عکاسی با میکروسکوپ

یافتن سوژه برای عکاسی میکروسکوپی

ما یک روش ساده ، اقتصادی و بسیار کاربردی را برای گرفتن عکس های دیجیتالی از نمونه های تجسم شده از طریق میکروسکوپ نوری توصیف می کنیم.

بیشتر مدل های میکروسکوپ نوری و دوربین دیجیتال جمع و جور و حتی برخی از تلفن های همراه می توانند مورد استفاده قرار گیرند. این تکنیک سریع یاد گرفته می شود و می تواند به راحتی در محیط کم منابع اجرا شود. می تواند برای کمک به تشخیص در مناطق دور افتاده مورد استفاده قرار گیرد و می تواند برای آموزش بسیار مفید باشد.

به دست آوردن تصاویری از نمونه های بالینی که توسط میکروسکوپ مشاهده می شود ، هم برای تشخیص و هم برای آموزش می تواند بسیار ارزشمند باشد. عکاسی توسط میکروسکوپ به طور معمول به یک میکروسکوپ سازگار با پورت دوربین ، دوربین با سیستم لنز قابل جابجایی و آداپتور برای اتصال دوربین به پورت نیاز دارد.

 این تجهیزات برای بسیاری از آزمایشگاه ها ، به ویژه در کشورهای در حال توسعه گران است. ظهور دوربین های دیجیتال کامپکت مقرون به صرفه با نمایشگرهایی که تصویر را از طریق لنز دوربین دقیقاً منعکس می کند ، یک روش ساده برای عکسبرداری از طریق میکروسکوپ را ممکن کرده است.

تقریباً هر ترکیبی از میکروسکوپ نوری و دوربین دیجیتال جمع و جور با بزرگنمایی نوری (از جمله برخی از تلفن های دوربین دار) بدون نیاز به تجهیزات تخصصی قابل استفاده است.

تصاویر به دست آمده می توانند بلافاصله از طریق پست الکترونیکی یا پیام تصویری تلفن همراه برای بررسی به موقع بیشتر توسط متخصص در محل دیگر منتقل شوند (به عنوان مثال ، برای شناسایی گونه های انگلی).

 

بنابراین این روش پتانسیل زیادی برای افزایش مراقبت های بالینی در مناطق فقیرنشین از جمله در مناطق دور افتاده دارد. همچنین امکان جمع آوری کتابخانه ای از تصاویر بالینی مربوطه را برای استفاده در آموزش کارکنان آزمایشگاه و پزشکان و مستندسازی در تحقیقات فراهم می کند.

 

حداقل تجهیزات مورد نیاز برای این تکنیک میکروسکوپ با چشمی و یک دوربین دیجیتال یا دوربین فیلمبرداری جمع و جور با فوکوس خودکار ، نورسنج از طریق لنز ، بزرگنمایی نوری حداقل × 3 و صفحه LCD و میکروسکوپ با چشمی است. این روش به شرح زیر است:

1
با استفاده از میکروسکوپ ، نمونه را با چشم بررسی کرده و منطقه مورد نظر و بزرگنمایی مورد نیاز را انتخاب کنید.

2
منبع نور را به حداکثر شدت برسانید.

3
لنز دوربین را روی چشمی میکروسکوپ نگه دارید. یک فنجان لاستیکی روی چشمی به ثابت ماندن دوربین کمک می کند. یک دایره کوچک از نور روی صفحه LCD دوربین دیده می شود.

4
از عملکرد بزرگنمایی دوربین برای افزایش اندازه دایره در صورت لزوم استفاده کنید. دشوارترین مرحله حرکت لنز دوربین در فواصل کوچک از چشمی برای مرکز دایره است. سپس فوکوس خودکار دوربین باید خود تنظیم شود تا تصویری واضح ارائه شود.

5
کانون خوب میکروسکوپ را تنظیم کنید تا وضوح تصویر به حداکثر برسد.

6
اگر تصویر بیش از حد تاریک یا دانه باشد ، باید بسته به مدل دوربین ، تنظیمات ISO دوربین افزایش یابد (معمولاً 100 یا 200 مورد کافی است) یا “تاریکی” یا “زمان شب” انتخاب شود. توجه داشته باشید که به طور کلی ، هرچه ISO بالاتر باشد ، به دست آوردن تصویر واضح دشوارتر خواهد بود.

7
در حالی که دوربین را بسیار ساکن نگه داشته اید ، می توان عکسی گرفته و تصویر را بررسی کرد تا رضایت بخشی داشته باشد. با اتصال دوربین به میکروسکوپ با استفاده از نوار چسب یا سیمهای بانجی یا ایجاد یک قاب برای نگه داشتن دوربین در محل ، می توان تاری بیش از حد لرزش دوربین را به حداقل رساند.

مطالب مرتبطروبات BOLT X

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *