عکاسی بدون لنز

آیا می توان از دوربین DSLR بدون لنز استفاده کرد؟ اکثر مردم می گویند که دوربین DSLR بدون لنز کار نمی کند. شما به سادگی نمی توانید عکاسی کنید. با این حال، همه چیز به مدل دوربینی که استفاده می کنید برمی گردد. برای برخی از مدل‌های دوربین DSLR کانن، دوربین می‌تواند بدون اینکه لنز در جای خود باشد، نور را جذب کند. این دوربین ها می توانند شاتر را در غیاب لنز فعال کنند. 

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت بزرگ

 

یک دوربین DSLR از دو بخش کلیدی تشکیل شده است. بدنه قسمت اصلی است و تمام آینه ها و سنسورها را در خود جای می دهد. از طرف دیگر، لنزها در اکثر دوربین ها قابل جدا شدن هستند. استفاده از بدنه دوربین بدون لنز یک امر مشکوک است. شما به سادگی نمی توانید این کار را با اکثر دوربین ها انجام دهید. در حالی که برخی از افرادی که ادعا می‌کنند می‌توانند این کار ر انجام دهند. 

یکی از کارهایی که لنزها انجام می دهند، کنترل میزان نوری است که به دوربین شما برخورد می کند. در دوربین های DSLR، آینه ها به طیف های مختلف نور واکنش متفاوتی نشان می دهند.

وقتی مقدار نور کم باشد، دیافراگم لنز بازتر می شود تا نور بیشتری وارد شود. در صورت افزایش نور، همان دیافراگم‌ها تنظیم می‌شوند تا فقط مقدار نور مورد نیاز برای گرفتن یک عکس عالی را وارد کنند.

هنگام عکاسی در مناطق با شدت نور کم، متوجه خواهید شد که مقدار ISO در ویدیوهای شما افزایش می یابد. این بدان معناست که ویدیوی شما نویز بیشتری خواهد داشت. 

آیا میتوان نور را بدون لنز کنترل کرد؟

خیر. بدون لنز، تمام نور صحنه به حسگرهای شما می‌تابد. لنزها بر اساس اصل اولیه کار می‌کنند که می‌توانند نور را فوکوس کنند یا پراکنده کنند. برای لنزهای دوربین، همه چیز در مورد فوکوس نور بر روی سنسورها است.

جدا از اینکه اصلاً عکاسی نمی کنید، نمی توانید بدون لنز فوکوس کنید یا زوم کنید.

وقتی سعی می‌کنید بدون لنز عکاسی کنید (اگر اصلاً دوربین پیام خطا را روی صفحه نمایش به شما نشان ندهد و دیافراگم را باز کند)، سنسورهای دوربین خود را در معرض میزان نور اتاق قرار می‌دهید. نیازی به گفتن نیست که این کار دوربین را از بین می برد. این دقیقاً مانند “مایکروویو کردن دوربین شما” است.

مطالب مرتبط: عکاسی از خانمها در دوران بارداری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *