عکاسی بازتابی چیست؟

عکاسی بازتابی چیست؟

عکسهای بازتابی به هر شات ، صرف نظر از نوع ژانر عکاسی که از سطح بازتابنده استفاده می کند ، اشاره دارد. عکاسی منظره ، با کوهی کپی شده در آب ساکن دریاچه ، عکاسی بازتابی است. تصویری از شهری که بر روی سطح درخشان یک آسمان خراش گرفته شده ، بازتابی است ، همان افقی که همان شهر در گودالی در پیاده رو گرفته شده است. حتی خودنگاره ای که در ویترین مغازه گرفته می شود ، نوعی عکاسی بازتابی است.

درباره نحوه گرفتن عکس های بازتاب خوب بیشتر بدانید تا بتوانید با کار خود جهان را زیر و رو کنید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << رینگ لایت رنگی RGB >>

 

به جهان متفاوت نگاه کنید تا بازتاب های شگفت انگیزی پیدا کنید

بازتاب های زیبا می توانند در همه جا وجود داشته باشند ، اما شما باید چشم های خود را تربیت کرده و از محیط اطراف خود آگاه باشید تا سطوح بازتابنده را برای استفاده در عکس های خود بیابید. کوتزل توضیح می دهد: “بسیاری از مردم در کنار رودخانه ، دریاچه یا گودال قدم می زنند و لزوماً بازتاب آن را نمی بینند.”

شما قادر نخواهید بود برخی از سطوح بازتابنده مانند دریاچه ها ، گودال ها یا پنجره ها را جابجا کنید ، بنابراین این بدان معناست که برای یافتن زاویه های مناسب مجبور به حرکت هستید.

همانطور که در اطراف منبع بازتاب خود حرکت می کنید ، ترکیب خود را تنظیم کنید. عکس خود را با اشیاء در پیش زمینه امتحان کنید ، سوژه ای را در انعکاس دریاچه فوکوس کنید یا از قانون یک سوم برای قرار دادن ساختمان در یک طرف انعکاس گودال استفاده کنید. نگران نباشید از نظر رهگذران کمی عجیب به نظر برسید.

یاد بگیرید که آب ، بازتاب ها ، پنجره ها و آینه ها را به روشی جدید ببینید. هنگامی که این کار را انجام دادید ، فرصت های خلاقانه ای بدست می آورید.

نکاتی که باید در مورد عکس های بازتابنده در فضای باز بدانید

حوضچه ای آرام و شیشه مانند در روزی که سطح آن در اثر بارندگی دچار اختلال شود ، هیچ چیزی را منعکس نمی کند. اما دقایقی پس از توقف طوفان ، آب ممکن است کاملاً بی حرکت باشد و توسط درختانی احاطه شده است که قطرات باران می درخشند. همانطور که اغلب در مورد عکاسی اتفاق می افتد ، زمان تعیین کننده یک عامل است.

آب و هوا

شما نمی توانید آب و هوا را کنترل کنید ، اما می توانید با یک برنامه خوب خود را برای موفقیت آماده کنید. باد و هر چیز دیگری که می تواند سطح صاف دریاچه ها و حوضچه ها را مختل کند می تواند مشکل ساز باشد. بادها اغلب صبح زود یا هنگام غروب آرامتر هستند. اگر می خواهید تصاویر آینه ای از کوه ها ، درختان و موارد دیگر را بگیرید ، آن زمان ها را امتحان کنید. و البته ، گزارش آب و هوا را برای باران بررسی کنید.

روشنایی

سطوح صاف و منعکس کننده می توانند در معرض تابش خیره کننده ظهر از خورشید قرار گیرند. ساعت طلایی، هنگامی که نور در هنگام طلوع و غروب آفتاب پراکنده می شود ، زمان بسیار خوبی از روز برای بدست آوردن نور خوب بدون تابش خیره کننده است.

توجه داشته باشید که با تجهیزات خاص و تنظیمات دوربین ، ممکن است بتوانید ظهر کار کنید ، یا حتی می توانید در شب عکس های بازتابی بگیرید.

مکان

ترسیم زاویه مناسب بر روی ساختمان یا کوهی که از سطح خاصی از آب منعکس می شود ، می تواند کار زیادی باشد. با کمی تحقیق می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید.

تنظیمات دوربین و تجهیزات برای کمک به گرفتن تصاویر آینه ای

مثل همیشه ، این سوال که می خواهید چه چیزی را ثبت کنید ، انتخاب های شما را هدایت می کند. اگر می خواهید از یک درخت و بازتاب آن عکس بگیرید ، در مقابل یک عکس که فقط بر بازتاب متمرکز است ، تنظیمات و انتخاب تجهیزات شما متفاوت خواهد بود.

می توانید از لنزهای تله فوتو و لنزهای واید استفاده کنید و مجموعه متنوعی از عکس ها را از آن دریافت کنید.

فاصله کانونی و دیافراگم

فاصله کانونی لنزهای مختلف تا حدی تعیین کننده امکاناتی است که در عکاسی انعکاسی شما وجود دارد. یک لنز واید و فاصله کانونی کوتاهتر می تواند صحنه ای بزرگتر مانند کوه و بازتاب آن را ثبت کند. فاصله کانونی طولانی تر ، مانند یک لنز تله فوتو ، برای فوکوس روی بازتاب مناسب تر است.

دیافراگم های بزرگتر عمق میدان محدودی ایجاد می کنند ، به این معنی که برای افکت مبهم پس زمینه مانند بوکه ایده آل هستند. اگر می خواهید یک پرتره منعکس شده از یک سوژه را ثبت کنید ، دیافراگم گسترده مناسب است. دیافراگم های کوچکتر بیشتر صحنه را در فوکوس قرار می دهند و اگر می خواهید از سوژه و بازتاب آن عکس بگیرید ، خوب هستند.

سرعت شاتر

سرعت شاتر را بر اساس میزان نور و حرکت احتمالی در عکس خود تنظیم کنید. سرعت شاتر سریع به شما اطمینان می دهد که یک صحنه به موقع ثبت می شود ، این ایده آل برای ثبت بازتاب سوژه ای است که در کنار گودال یا پنجره راه می رود. حتی با وجود امواج روی آب ، سرعت شاتر سریع ممکن است بخش هایی از بازتاب را جذب کند.

اگر سوژه شما بی حرکت است و سطح بازتابنده شما نیز زیاد است ، گزینه های بیشتری در اختیار دارید. با داشتن سه پایه برای ثابت نگه داشتن دوربین و آب و هوایی که به شما آب قابلیت انعکاس خوبی می دهد ، می توانید از سرعت شاتر نسبتاً کند استفاده کنید. برای ثبت بازتاب ستاره ها از سه پایه و سرعت کم شاتر در شب استفاده کنید.

سرعت شاتر طولانی تر می تواند به شما در گرفتن عکس های زیبا در زمان تکان خوردن آب کمک کند ، اما این نوردهی های طولانی بازتاب ها را ثبت نمی کند. آنها امواج را به حوضچه های رویایی و ابریشمی از آب تبدیل می کنند ، اما این سطوح منعکس کننده نخواهند بود.

استفاده فیلترهای پلاریزه و ND

برای کاهش میزان نوری که وارد دوربین می شود ، می توانید هر دو این فیلترها را به یک لنز وصل کنید. فیلترهای چگالی خنثی (ND) مانند عینک آفتابی برای لنز شما هستند. آنها نور درخشان را فیلتر می کنند ، بنابراین هنگامی که خورشید در آسمان بالاتر است می توانید عکس های انعکاسی بگیرید. فیلترهای پلاریزه را که از سطوحی مانند آب بازتاب می کند ، حذف یا کاهش می دهند. اگر از یکی برای عکاسی بازتابی استفاده می کنید ، می تواند تابش نور را کاهش دهد ، بنابراین می توانید جزئیات بیشتری را در عکس های بازتابی خود ثبت کنید.

مطالب مرتبط:  باز و بسته کردن لنز در دوربین فوجی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *