عکاسی با دوربین طیف کامل

آیا می خواهید توانایی ثبت تصاویر مادون قرمز، Astro و تصاویر معمولی را با یک دوربین داشته باشید؟ یک دوربین Full Spectrum یا طیف کامل می تواند همه این کارها را انجام دهد! دوربین طیف کامل، دوربینی است که می تواند نور بیشتری نسبت به یک دوربین معمولی ببیند. یک دوربین طیف کامل همچنان به عنوان یک دوربین “معمولی” خوب عمل می کند و تصاویر عادی عالی را می گیرد. همچنین قادر به گرفتن تصاویر مادون قرمز، تصاویر نور فرابنفش و بسیاری موارد دیگر خواهد بود.

به دلیل حساسیت بیشتر به نور، یک دوربین با طیف کامل در اکثر شرایط بهتر از یک دوربین معمولی عمل می کند. برای مثال، هنگام عکاسی در نور کم، یک دوربین با طیف کامل می‌تواند زمان‌های نوردهی بسیار کوتاه‌تری را در تنظیمات ISO پایین‌تر ارائه دهد که به معنای تصویر واضح‌تر و تمیزتر است. هنگام عکاسی در شب، زمان‌های نوردهی کوتاه‌تر، تصاویر بدون ستاره‌دار شدن را آسان‌تر می‌کند. حساسیت اضافه شده به مادون قرمز همچنین به دوربین این امکان را می دهد که تصاویر مادون قرمز با وضوح بسیار زیبایی را ثبت کند. همه اینها به این معنی است که دوربین شما عملکرد بهتری خواهد داشت، تطبیق پذیرتر است و نتایج واضح تر/تمیزتری ایجاد می کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت RGB و کاربرد آن

 

عکاسی با استفاده از دوربین اصلاح شده با طیف کامل (Clear) صنعت عکاسی مادون قرمز و صنعت اصلاح دوربین مادون قرمز را به طور اساسی تغییر داده است. این تغییر اساسی با ارائه گزینه های بیشتر و نتایج بهتر با هزینه بسیار کمتر به نفع مصرف کننده بوده است.

تصور کنید یک دوربین دارید که تمام عملکردهای بیش از ده دوربین را انجام می دهد، همه در یک بدنه دوربین. عکاسی معمولی با نور مرئی، عکاسی مادون قرمز، عکاسی UV و عکاسی نجومی همه با یک دوربین و بدون کاهش کیفیت یا عملکرد تصویر اکنون یک واقعیت است. این دقیقاً همان چیزی است که تبدیل طیف کامل فراهم می کند.

بله، می توانید از دوربین اصلاح شده با طیف کامل خود برای عکاسی “عادی” استفاده کنید. بسیاری از عکاسان انتخاب کرده اند که یک دوربین را به طیف کامل تغییر دهند و می توانند از آن برای پرتره، عروسی، مادون قرمز، عکاسی نجومی و عکاسی روزمره خانوادگی استفاده کنند. 

طیف کامل چگونه کار می کند؟

طیف کامل – “تبدیل دوربین طیف کامل” به جایگزینی فیلتر داخلی مسدود کننده IR (فیلتر low pass) در دوربین با یک فیلتر شفاف اشاره دارد که به دوربین اجازه می دهد تا کل طیف نور (طیف EM) را بگیرد. این به سنسور تصویربرداری دوربین اجازه می دهد تا نورهای ماوراء بنفش، مادون قرمز و مرئی را بگیرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با قرار دادن فیلتر مناسب انتخابی خود روی لنز، آنچه را که دوربین می بیند محدود کنید. این می تواند هر چیزی از فیلترهای UV Only، IR Only و Astrophotography باشد.

به طور خلاصه، یک دوربین طیف کامل هر کاری را که یک دوربین معمولی، دوربین اصلاح شده IR و دوربین Astro-Modified می تواند انجام دهد، انجام می دهد. به سادگی فیلتر روی لنز خود را تغییر دهید، تعادل رنگ سفید سفارشی را تنظیم کنید و نتیجه متفاوتی خواهید داشت. بدون از دست دادن کیفیت یا عملکرد تصویر.

مطالب مرتبط: راهنمای عکاسی از لباس
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *