عکاسی از کوهستان

کوه ها یکی از قدرتمندترین و اعجاب انگیزترین ویژگی های سیاره ما هستند. 

بنابراین ، منطقی است که چرا بسیاری از عکاسان به سمت این سازه های باشکوه کشیده شده اند. نه تنها تجربه حضور در کوه ها خاص است ، بلکه این فرصت را دارید که برخی از عکسهای منظره قدرتمند و پویا را که می توانید به عنوان عکاس بگیرید ، ثبت کنید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: کاربرد انواع رینگ لایت

 

با این حال ، این بدان معنا نیست که عکاسی از کوه آسان است. این احتمالاً یکی از چالش برانگیزترین انواع عکاسی است که می توانید دنبال کنید ، چه مربوط به محیط های سخت آلپی باشد که در آن قرار دارید ، چه مشکلاتی برای رسیدن به محل عکس و چه زمان و تخصص لازم برای ایجاد ترکیبات پیچیده تر. عکاسی از کوه سودآور است ، اما دشوار است. بنابراین ، برای راهنمایی و آماده سازی شما برای سفر ماجراجویی کوهستانی یا بازدید از پارک ملی ، در اینجا چند نکته و ترفند مهم عکاسی کوهی آورده شده است که می تواند به بهبود عکس های شما کمک کند.

صبر نتیجه می دهد

یکی از بزرگترین درسهایی که عکاسی کوهستان به شما می دهد صبر است. شما باید صبور باشید زیرا برخی از بهترین تصاویر زمان بر هستند. حرکت ابرها می تواند ساعت ها طول بکشد یا گذر از سیستم طوفان چند روز طول بکشد. شما می توانید چند روز را در اردو برای یک لحظه خاص سپری کنید ، اما آن لحظات ارزش انتظار را دارند.

هنگام تمرین عکاسی کوهستان صبر را بیاموزید. آماده صبر باشید ، زیرا بهترین لحظات پس از عبور طوفان اتفاق می افتد.

زمان بیشتری نور در اختیار دارید

اگر به عکاسی در کوهستان عادت ندارید ، نور بسیار متفاوت از چشم اندازهای دیگر است. به عنوان مثال ، ممکن است هنگام طلوع یا غروب آفتاب رنگی در ابرها مشاهده کنید ، اما ممکن است چند ساعت طول بکشد تا بر روی قله های کوه به مدت یک ساعت طلایی بالا یا پایین بیاید. بسته به متغیرهای دیگر مانند ابرها ، آب و هوا و زمان سال (زمستان از زمانی که خورشید در آسمان با زاویه کمتری طلوع می کند بیشتر طول می کشد) ، طلوع یا غروب کامل ساعت ها طول می کشد.

درک این نکته بسیار مهم است ، به ویژه هنگامی که صحبت از زمان بندی عکس شما می شود. به عنوان مثال ، اگر برای ساعت طلایی عصر و غروب آفتاب به یک مکان کوهستانی می روید ، باید برنامه ریزی کنید که چندین ساعت قبل از زمان معمول ساعت طلایی (یک ساعت قبل از غروب آفتاب) در آن مکان باشید ، در غیر این صورت ممکن است نوری را که می خواهید از دست بدهید. . این می تواند به اندازه و ارتفاع قله های کوهی که در حال عکاسی هستید بستگی داشته باشد ، اما صرف نظر از این ، نور همیشه در کوه زودتر از افق در سطح دریا و برعکس هنگام طلوع آفتاب زودتر عبور می کند.

آماده دریافت نور باشید

عکاسی از کوه ها می تواند آسان باشد ، اما به طور معمول ، تصاویری که می خواهید ، آنهایی که کار شما را جدا کرده و مشخص می کند ، حداکثر تلاش را می طلبد. ممکن است یک پیاده روی تند با چندین فوت ارتفاع یا یک پیاده روی چند روزه باشد ، همه در حین حمل دوربین و وسایل کمپینگ ، باید برای عکس های خود کار کنید.

با این حال ، این گاهی بهترین قسمت عکاسی کوهستان است. سفر چالش برانگیز می تواند به اندازه مقصد نهایی سودمند باشد و منجر به لحظات و عکس هایی به همان اندازه زیبا و خاص شود. این سفر همچنین می تواند صبر ، پشتکار و سایر اصول مهم برای عکاسی و زندگی را به طور کلی آموزش دهد.

بنابراین از سخت ترین عکس ها دریغ نکنید.

عمق بسیار مهم است

یکی از مهمترین عناصر عکاسی کوهستان عمق است. برای ثبت کامل عظمت کوهها به حداکثر عمق در تصاویر خود نیاز دارید.

مگر اینکه عکسهای شما عمق میدان کمی را طلب کنند ، مهم این است که برای عکاسی از کوه با دیافراگم باریک یا کوچکتر عکاسی کنید. به طور معمول ، بسته به شرایط نورپردازی و عکاسی (عکاسی دستی در مقابل سه پایه) f/7.1 یا بیشتر برای عکاسان کوهستانی بهتر است. عمق بیشتر منجر به عکس های پویاتر و با جزئیات بیشتر می شود. هنگام عکاسی از سوژه هایی مانند سوژه های پویا و دقیق مانند کوه ها ، فوکوس روی آن بسیار مهم است. بنابراین تنظیمات خود را با یک دیافراگم کوچکتر شروع کنید.

سه پایه بهترین دوست شماست

سه پایه محکم و سبک وزن یکی از مهمترین قطعاتی است که هنگام عکاسی در کوهستان با خود حمل می کنید. در صورت محدود بودن نور ، تنظیمات دیافراگم باریک را امکان پذیر می کند. همچنین گزینه هایی برای چند ترکیب یا فوکوس ارائه می دهد. بعلاوه ، برای عکاسی با سرعت شاتر کندتر ضروری است.

سه پایه توانایی ها و امکانات شما را در کوه ها گسترش می دهند و هرگز نباید بدون هیچ راهی پیست را ترک کنید.

به فاصله کانونی دورتر بروید

 لنزهای واید برای چشم اندازهای کوهستانی فوق العاده هستند.

با این حال ، بسته بندی یک لنز تله بلند ، فرصت های خوبی برای عکاسی از کوه فراهم می کند. یک لنز بلند که فاصله کانونی بین 100-500 میلی متر را فراهم می کند به شما امکان می دهد از آنچه چشم انسان می بیند فراتر رفته و لایه ها و جزئیات را که واقعاً نفس گیر هستند ثبت کنید. یک لنز بلند می تواند یک تکه ابر یا مه را در قسمت کوچکی از کوه یا اولین نور آلپنگلو را در هنگام طلوع خورشید در کوه ها ثبت کند.

کنتراست همه چیز است

وقتی صحبت از عکاسی کوه می شود ، کنتراست همه چیز است. شما باید کنتراست را در تصاویر کوه خود ثبت کنید.

یک ابزار مفید برای ثبت حداکثر کنتراست ، فیلتر پلاریزر دایره ای یا فیلتر CP است. اگر عکاسی را دور از نور مستقیم خورشید انجام دهید ، یک چرخش سریع فیلتر CP کنترل میزان کنتراست و رنگ مورد نظر در تصاویر را برای شما فراهم می کند. فیلترهای CP همچنین می توانند به کنترل تابش نور و بازتاب کمک کنند ، که در عکاسی کوه نیز مهم است.

فیلتر CP ممکن است یکی از کوچکترین لوازم جانبی دوربین در کیف شما باشد ، اما یکی از بزرگترین تأثیرات را بر روی تصاویر کوه شما ایجاد می کند.  کنتراست و رنگ بیشتری را ایجاد می کند ، که می تواند عکاسی کوهستان را به سطح بالاتر برساند.

ایجاد احساس در تصاویر خود

کوهها قدرتمند هستند و بر بسیاری از مردم تأثیر قوی می گذارند. آنها می توانند احساسات را برانگیزند و خاطراتی را ایجاد کنند که تأثیرگذار بوده و فراموش کردن آنها دشوار است.

ترکیبات ساده بهتر است

همانطور که بحث کردیم ، رشته کوه ها تشکیلات پیچیده ای هستند. در حالی که گرفتن عکس با لایه ها و پیچیدگی فوق العاده است ، تمرکز بر ترکیبات ساده و مینیمالیستی نیز به همان اندازه قدرتمند است. به ردیف گیاهان همیشه سبز فکر کنید که در دریاچه آلپ یا قطعه کوچکی از کوه در حال تماشای لایه ای از ابر هستند. تمرکز بر سادگی می تواند گاهی عمیق ترین و قدرتمندترین تصاویر کوه را ایجاد کند.

همیشه به کوه احترام بگذارید

این مهم است که هر بار که برای عکاسی بیرون می روید به کوه ها احترام بگذارید. کوهها فوق العاده زیبا ، اما فوق العاده خطرناک نیز هستند. از حیات وحش مرگبار گرفته تا سیستم های آب و هوایی قدرتمند که می توانند طوفان رعد و برق ایجاد کنند. آنها همچنین می توانند باد ، تگرگ و برف را حتی در ماه های تابستان منتقل کنند ، بنابراین شما باید برای هر چیزی آماده باشید.

بسیار توصیه می شود که در آب و هوای خوب ، به ویژه در بالای خط کوه ، سفر کنید و هرگز به تنهایی پیاده روی نکنید زیرا می تواند به پیامدهای ناگواری منجر شود. اگر از مراقبت های پزشکی یا کمک های فوری دور هستید ، حتی چیزی به ظاهر کوچک مانند پیچ خوردن مچ پا می تواند کشنده باشد.

عکاسی کوهستان می تواند یکی از هیجان انگیزترین و ارزشمندترین عکاسی هایی باشد که می توانید در آن شرکت کنید ، اما فقط باید با تجربه ، تجهیزات مناسب و احترام به سوژه های قدرتمند کوهستانی که از آنها عکاسی می کنید ، دنبال شود.

مطالب مرتبط:  کاهش نویز در عکاسی شب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *