عکاسی از پروانه ها

پروانه ها حشرات زیبایی هستند و هزاران گونه در زیستگاه های سراسر جهان وجود دارد ، بنابراین ظرفیت عکاسی از آنها بی پایان است. پروانه ها اغلب دارای طرح های پیچیده ای بر روی بال های خود هستند ، علاوه بر ترکیب رنگ های مختلف. برای عکاسی از پروانه به تجهیزات مناسب و صبر زیاد نیاز دارید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: راهنمای خرید رینگ لایت

 

بر روی جزئیات زوم کنید

پروانه ها کوچک هستند ؛ بنابراین برای به تصویر کشیدن زیبایی پروانه به گونه ای که بتوان همه جزئیات را مشاهده کرد ، باید تجهیزات مناسب را داشته باشید – لنز ماکرو یا لنز زوم با حالت ماکرو. اگر خارج از منزل هستید ، یک لنز ماکرو خوب با فاصله کانونی 100 میلی متر تضمین می کند که به اندازه کافی دور هستید تا مزاحمتی برای پروانه ایجاد نکنید. برای جلوگیری از لرزش دوربین ، دوربین را روی سه پایه قرار دهید و از دیافراگم بزرگ (f/2.8-f/5.6) برای پس زمینه تار استفاده کنید.

عکس های خلاقانه بگیرید

اگر خوش شانس باشید یک پروانه در حال استراحت پیدا می کنید، سریع آماده گرفتن عکس باشید. یک لنز ماکرو یا حتی یک لنز استاندارد می تواند عکس پروانه را در دست کسی بگیرد. بار دیگر از یک دیافراگم نسبتاً کم عمق (f/5.6 یا بیشتر) برای محو کردن پس زمینه اطمینان حاصل کنید که تمام جزئیات بالها همچنان در فوکوس هستند.

عکس های عالی ماکرو

از نمای نزدیک می توان تنها با یک لنز ماکرو ویژه ، معمولاً 50 تا 100 میلی متر که دارای تنظیمات دستی است ، استفاده کرد ، زیرا فوکوس خودکار احتمالاً آنقدر سریع یا بی سر و صدا نیست که بتواند قبل از هر لحظه پروانه را بگیرد. برای ثابت نگه داشتن دوربین از سه پایه استفاده کنید ، منتظر فرود پروانه باشید و در لحظه تعیین کننده عکس بگیرید. از رینگ فلاش برای گرفتن عکس بدون سایه استفاده کنید.

تنظیمات دوربین

یک راه مطمئن برای گرفتن عکس برخی از پروانه ها تماشای گلهایی است که آنها دوست دارند (این امر به برنامه ریزی و تحقیقات قبلی شما نیاز دارد). هنگامی که این گلها را پیدا کردید ، دوربین خود را روی آن ناحیه فوکوس کنید و از دیافراگم وسیع (f/2.8-f/5.6) و سرعت شاتر نسبتاً سریع (شاید 1/1600s) استفاده کنید و سپس منتظر ظاهر شدن پروانه باشید. به دنبال گلهای رنگارنگ باشید و در صورت امکان از حالت عکاسی پیوسته استفاده کنید زیرا ممکن است لحظه در ثانیه سپری شود. در حالی که ممکن نیست بتوان دقیقاً پیش بینی کرد که یک پروانه چه کاری انجام می دهد ، مهم این است که از حالت عکاسی پیوسته برای گرفتن عکس های بیشتر استفاده کنید و آنچه را که بعدا دارید مرور کنید.

گرفتن عکس پروانه در حال پرواز

مانند همه موجودات طبیعت ، پیش بینی محل حرکت و زمان حرکت آنها تقریباً غیرممکن است ، اما می دانید که روی گل ها فرود می آیند ، بنابراین می توانید منتظر آنها باشید و یکی در نهایت فرود می آید. این صبر شما را آزمایش می کند ، بنابراین شما باید آماده باشید و در طول آرامش طولانی خسته نشوید. برای گرفتن عکس پروانه در حال پرواز ، ممکن است بخواهید روی زمین دراز بکشید یا تا آنجا که می توانید پایین بیایید ، بنابراین وقتی آنها از کنار آنها عبور می کنند ، زیر آنها باشید. دوربین را در حالت (اولویت شاتر) تنظیم کرده و سرعت شاتر سریع 1/250 ثانیه یا بیشتر را انتخاب کنید. فوکوس قبلی را روی ناحیه ای بگذارید که می توانید پیش بینی کنید پروانه به آنجا می رود و آماده عکس گرفتن باشید. حالت پیوسته می تواند در اینجا مفید باشد.

داخل خانه عکاسی کنید

گاهی اوقات می توانید یک پروانه را بگیرید و موقتاً آن را برای عکس به داخل خانه بیاورید. شما به یک کارت سفید تمیز و یک جعبه ارزان قیمت با چند سوراخ در طرف برای هوا نیاز دارید. نورپردازی می تواند چراغ استودیو یا نور طبیعی پنجره باشد. پروانه را به داخل بیاورید. در صورت انجام این کار ، از یک لنز ماکرو برای ثبت یک تصویر واضح استفاده کنید ، اگر می خواهید همه چیز در فوکوس باشد ، از f/16 یا f/32 استفاده کنید ، که به دلیل زمینه کوتاه و سفید توصیه می شود.

تنظیمات توصیه شده

برای خیره کننده ترین جلوه ، از عمق میدان کم استفاده کنید. f/4 ایده آل است زیرا شما در حال کار بر روی سوژه ای در فاصله بسیار نزدیک هستید. شما به یک لنز سریع نیاز دارید که بتوانید سریع فوکوس کنید. حالت ورزشی برای عکاسی از پروانه ها ایده آل است ، به شرطی که از لنز ماکرو استفاده کنید.

مطالب مرتبط:  تفاوت عکاسی مونوکروم و سیاه و سفید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *