عکاسی از مناظر شهری

 شهرها معمولاً “احساس” منحصر به فرد خود را دارند که آنها را از هرجای دیگر متفاوت می کند. یک عکس منظره شهری موفق باید این ذات را به تصویر بکشد ، اما همیشه کار ساده ای نیست. نکته اصلی این است که به این فکر کنید که مکان برای شما چه معنی دارد ، چه احساسی در شما ایجاد می کند و چه مکان هایی برای شما خاص هستند. سپس به دنبال راهی برای معرفی این احساس به عکس خود بگردید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین سایز رینگ لایت

 

جزئیات کوچک می توانند واقعاً احساس را به عکس منظره شهری اضافه کنند ، بنابراین سعی کنید آنها را در کنار موضوعات واضح تری مانند ساختمانهای چشمگیر یا بناهای تاریخی قرار دهید. مواردی مانند سطل آشغال سرریز شده ، یک کاشی فرش شده روسازی ، یا یک ترافیک به خودی خود حکایت می کنند و به شما کمک می کنند تا زمینه عکس های منظره شهری شما فراهم شود.

فراموش نکنید که فضای شهر همیشه لازم نیست که مثبت باشد – گاهی اوقات ممکن است بخواهید نشان دهید که یک مکان کثیف و غیر دوستانه است. عکسهای شما همیشه باید از دیدگاه شما داستانی داشته باشند – به هر حال ، عکاسی از مناظر شهری به همان اندازه که خودنمایی می کند به همان اندازه است که یک شهر یا شهر را به نمایش می گذارد.

از حومه شهر غافل نشوید

هنگام عکاسی از مناظر شهری اغلب غریزه ما برای رفتن مستقیم به مرکز شهر است ، زیرا این یک مکان جالب توجه است. اما از حومه شهر غافل نشوید ، زیرا آنجاست که می توانید جذاب ترین عکس ها را پیدا کنید. این مناطق اغلب دارای مجموعه ای جذاب از ساختمان های فرسوده و فرسوده هستند که پر از شخصیت هستند.

از سوژه های جدید و قدیمی عکس بگیرید

بیشتر شهرها در حال تغییر مداوم هستند ، ساختمانهای قدیمی تخریب می شوند تا ساختمانهای براق و جدید جایگزین آنها شوند. خواه این پیشرفت را ضروری می دانید یا نابودی غم انگیز تاریخ ، به دنبال شلیکی باشید که دیدگاه شما را بیان کند.

یکی دیگر از ویژگی های جالب داشتن ساختمان های قدیمی و جدید در کنار یکدیگر این است که می توانید چند عکس عالی را نشان دهید که کنار هم قرار گرفته اند.

زمان روز

مانند هر موضوعی با نور طبیعی ، مناظر شهری در ساعات مختلف روز به طرز چشمگیری متفاوت به نظر می رسند. اما این تفاوت ها فراتر از روشنایی است و مواردی مانند میزان ترافیک و تعداد و نوع افراد در خیابان را شامل می شود. به عنوان مثال ، بیشتر اوقات مسافر در ساعت های شلوغی ، خریداران در وسط روز  پیدا خواهید کرد. هر یک احساس و جو متفاوتی به عکس شما می بخشد.

صبح زود وقت خوبی برای عکاسی از مناظر شهری است زیرا غالباً تنها زمانی است که خیابان ها تقریباً خالی هستند. یک شهر خالی صحنه ای غیرمعمول و تقریباً وهم آور را رقم می زند و به شما اجازه می دهد تا توجه خود را بیشتر به ساختمانها و بناها متمرکز کنید.

مطالب مرتبط:  عکاسی از صاعقه
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *