عکاسی از کودکان

عکاسی از کودکان و نوزادان شاید یکی از لذت بخش ترین بخشهای عکاسی باشد زیرا شما در اینجا با موجوداتی معصوم و دوست داشتنی سرو کار دارید.

ما دراین مقاله نکاتی چند در خصوص عکاسی از نوزادان را توضیح خواهیم داد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت مناسب برای میکاپ

 

از عکاسی در حالت پیاپی استفاده کنید

نوزادان غیر قابل پیش بینی هستند بنابراین هر لحظه ممکن است گریه کنند و اشک آنها سرازیر شود. شما در هنگام عکاسی از نوزادان نمی توانید منتظر یک لحظه یا ژست عالی باشید. ممکن است مجبور باشید برای ثبت یک لحظه 30 الی 40 شات عکس بگیرید. با فرض اینکه شما از نور مناسبی در صحنه برخوردار هستید. دیافراگم دوربین را بین F2.8 تا F8 انتخاب کنید، ایزو را روی 400 تنظیم کنید و سرعت عکاسی پیاپی را روی 4 تا 5 فریم در ثانیه قرار دهید.

 

میزان روشنایی صحنه را بررسی کنید

بهترین راه برای ایجاد نور مناسب در عکاسی از کودکان استفاده از نور طبیعی است که در طول روز وجود دارد. در صورت امکان از نور پنجره استفاده کنید ولی هیچگاه در زیر نور مستقیم خورشید عکاسی نکنید زیرا نور مستقیم می تواند به پوست کودکان آسیب برساند.

 

یک لنز 50 پرایم برای این نوع عکاسی بسیار ایده آل است. مود دوربین را در حالت الویت دیافراگم قرار دهید و انتخاب سرعت شاتر را به عهده خود دوربین بگذارید. برای ایجاد بوکه های زیبا از دیافراگم های باز استفاده کنید. برای پرکردن نقاط تاریک از یک فلاش اکسترنال با دیفیوزر استفاده کنید.

 

سعی کنید که لبخند بر لبان آنها بیاورید

هنگام عکاسی از کودکان ممکن است لازم باشد کارهایی انجام دهید تا آنها لبخند بزنند. این کار می تواند شامل ایجاد شکلک های خنده دار، ایجاد سروصدا و بازی کردن با آنها باشد. این کارها علاوه بر ایجاد لبخند حواس آنها را به سمت شما جلب می کند.

سرعت عمل در عکاسی از کودکان بسیار مهم است. بنابراین سرعت شاتر دوربین نباید کمتر از 1/500 ثانیه باشد.

 

از پس زمینه های ساده استفاده کنید

برای عکاسی از کودکان سعی کنید از پس زمینه های ساده استفاده کنید و نیازی به پس زمینه شلوغ و نامرتب نیست. استفاده از پارچه سفید خاکستری یا بژ در پس زمینه توصیه می شود.

 

صحنه های خلاقانه و بیادماندنی ثبت کنید

برای گرفتن عکس های بیادماندنی سعی کنید کودک را به یک فعالیت یا بازی مشغول کنید. خواهر و برادر او اگر هم سن باشند می توانند هم بازی خوبی برای او باشند و با یکدیگر براحتی ارتباط برقرار می کنند.

 

در حین بازی می توانید عکس های بسیار زیبایی از کودکان ثبت کنید. قرار دادن چند اسباب بازی ساده در کنار کودکان در حین عکاسی می تواند احساس بسیار خوبی را به بیننده منتقل کند.

 

مطالب مرتبط: عکاسی از دود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *