عکاسی با استفاده از نور طبیعی

عوامل زیادی در عکاسی عالی نقش دارند ، اما هیچ کدام مهمتر از نور نیستند. منبع نور عکس های شما بر شخصیت و روحیه آنها تأثیر می گذارد. در حالی که بسیاری از عکاسان حرفه ای در حال عکاسی پرتره در یک استودیو هستند ، عکاسان دیگر از نوری که فقط می توانید از طبیعت دریافت کنید ، استقبال می کنند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای ZOOM

 

نور طبیعی در عکاسی چیست؟

عکاسی با نور طبیعی از خورشید به عنوان منبع نوری استفاده می کند. نور موجود از خورشید با زمان روز متفاوت است. یک روز آفتابی روشنایی کامل را ایجاد می کند ، در حالی که یک روز ابری ممکن است بافت و ظرافت را برای یک عکاس ایجاد کند.

بسیاری از عکاسان به سمت “ساعت طلایی” حرکت می کنند – دوره ای اندکی پس از طلوع آفتاب و اندکی قبل از غروب آفتاب به دلیل نور گرم آن. این برخلاف عکاسی در میانه روز است ، جایی که خورشید مستقیم می تواند نور بیش از حد شدید را بر روی یک شی یا صورت یک سوژه ایجاد کند.

فواید عکاسی با نور طبیعی

عکاسی با نور طبیعی مزایای زیر را برای عکاسان حرفه ای و آماتور ارائه می دهد:

مقرون به صرفه است نیازی به خرید منابع نور مصنوعی گران نیست.
تنوع را ارائه می دهد. عکسهای نور طبیعی بسته به زمان روز عکاسی متفاوت هستند. عکسی که در ساعت طلایی گرفته می شود تفاوت قابل توجهی با عکس گرفته شده در وسط یک روز آفتابی دارد ، که به نوبه خود متفاوت از یک عکس در هنگام غروب یا حتی در شب (با سرعت شاتر بسیار طولانی) خواهد بود.
می توان از آن برای مناظر طبیعی و پرتره استفاده کرد. بسیاری از افراد نور طبیعی را با تصاویر منظره بوکولیک مرتبط می دانند ، اما از آن برای عکاسی پرتره نیز استفاده می شود. با مدیریت تعادل رنگ سفید خود و آزمایش نوردهی ها و تنظیمات مختلف دوربین ، یک عکاس با نور طبیعی می تواند پرتره هایی در فضای باز ایجاد کند که به اندازه چیزی که در یک استودیوی داخلی گرفته شده است ، جذاب باشند.
در داخل و خارج از خانه کار می کند. نور طبیعی از طریق درها و پنجره ها وارد ساختمان ها می شود و می توان از آن برای عکاسی استفاده کرد. به عنوان مثال ، عکاسی از پنجره نور طبیعی خورشید را با دکوراسیون داخلی ترکیب می کند. این نورپردازی محیطی راحت تر از نور مستقیم خورشید کار می کند زیرا نور پنجره از یک جهت ثابت می آید.

تفاوت عکاسی با نور طبیعی و عکاسی با نور مصنوعی چیست؟

بزرگترین تمایز بین عکاسی با نور طبیعی و عکاسی با نور مصنوعی منبع واقعی نور است: خورشید در مقابل ابزارهای نورپردازی الکترونیکی. این امر به ملاحظات زیر منجر می شود:

نور موجود در یک استودیو با نور مصنوعی ، منبع نور در هر ساعت از روز وجود خواهد داشت. در یک سناریوی روشنایی طبیعی ، چه در داخل خانه و چه در خارج ، شرایط نور با آب و هوا و زمان روز متفاوت است. البته عکاسی شبانه در فضای باز مطمئناً با نور مصنوعی امکان پذیر است.
تنوع تنظیمات. نور مصنوعی می تواند عکس های فوق العاده ای را در زمینه پرتره ، عکاسی از صفحه سبز و عکاسی شبانه در خارج ایجاد کند. در مقابل ، نور طبیعی کل مناظر را روشن می کند و در بسیاری از ژانرها – مانند عکاسی خیابانی – استفاده می شود که در صورت وجود نورهای مصنوعی بسیار محدود است.
قابلیت کنترل منبع روشنایی کنترل برخی از انواع نور طبیعی دشوار است. یک روز ابری ممکن است برنامه های یک چشم انداز گسترده را خراب کند. نور زیاد در یک روز آفتابی ممکن است دمای رنگ نامطلوبی ایجاد کند. از این نظر ، نور مصنوعی بیشتر قابل پیش بینی است و عکاسانی که نمی توانند فرصت لازم برای عکاسی مجدد را داشته باشند ، مورد پسند قرار می گیرند.

4 نکته برای استفاده از نور طبیعی در عکاسی

در اینجا چهار نکته عکاسی وجود دارد که به شما کمک می کند عکس های عالی با نور طبیعی بگیرید.

نور خورشید در طول روز تغییر رنگ می دهد. پرتقال و زرد بر نور ملایم طلوع و غروب غالب است. خورشید ظهر حاوی نور آبی بیشتری است. تابش خورشید از لایه ای از ابرها در یک روز گرم ، نور آبی خاصی ایجاد می کند و ممکن است برای بسیاری از کاربردها بسیار خشن باشد.
از بازتابنده استفاده کنید. اگر تا به حال کار گروه فیلمبرداری را در بیرون کار دیده اید ، احتمالاً شخصی را دیده اید که صفحه ای بزرگ و فلاپی با روکش نقره ای در دست دارد. این یک بازتابنده است. نور خورشید را به سمت سوژه دوربین باز می گرداند و مطمئن می شود که همیشه بیشتر از جلو روشن است تا از پشت. این چیزی است که به عکاسان اجازه می دهد عکس های دقیق و کنتراست بالا از سوژه های خود تهیه کنند.
از روشنایی جانبی استقبال کنید. یکی از راههای مهار نور خورشید محدود کردن جهت آن است. با قرار دادن سوژه خود در داخل خانه ، کنار پنجره ای با سایه باز ، می توانید جریان نور را کنترل کرده و از نور پس زمینه یا شستشوی نامطلوب جلوگیری کنید.
از ترکیب نور طبیعی و مصنوعی استفاده کنید. بیشتر عکاسان حرفه ای در مورد روشنایی طبیعی قانون پاکی ندارند. اگر یک فلاش دوربین از یک فاصله م comingثر تهیه شود ، می تواند یک عکس بیرون را افزایش دهد. فیلم ها ممکن است از چند وسیله نورپردازی ثابت برای افزایش نور خورشید استفاده کنند – باز هم با این هدف که نور بیشتری در مقابل سوژه باشد تا پشت آن. در پایان ، داشتن عکس های عالی مهمتر از داشتن خالص ترین تکنیک است.

مطالب مرتبط:  عکاسی از مبلمان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *