عکاسی تایم لپس از آسمان شب

یکی از محبوب ترین ژانرهای عکاسی تایم لپس آسمان شب به دلیل جذابیت جادویی و اسرارآمیز آن است. فیلم های دیدنی از تایم لپس شگفتی های آسمان شب را نشان می دهد و جزئیاتی را که در چشم انسان دیده نمی شود ثبت می کند. این پدیده طبیعی به قدری خاص و هیجان انگیز است که ژانر خاص خود را دارد ، عکاسی تایم لپس آسمان شب ، که به عکاسی نجومی نیز معروف است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت بهتر است یا سافت باکس؟

 

چگونه عکس های آسمان شب را می گیرید؟

برای ثبت عکس های خیره کننده آسمان شب برای تایم لپس مکان مناسب ، تجهیزات دوربین تایم لپس شامل دوربین DLSR ، آسمان صاف بدون ماه و صبر فراوان لازم است. استفاده از مجموعه ای از این تصاویر ثابت به ترتیب سریع به این معنی است که در عرض چند دقیقه ، تایم لپس آسمان شب می تواند ستاره ها و شفق های قطبی را در حالی که به نظر می رسد در آسمان تاریک حرکت می کنند نشان دهد.

بهترین مکان برای عکاسی تایم لپس از آسمان شب کدام است؟

بهترین مکان برای ثبت آسمان شب جایی با آلودگی نوری کمی است – دور از نور محیطی یا نورافشانی که توسط مناطق شهری و شهرهای ساخته شده ایجاد می شود. فیلم های تایم لپس آسمان شب به بهترین وجه در یک منطقه روستایی با محیطی فوق العاده تاریک برای نشان دادن شب پر ستاره ثبت می شود.

برای دستیابی به بهترین تایم لپس از آسمان شب ، ارزش افزودن یک مکان پیش زمینه قابل توجه را نیز دارد. چارچوب بندی آسمان شب با یک عنصر پیش زمینه جالب ، مانند دریاچه ، درخت یا سنگ ، جالب ترین تصویر از آسمان شب را به ارمغان می آورد. اقیانوس در پیش زمینه این ویدیوی تایم لپس آسمان شب استرالیا توسط الکس چرنی زیبایی و مزیت عنصر طبیعی دیگر را در عکس ها نشان می دهد.

تایم لپس آسمان شب در شهرها

عکاسی از آسمان شب را می توان در مناطق شهری گرفت ، اما عکاسان نیز باید با نور مصنوعی مقابله کنند. ارائه دهندگان حرفه ای تایم لپس ، مانند Time-Lapse Systems ، در مدیریت منابع و سطوح نوری متعدد مجرب هستند تا همیشه عکس نهایی را به دست آورند. چندین عکاس نیز از شب گذر شب در مناطق شهری برای کنار هم قرار دادن چراغ های شهر با جلال آسمان شب استفاده می کنند. یکی از پروژه هایی که برای ترویج آسمان تاریک طراحی شده است Skyglow از چنین ترکیبی از فیلم ها به طور موثر استفاده می کند.

چگونه می توان راه شیری را با تایم لپس ثبت کرد؟

کهکشان راه شیری یک موضوع جذاب در آسمان شب است. فیلمبرداری تایم لپس از آسمان شب اجازه می دهد تا کهکشان راه شیری در حالی که به نظر می رسد در آسمان تاریک حرکت می کند ، ضبط شود.

برای تسخیر راه شیری به زمان و صبر زیادی نیاز است. این توسط پروژه عکاسی Goldpaint “توهم نورها: سفری به غیب” که ایجاد آن بیش از سه سال به طول انجامید ، نشان داده شده است. تنها یک کلیپ 5 ثانیه ای از راه شیری در واقع ترکیبی از 150 تصویر است که در طول یک شب گرفته شده است. فیلم راه شیری ، شفق قطبی و آسمان پر از ستاره در مناطق دورافتاده با آلودگی نوری کمی گرفته شده است. مکانهای زیبای Goldpaint در غرب ایالات متحده ، از کوههای سیرا نوادا تا بیابانهای جنوب غربی ، گسترده شده است. جالب اینجاست که تایم لپس با تضاد چراغ های شهر با تاریکی عمیق نقاط دور افتاده شروع می شود. براد گلدپینت و شریکش مارسلا باکنر هدف مشابهی با SkyGlow دارند که هدف آنها آموزش مردم در مورد اثرات مشکل ساز آلودگی نوری است.

مطالب مرتبط:  معرفی گیمبال ژیون CRANE 3S
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *