عکاسی از هواپیما

بسیاری از عکاسان هواپیما را دوست دارند! به طور جدی ، مانند هر تخصص عکاسی دیگر ، بهترین تصاویر ناشی از عشق به موضوع است. هواپیماها نماد حرکت ، قدرت ، آزادی ، مهندسی و البته ماجراجویی هستند!

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای استریم

عکاسی از هواپیما 

آن دسته از ما که از هواپیما عکاسی می کنیم معمولاً علاقه خود را از دوران کودکی به ارث برده ایم ، از پرواز در تعطیلات خانوادگی ، ساخت هواپیمای مدل و تماشای فیلم هایی مانند “فرودگاه” و تصور ما از هواپیماها مانند پرندگان بزرگ فلزی که همچون رعد و برق بالای سر ما غرش می کنند.

 

هواپیماها را از کجا پیدا کنم؟

در فرودگاه! اکثر ما حداقل سالی یکبار برای کار یا تفریح ​​پرواز می کنیم و شما می توانید در آن مدت در شهرهای دور برخی عکس ها را بگیرید. اگر یک جای کار دارید ، به یاد داشته باشید که دوربینی را با خود داشته باشید تا بتوانید عکسهای جالب از سطح شیب دار و همه وسایل نقلیه خدماتی اطراف هواپیما را انتخاب کنید. همچنین می توانید از برخی فرودگاه ها ، مانند سیدنی و سانفرانسیسکو ، عکس های فرود خوبی بگیرید. اما نیازی به پرواز یا زندگی در یک فرودگاه بزرگ نیست. در واقع ، هرچه فرودگاه کوچکتر باشد ، احتمال نزدیک شدن شما به عمل بیشتر است. و ایجاد ارتباط در میادین کوچک با خلبانان محلی و کارکنان عملیاتی آسان تر است.

Airshows و Fly-ins یکی از بهترین مکان ها برای نزدیک شدن واقعی است. با گذشت روز هواپیماها را در نور دیگری می بینید ، و همچنین در هنگام تظاهرات پرواز عکس های پرواز دریافت می کنید. سالانه صدها نمایشگاه هوایی در سراسر جهان برگزار می شود که انگلیس و آمریکا میزبان بسیاری از آنها هستند.

google map منبع بی نظیری از جاده ها و زمین های اطراف فرودگاه را فراهم می کند. حتی بهتر است از وب سایت هایی مانند avgeek ، که قبلا نقاط اصلی را ترسیم کرده اند و شامل نکاتی در مورد پارکینگ ، سرویس های بهداشتی اطراف و مکان های فست فود و سایر اطلاعات مفید است استفاده کنید. آنها همچنین می توانند در مورد انتخاب ایده آل لنز از نقاط مختلف اطراف فرودگاه به شما مشاوره دهند.

چه چیزی یک عکس خوب از هواپیما ایجاد می کند؟

در یک کلام ، احساس!

هواپیماها ، مانند افراد ، به هر شکل ، اندازه و رنگی ارائه می شوند و عکاسان می توانند از طرق مختلف عکس بگیرند. می توانید برخاست ، فرود ، کلوزآپ ، عکس های ابر پف کرده از آسمان آبی و هر چند وقت یکبار چند عکس ساعت اثری جادویی ثبت کنید. افرادی که در هواپیما و اطراف آن کار می کنند را نیز فراموش نکنید! داستان ها و تصاویر آنها به همان اندازه هواپیماها جذاب است.

 

از نظر ناظر معمولی ، هواپیماها بسیار شبیه به هم هستند. بنابراین چالش شما این است که آنچه را که می خواهید در عکس به بیننده منتقل کنید برجسته سازید.

منظور از این کار این است که تصویر می تواند بر روی انعکاس صفحات فلزی برهنه قدیمی American Airlines ، بافت خطوط پرچ در Warbird در یک نمایش هوایی ، مسیرهای تراکم در هوای مه آلود ، یک موتور بزرگ توربوفن GE یا حرکت یک 747 در برابر غروب خورشید.

 

حتی می توانید با برخی از تصاویر کاملاً انتزاعی بسته به نحوه کنترل عناصر مختلف کار کنید. مانند هر تصویر خوب ، همه چیز در مورد نحوه اداره مواردی مانند رنگ ، شکل ، بافت ، خطوط ، الگوها ، فضای منفی و ترکیب کلی است.

بسیاری از عکسها به سادگی مربوط به تاکسی کردن ، برخاستن و فرود است ، زیرا در اینجا بیشتر اقدامات انجام می شود!

 

به چه تجهیزاتی نیاز دارم؟

در حالت ایده آل ، شما یک سیستم دوربینی خواهید داشت که هر دو لنز “معمولی” را تا فوق تله برای آن زمانهایی که از باند خیلی دور هستید ارائه می دهد. در داخل ترمینال فرودگاه یک لنز واید یا اولترا واید نیز بسیار مفید خواهد بود. مهمترین نکته این است که دوربین خود را بشناسید و بتوانید در شرایط سریع و متحرک با اطمینان عکس بگیرید. و گرچه داشتن بدنه دوربین با نرخ فریم بالا با لنزهای سریع تله بسیار مفید است ، با این وجود می توانید تصاویر عالی با بدنه مبتدی و لنزهای کیت دریافت کنید. سالن های فرودگاه و مناطق دیدنی ، مانند فرودگاه Schiphol در آمستردام ، می توانند برای عکسبرداری تاکسی کردن و رمپ عالی باشند.

 

چگونه می توانم برخاست و فرود را عکاسی کنم؟

برای بسیاری از عکسها ، در لحظه کلیدی می تواند زمانی باشد که هواپیما  از روی چرخها بلند می شود. در حالت ایده آل ، می توانید از هواپیما جلوتر باشید تا از روبرو عکس بگیرید. این به این معنی است که ممکن است خودتان را در میسر 1/3 از انتهای باند فرود قرار دهید یا برای برخاستن در هر جایی از میانه راه برای هواپیماهای کوچکتر. در نظر گرفتن یک باند مدرن می تواند بیش از 10 هزار طول داشته باشد ، این می تواند به معنای پیاده روی زیاد باشد تا بهترین زاویه را بدست آورید اما ارزش آن را دارد.

 

آماده باشید! فوکوس خود را با عکس های آزمایشی بررسی کنید ، میزان نوردهی خود را بررسی کنید و تا آنجا که می توانید عکس بگیرید. داشتن دوربینی که حداقل 7 فریم در ثانیه باشد ایده آل است. بعداً ، با توجه به اوج عملکرد ، فوکوس واضح و پس زمینه تمیز ، آنها را ویرایش کنید. همچنین هنگامی که یک عکس در فریم کامل جای نمی گیرد ، گاهی اوقات می توانم از چیزی که در آن قرار دارد ، با کادر دقیق تر ، مانند یک بال یا موتور را انتخاب کنم.

چگونه می توانیم پس زمینه های تمیز پیدا کنیم؟

سعی کنید از قبل برنامه ریزی کنید و پیش بینی کنید! از تیرک ها ، ساختمانهای زشت ، سیم ها و هر آنچه که تصویر شما را خراب می کند اجتناب کنید. نتایج خود را قبل از هواپیمای بعدی بررسی کنید. تصاویری مانند ساختمانهای زشت ، فقط با حرکت دادن موقعیت شما به حداقل می رسند. 

 

چگونه در هوای بد عکس های خوب بگیریم؟

در هوای بد بیرون بروید!

ابرها واقعاً جلوه زیبایی را به تصاویر تکراری فرود یا آسمان آبی اضافه می کنند. توجه داشته باشید ، برای ایجاد رعد و برق لازم نیست جایی که ایستاده اید باران ببارد ، بلکه باید در پس زمینه باشد. فقط اطمینان حاصل کنید که اگر رعد و برق وجود دارد همیشه ایمن بمانید و لباس خود را بپوشانید!

 

چگونه می توانم بدانم که هواپیمای مورد علاقه من به زودی وارد می شود؟

از برنامه ای به نام FlightRadar24 استفاده کنید که از ردیاب های پرواز تحت وب بهتر است زیرا به نظر می رسد هواپیماها را تقریبا در زمان واقعی نشان می دهند. هنگامی که می بینید از کدام باند فرودگاه استفاده می شود ، می توانید ببینید که برای باند شما چه صف هایی قرار گرفته اند ، چه چیزی در فاصله دور می چرخد و چه چیزی از افق نزدیک است.

 

می توانید در هر صفحه ورود و خروج از فرودگاه گشت بزنید و بر اساس آن کار خود را برنامه ریزی کنید. با در دست داشتن آن ، بعداً می توانید برای علاقه بیشتر شماره هواپیما و مسیر را به عنوان زیرنویس خود اضافه کنید. برنامه های Flight Tracker هواپیماهایی را نشان می دهند که به دلیل شرایط اضطراری در حال انحراف هستند بنابراین شما می توانید برای آن عکس ها نیز آماده باشید.

چگونه می توانیم بیشتر به هواپیما نزدیک شویم؟

بفهمید فرودگاه های کوچکتر در منطقه شما کجا هستند و از آنها دیدن کنید. خلبانان خصوصی ممکن است دوست داشته باشند عکس شگفت انگیزی ازخودشان ببینند! نمایش هوایی و پرواز را فراموش نکنید. آنها مکانی ایده آل برای نزدیک شدن به هواپیماهای نادر و جالب است که اغلب در فرودگاه های بزرگ نمی بینید.

 

همچنین می توانید از یک موزه هواپیماهای جنگی استفاده کنید. در ازای داوطلب شدن شما با ماشین آلات فوق العاده و حتی گاهی پروازهای رایگان به دسترسی بی نظیر و تجربه عملی شگفت انگیز می رسید! و سرانجام ، می توانید در فرودگاه هوایی محلی خود یک پرواز انجام دهید. پروازهای Fam معمولاً در محدوده 50 تا 100 دلار و راهی عالی برای بلند شدن به هوا هستند. 

مطالب مرتبطروش های خلاقانه در استفاده از رینگ لایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *