عکاسی بدون فلاش در شب

یادگیری نحوه عکس گرفتن در تاریکی و بدون فلاش برای غیر عکاسان جادویی به نظر می رسد. انجام این کار معمولاً به ترکیبی از مهارت و تجهیزات مناسب نیاز دارد ، اما اگر به خوبی انجام شود ، نتایج بسیار باورنکردنی خواهد بود.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت در آرایش

 

بیایید یک چیز را از جلو درست کنیم. اگر واقعاً کاملاً تاریک است (به معنای روشن نبودن) ، با هیچ ترفند یا وسیله ای عکس مناسبی نخواهید گرفت. شما به چیزی برای کار نیاز دارید. بنابراین آنچه در اینجا واقعاً درباره آن صحبت می کنیم عکاسی در نور کم است.

هر چند عکاسی در نور کم می تواند مشکل باشد. بنابراین ما قصد داریم در مورد برخی از روش های عکسبرداری در تاریکی بدون فلاش صحبت کنیم. بعضی از اینها بیشتر فنی هستند و بعضی دیگر فقط تغییر در دیدگاه و رویکرد شما هستند.

سرعت شاتر را پایین بیاورید

 سریعترین و ساده ترین راه برای ورود نور بیشتر به دوربین کاهش سرعت شاتر است. اما این رویکرد محدودیت هایی دارد.

وقتی سرعت شاتر را پایین می آورید ، خطر اضافه شدن تاری حرکت را به تصویر می دهید. این می تواند ناشی از حرکت سوژه شما باشد اما همچنین می تواند به راحتی از طریق نگه داشتن دوربین باشد.

اگر سوژه شما ثابت است ، یک قانون خوب این است که از فاصله فاصله کانونی لنز استفاده کنید تا مشخص شود کمترین سرعت شاتر قابل استفاده است. اگر مثل من هستید و با شنیدن اصطلاحات ریاضی شروع به رعایت وحشت می کنید … این آسان تر از آن است که به نظر می رسد. فقط آن را با فاصله 1 بر فاصله کانونی کسر کنید. به عنوان مثال ، اگر از لنز 50 میلی متری استفاده می کنید ، سعی کنید سرعت شاتر خود را در 1/50 ثانیه یا بالاتر از آن نگه دارید.

اگر دوربین و / یا لنز شما دارای لرزشگیر است ، ممکن است با پایین رفتن از این عدد کنار بیایید ، اما اگر می خواهید ایمن باشید این یک قانون خوب است که آن را دنبال کنید. مانند همه موارد ، آن را با دوربین خود امتحان کنید و یاد بگیرید چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری نمی توانید انجام دهید.

با این حال ، اگر سوژه شما در حال حرکت است ، ممکن است مجبور شوید از سرعت شاتر حتی بیشتری استفاده کنید. بستگی به سرعت حرکت آنها دارد. این همان چیزی است که شما می توانید با تمرین پیش بینی آن را یاد بگیرید ، اما هنگامی که کار را شروع می کنید ، فقط مطمئن شوید که تصویر روی دوربین شما وجود هرگونه تاری را بررسی می کند.

دیافراگم را باز کنید

دومین بهترین روش برای استفاده بهینه از نور کمتر ، استفاده از دیافراگم بازتر است.

دیافراگم به اندازه عرض دهانه لنز است (به بیان خیلی ساده). هرچه عدد کمتر باشد ، دهانه آن بازتر باشد و نور بیشتری به آن وارد شود. شما معمولاً این مورد را به عنوان f-stop مشاهده خواهید کرد (به عنوان مثال f / 5.6)

خیلی ساده ، درسته؟ اما مواردی وجود دارد که باید از آنها آگاهی داشته باشید.

اول اینکه ، هر لنز دارای دامنه دیافراگم یکسان نیست. به طور کلی ، برای تولید و ساخت لنز با دیافراگم بسیار گسترده ، هزینه بیشتری لازم است. بنابراین تهیه لنز f / 1.8 یا f / 2.8 کمی بیشتر برای شما هزینه خواهد داشت (البته لنز 50 میلیمتری 1.8 اغلب ارزان و راهی عالی برای شروع عکاسی در دیافراگم های وسیع تر است).

دوم ، وقتی در دیافراگم های وسیع تری عکاسی می کنید ، نور بیشتری به شما می دهد ، اما در عکس نیز تمرکز کمتری خواهید داشت. ما اغلب از این به عنوان عمق میدان یاد می کنیم. این به معنای فاصله (در عمق) یک صحنه است که در کانون توجه قرار خواهد گرفت. در دیافراگم های بسیار گسترده ، ممکن است فقط چند اینچ فوکوس واضح در عکس بگیرید (بسته به فاصله شما از سوژه). این می تواند هنگام عکاسی از افراد خوب کار کند ، اما اگر می خواهید از صحنه اطراف بیشتر در یک فوکوس استفاده کنید ، دیافراگم گسترده ای نتیجه دلخواه شما را نخواهد داد.

دیافراگم یک عمل در سازش است. شما باید تصمیم بگیرید که کدام جنبه از تصویر برای شما مهمترین است و بر این اساس تصمیم بگیرید. قول می دهم اما با تمرین راحت تر می شود.

از سه پایه استفاده کنید

استفاده از سه پایه (و سرعت شاتر بسیار پایین) هم موثرترین و محدودترین روش عکسبرداری در تاریکی بدون فلاش است.

نکات مثبت این روش این است که شما همچنان می توانید با ISO پایین عکس بگیرید و تمام کیفیت تصویر را حفظ کنید. با این حال ، این فقط وقتی کار می کند که از سوژه ثابت (یا بیشتر ساکن) عکس بگیرید ، مایلید اجازه دهید هر حرکتی در کادر به تاری تبدیل شود ، در مکانی باشد که بتوانید از یک سه پایه استفاده کنید و در واقع یک سه پایه با شما!

اگر مرتباً عکاسی می کنید ، می دانید که آن آخرین مورد اغلب بزرگترین مشکل است.

استفاده از سه پایه مشکل حرکت دوربین را در نتیجه لرزش دست شما حل می کند. دست همه تا حدی (بعضی بیشتر از دیگران) می لرزد. بنابراین اگر دوربین خود را روی سه پایه تنظیم کرده اید ، می توانید سرعت شاتر را همانطور که می خواهید آهسته تنظیم کنید. حتی می توانید وارد دنیای عکاسی با نوردهی طولانی شوید که می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. سرعت شاتر تا چند دقیقه با یک سه پایه خوب امکان پذیر است.

اما اگر سوژه شما حرکتی داشته باشد ، سه پایه کمکی نمی کند.

به یاد داشته باشید ، هر کسی که سعی کند کاملاً بی حرکت بماند ، فرد همیشه تا حدی در حرکت خواهد بود. بنابراین اگر از شخصی (یا هر چیز دیگری که شی ساکن نیست) عکاسی می کنید ، به خواندن ادامه دهید.

ایزو را افزایش دهید

اگر 5 سال پیش این را می نوشتم ، افزایش ISO در انتهای لیست بود. اما اگر دوربین نسبتاً تازه ای دارید ، می توانید ISO را به سمت بالا فشار دهید و در یک شرایط تاریک ، یک تصویر بسیار قابل استفاده بگیرید.

ISO برای کسانی که فقط عکاسی را یاد می گیرند ، تنظیماتی بر روی دوربین است که نمایانگر میزان حساسیت سنسور به نور است (مانند استفاده از آمپ است اما برای نور به جای صدا). اما هرچه نور را بیشتر کنید ، تصویر تحریف می شود. در برخی موارد ، افزایش بیش از حد ISO باعث بی فایده شدن تصویر می شود. بعضی از دوربین ها این کار را بهتر از دوربین های دیگر انجام می دهند بنابراین شما باید با دوربین خود تمرین کنید تا ببینید قبل از اینکه نتایج را دوست نداشته باشید ، چقدر می توانید ISO را فشار دهید

وقتی نمی توانید از سه پایه استفاده کنید و به محدوده های قابل استفاده در سرعت شاتر و دیافراگم رسیده اید ، افزایش ISO بهترین گزینه است.

بیشترین مقدار نور موجود را دریافت کنید

یک عکاس خوب نه تنها گرفتن نور ، بلکه یافتن نور را نیز یاد خواهد گرفت.

ممکن است خود را در یک محیط تاریک پیدا کنید ، اما اگر هنوز هم می توانید ببینید که کجا می روید ، باید منابع نوری در اطراف وجود داشته باشد.

آنها را پیدا کرده و به نفع خود استفاده کنید.

یافتن نور در یک صحنه تاریک می تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد.
چراغ های خیابان در شب ، چراغ ها یا شمع ها در یک اتاق کم نور یا حتی تلویزیون می توانند به عنوان منابع نوری مناسب عمل کنند.

اگر از شخصی پرتره می گیرید ، فقط او را در نزدیکی منبع نور قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که می بینید چگونه نور در صورت آنها نشان داده می شود و آنها را چرخانده یا مجدداً آنها را جابجا کنید تا از سایه های خشن یا ناموزون جلوگیری کنید.

اگر شب در یک شهر یا شهر عکس می گیرید و هوا تاریک شده است ، دوربین را فقط به مناطق تاریک هدایت نکنید زیرا می توانید آنها را ببینید. در زیر چراغ خیابان یا ویترین های روشن به دنبال صحنه های روشن باشید. این کاری است که خودم هنگام تعطیلات می بینم اغلب انجام می دهم. مجبور کردن خود به جستجوی نور این مزیت اضافی را دارد که به شما چشم انداز بی نظیری از یک مکان می دهد. خواهید دید که صحنه هایی متفاوت از صحنه هایی که هر گردشگری ثبت می کند را ثبت می کنید.

از موشن بلور استفاده کنید

این در بیشتر شرایط کار نمی کند. در صورت نیاز به عکس واضح و واضح ، باید از روش های دیگر استفاده کنید. همچنین این یک روش عالی برای عکاسی از مناظر و مناظر شهری نیست. کسانی که تمایل ندارند با تاری عمدی عالی به نظر برسند. اما چیزی مانند یک گروه محلی که در یک مکان تاریک کوچک بازی می کند ، ممکن است با حرکت تاری گیتاریست در حالی که گیتاریست از روی صحنه حرکت می کند ، جالب به نظر برسد.

اگر با شرایطی روبرو نیستید که باید نتیجه خاصی بگیرید ، پس از آن به عنوان فرصتی برای آزمایش و یادگیری استفاده کنید.

سرعت شاتر را پایین بیاورید تا جایی که بتوانید نوردهی مناسبی در نیمه راه داشته باشید ، حتی اگر این سرعت در تصویر تاری ایجاد کند. سپس برخی از حرکات را امتحان کنید. این می تواند حرکت سوژه یا حتی حرکت دوربین شما هنگام ضربه زدن به شاتر برای ایجاد حرکت باشد. اگر لنز زوم دارید ، هنگام عکسبرداری با سرعت شاتر پایین ، بزرگنمایی یا کوچک نمایی کنید.

دوربین خود را ارتقا دهید

 من فکر نمی کنم برای ایجاد تصاویر شگفت انگیز به جدیدترین و بهترین تجهیزات نیاز داشته باشید. اما وقتی صحبت از عکاسی در نور کم می شود ، اعتراف می کنم که دوربین های با درجه بالاتر کار بسیار بهتری نسبت به مدل های ارزان قیمت یا قدیمی انجام می دهند.

در سال های اخیر ، توسعه دهندگان سنسور در پیشرفت فناوری پیشرفت بسیار خوبی داشته اند که در نور کم بسیار عالی عمل می کند. نکته منفی این است که ، در بیشتر موارد ، بهترین سنسورهای کم نور نیز سنسورهای بزرگتر و گران قیمت هستند.

بنابراین مدل های برجسته دوربین برای مارک های بزرگی مانند Nikon D850 و Z6 ، Canon 5D Mark IV و Sony A7RIII نیز قرار است جانوران کم نور باشند.

بنابراین اگر می بینید که اغلب در شرایط کم نور عکاسی می کنید و راه حل های بالا فقط به درد شما نمی خورد ، ممکن است بخواهید دوربین خود را به روز کنید. یک مثال متداول برای این موضوع تیراندازان عروسی است. آنها همیشه خود را در مکانهایی با نور کم می بینند و حداقل در بعضی از روزهای روز قادر به استفاده از فلاش نیستند (و درآمد آنها به گرفتن تصاویر عالی در نور کم بستگی دارد). بنابراین عکاسان عروسی احتمالاً بیش از اکثر تجهیزات دنده بهتر نیاز دارند.

مطالب مرتبطعکاسی پرتره اجتماعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *