شما از این طریق به مشتریان شما کمک می کند دقیقاً نحوه دستیابی به قیمت نهایی خود را ببینند.

چگونه می توانید عکاسی تجاری را شروع کنید؟

حتی اگر قبلاً هرگز عکاسی تجاری انجام نداده باشید ، مراحلی وجود دارد که می توانید حرفه عکاسی تجاری خود را شروع کنید. نکته خوب در مورد این زمینه این است که فضای کافی برای عکاسان با طیف گسترده ای از سبک ها وجود دارد ، به شرطی که بتوانید مشتری های تجاری پیدا کنید که از تصاویر شما استقبال می کنند.

1- تخصص خود را انتخاب کنید

همانطور که می توانید بگویید ، عکاسی تجاری اصطلاحی گسترده است که شامل یک تعداد مختلف از تصاویر است. به عنوان یک قاعده کلی ، هر کسب و کار عکاسی با داشتن تمرکز دقیق سبک و مضمون بهتر است. در مورد عکاسی تجاری ، این لزوما به این معنی نیست که شما باید همیشه از یک چیز عکاسی کنید. با این حال ، به این معنی است که بهتر است یک منطقه خاص از عکاسی تجاری را که می خواهید روی آن تمرکز کنید انتخاب کنید. اگر مشتری رویایی شما یک شرکت موتور سیکلت است ، لزوماً نیازی به عکاسی چیزی جز موتورسیکلت ندارید. با این حال ، ممکن است منطقی باشد که عکاسی از وسیله نقلیه را به عنوان تخصص خود متمرکز کنید ، از جمله مواردی مانند عکاسی از اتومبیل ، قایق و حتی دوچرخه. با محدود کردن دامنه عکاسی تجاری خود ، به عنوان یک متخصص در کار خود شناخته می شوید.

2- تجهیزات خود را فراهم کنید

اگرچه همیشه بهترین کار این است که با وسایلی که در اختیار دارید شروع به کار کنید و وقتی می فهمید که به چه چیزی احتیاج دارید ، تجهیزات را به آرامی اضافه کنید ، اما ممکن است برای ایجاد نمونه کارهای عالی تجهیزات خاصی وجود داشته باشد. هنگامی که دوربین و برخی لنزهای مورد علاقه خود را دارید ، ممکن است بخواهید برخی از تجهیزات استودیوی خانگی را در نظر بگیرید. اگر قصد تهیه محصولات عکاسی را دارید ، فلاش استودیویی بسیار مفید خواهد بود. اگر به احتمال زیاد به عکاسی از مردم مردم می پردازید ، خرید یک بیوتی دیش و برخی از سافت باکس ها می تواند سرمایه گذاری شایسته ای در هنگام ساخت نمونه کارها باشد.

3- مهارت های خود در ویرایش را افزایش دهید

مشتریان تجاری شما گاهی اوقات می خواهند شما از ظاهری خاص که آنها دوست دارند تقلید کنید و دانستن راه شما در زمینه ویرایش نرم افزار می تواند کمک زیادی به شما در ایجاد تصاویر مورد پسند شما کند. مطمئناً هرچه پیش می روید چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. حتی افراد حرفه ای نیز دائماً نکات و ترفندهای جدیدی را می آموزند و خود نرم افزار نیز همیشه در حال پیشرفت است. با این حال ، داشتن دانش پایه از آموزش های فتوشاپ یا سایر ابزارهای یادگیری به شما کمک می کند آن دسته از نمونه کارها را که به پیشرفت شما کمک می کند ایجاد کنید.

4- ایجاد تصاویر نمونه کارها

اکنون که دانستید می خواهید در چه نوع عکاسی تجاری تخصص داشته باشید ، اگر قبلاً فعالیت تجاری ندارید ، وظیفه بعدی ایجاد مجموعه ای از تصاویر نمونه کارها است. انواع تصاویری که باید در نمونه کارهای خود قرار دهید ، به این بستگی دارد که در چه نوع عکس تجاری قصد دارید تخصص داشته باشید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید در عکاسی از محصول تخصص داشته باشید ، احتمالاً می توانید با افراد مختلف ، نمونه کارهای خود را ایجاد کنید. 

مطالب مرتبط:  دوربین عکاسی چگونه کار می کند؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *