عکاسی با استفاده از خطوط مورب

خطوط مورب معمولاً به خوبی کار می کنند تا چشم بیننده را از طریق عکس جلب کنند. آنها در حالی که با خطوط دیگر تلاقی می کنند ، نقاط مورد علاقه ایجاد می کنند و اغلب با پرسپکتیو به تصاویر عمق می دهند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای Tik Tok

 

آنها همچنین می توانند حس عملکرد را به یک تصویر اضافه کنند و ظاهر و احساس پویایی به آن اضافه کنند.

در نظر بگیرید که چگونه می توانید از خطوط مورب برای هدایت چشم به سمت سوژه اصلی عکس یا مکان موردعلاقه خود استفاده کنید.

مطالعات مختلفی در مورد چگونگی مشاهده افراد از تصاویر انجام شده است و بسیاری از آنها می گویند راهی طبیعی برای تصویر این است که از چپ به راست حرکت کنید و بنابراین یک خط مورب از پایین سمت چپ شروع می شود و به سمت راست بالای تصویر حرکت می کند.

مطمئناً نمی خواهید تصویر خود را از گوشه ای به گوشه ای دیگر به دو قسمت تقسیم کنید – بلکه به دنبال الگوها و منحنی هایی بین اشکال باشید که به طور طبیعی این کار را انجام می دهد.

همچنین به جای اینکه با یک خط از گوشه ای به گوشه مقابل بروید ، اغلب خوب است که آنها را از وسط خارج کرده و به دو طرف گوشه ها بروید.

به خاطر داشته باشید که خطوط مورب متعددی که به جهات مختلف منتهی می شوند و با یکدیگر تلاقی می کنند می توانند حس عملکرد را به عکس شما اضافه کنند اما افزودن بیش از حد خطوط مورب ممکن است آن را آشفته و گیج کننده کند.

همانند خطوط افقی و عمودی – خطوط مورب که از طریق یک تصویر تکرار می شوند می توانند الگوهای بسیار موثری ایجاد کنند که به راحتی می توانند خود سوژه عکس شوند.

یک مزرعه شخم خورده یا پشته های روی تپه شنی می تواند نمونه های خوبی برای این مورد باشد.

مطالب مرتبط:  عکاسی پرتره با نور طبیعی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *