تکنیک های عکاسی انتزاعی

عکاسی انتزاعی یکی از وسیع ترین ژانرهای عکاسی است. تخیل و مفاهیم خلاقانه از پایه های عکاسی انتزاعی است. مثلا عکاسی از بالا و پایین می تواند معنی و مفهوم خاصی را به بیننده القا کند یا روش نوردهی به روش های مختلف می تواند باعث عکس های انتزاعی شود.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: چگونه از رینگ لایت استفاده کنیم؟

 

نکته مهم در عکاسی انتزاعی این است که هیچ قانون خاصی در مورد ترکیب یا کادربندی وجود ندارد. همه چیز به خود شما دیدگاه شما و آنچه که برای شما است برمی گردد.

عکاسی انتزاعی در مقابل عکاسی سورئال

عکاسی انتزاعی و سورئال هر دو از شاخه های عکاسی مفهومی هستند. اما این دو چه تفاوتی با هم دارند؟ در عکاسی انتزاعی فرم و بافت نقش بیشتری نسبت به کل سوژه دارد. عکاسی سورئال به دنبال خلق مفاهیم جدید است و این امر ناشی از پردازش سنگین تصاویر است که با استفاده از جلوه های ویژه برای خلق تصاویر خاص استفاده می شود.

 

عکاسی انتزاعی و سورئال هر دو از زیر شاخه های عکاسی مفهومی هستند ولی مفهوم و تصویر نهایی در آن دو کاملا متفاوت خواهد بود. انتزاع به شکل هنری به موضوع نگاه می کند. عکاسی سورئال همچنین می تواند معانی اجتماعی یا سیاسی داشته باشد. عکاسی انتزاعی در واقع نمایی از یک جسم است که بخشی از آن از دید مخاطب پنهان است.

 

عکاسی انتزاعی از دیدن جزئیات سوژه ها ناشی می شود. بنابراین به سوژه های خود بسیار نزدیک شوید و ببینید که از نزدیک چگونه دیده می شوند. در عکاسی انتزاعی ما بیشتر با اشیاء سروکار داریم. در عکاسی انتزاعی عکاس به مخاطب نشان می دهد که گاهی اوقات دیدن بخشی از اشیاء می تواند جذاب تر از دیدن کل آنها باشد.

 

استفاده از سرعت شاتر آهسته برای ایجاد عکس های خلاقانه

گاهی اوقات نشان دادن حرکت در عکس به شما در ایجاد عکس های انتزاعی کمک می کند. این کار اجازه می دهد تا اشیاء ساده به چیزی متفاوت و خاص تبدیل شوند.

 

استفاده از لنز ماکرو در عکاسی انتزاعی

یکی دیگر از راههای ایجاد عکس های انتزاعی استفاده از لنز ماکرو است. لنز ماکرو به شما امکان می دهد تا به سوژه بسیار نزدیک شوید و بتوانید بخشی از کل را به صورت واضح ثبت کنید.

 

نوردهی چند گانه

یکی دیگر از راههای ایجاد عکس های انتزاعی نوردهی چندگانه است.

 

موضوعات عکاسی انتزاعی

یکی از موضوعات در عکاسی انتزاعی طبیعت است. دنیای بیرون پر از اشکال و بافت های جالب است. مکانی پراز رنگ های زیبا که در تمام طول سال تغییر می کنند. در طبیعت می توانید از آب برای بازتاب استفاده کنید. همچنین وقتی در زمستان آب منجمد می شود بافت های جالبی در آن پدیدار می شوند.

 

یکی دیگر از سوژه های عکاسی انتزاعی در طبیعت گلها هستند.

 

 

عکس های انتزاعی با کاغذ

کاغذ به دلیل داشتن بافت خاص می توانید به آن خم و تاب بدهید. با استفاده از انواع کاغذهای رنگی و طرح دار می توانید فرم و شکل های جالبی ایجاد کنید.

 

 

عکاسی انتزاعی با استفاده از سایه

استفاده از سایه ها در عکاسی انتزاعی یک روش بسیار جالب است. سایه ها با توجه موقعیت منبع می توانند دچار کشش و از هم گسیختگی شوند و تصاویر بسیار جالبی پدید می آورند همچنین سایه ها تضادی از نور و تاریکی را به مخاطب نشان می دهند.

 

 

عکاسی انتزاعی با استفاده از آب و روغن

یکی از راههای ایجاد عکس های انتزاعی استفاده از مخلوط آب و روغن است. آب و روغن هیچگاه در یکدیگر حل نمی شوند بنابراین مخلوط آب و روغن باعث ایجاد حباب های بسیار زیبایی می شوند.

 

 

عکاسی انتزاعی با استفاده از بافت ها

بافت ها یکی از ترکیبات اصلی در عکاسی انتزاعی هستند که در ایجاد عکس های انتزاعی بسیار پرکاربرد هستند.

 

عکاسی انتزاعی با استفاده از اشکال هندسی

 

اشکال هندسی در ساختمان ها خیابان ها محل زندگی و هرجایی که رفت وآمد می کنید وجود دارند فقط با کمی دقت باید آنها را پیدا کنید.

مطالب مرتبط:  عکاسی از محصولات

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *