عکاسی از محصولات

نکات کلیدی برای عکاسی از محصولات

طبق آمار 93 درصد از مصرف کنندگان کالاها ظاهر بصری را عامل اصلی تصمیم گیری در خرید می دانند. ما در این مقاله به برخی از نکات و تکنیک های ساده عکاسی از محصولات می پردازیم که می تواند شما را به یک عکاس تجاری حرفه ای تبدیل کند.

جهت مشاهده مطلب روی ان کلیک کنید: بهترین رینگ لایت سالنی

 

داشتن نور مناسب

برای عکاسی از هر نوع محصولی شما باید نور کافی برای عکاسی داشته باشید تا بتوانید جزئیات آن محصول را به خوبی نمایش دهید و مشتری با دیدن تصویر آن محصول مجذوب آن شود. نورپردازی به دو صورت می تواند باشد:

 

1- استفاده از نور طبیعی 2- نورپردازی استودیویی

بهترین زمان برای استفاده از نور طبیعی خورشید بعد از طلوع و قبل از غروب آفتاب می باشد. زیرا در این ساعات نور خورشید بسیار نرم می تابد و از ایجاد سایه های شدید جلوگیری می شود.

در عکاسی استودیویی هم می توانید از رینگ لایت سافت باکس و غیره استفاده کنید. در عکاسی ماکرو هم می توانید از فلاش های رینگی و رینگ لایت های ماکرو استفاده کنید. استفاده از رینگ لایت های ماکرو در عکاسی از جواهرات بسیار کاربرد دارد.

از سه پایه استفاده کنید

استفاده از سه پایه در عکاسی از محصولات ضروری به نظر می رسد. سه پایه لرزشهای دست و دوربین را از بین برده و از تارشدن عکس ها جلوگیری می کند.

 

عکس های خود را ویرایش کنید

ویرایش عکسها مهارتی است که می تواند تاثیر به سزایی در کیفیت نهایی عکس محصولات بگذارد. مثلا قسمتهایی از عکس را برش دهید. دمای رنگ را تغییر دهید.

 

نور و کنتراست تصویر را در صورت نیاز تغییر دهید. برای این منظور می توانید از برندهای مورد علاقه خود الهام بگیرید. می توانید با نگاه کردن به عکس محصولات آنها دریابید که چگونه می توانید تکنیک های مشابه را برای محصولات خودتان انجام دهید.

قانون یک سوم

در ترکیب بندی خود از قانون یک سوم استفاده کنید. مطالعات نشان داده است که هنگام مشاهده عکس ها چشم مخاطب ناخودآگاه به سمت یکی از نقاط موجود در قانون یک سوم جلب می شود. بنابراین استفاده از قانون یک سوم بسیار مهم است.

 

عکس ها باید متناسب با مورد استفاده باشند

محل عکاسی یا پس زمینه مورد استفاده برای عکس بسیار مهم است. به عنوان مثال وقتی که شما می خواهید عکس یک مبلمان را به مخاطب نشان دهید باید عکس مبلمان شما در یک خانه گرفته شود تا ترکیب مبلمان با سایر وسایل منزل برای مخاطب ملموس باشد. اگر شما عکس یک کاناپه را با پس زمینه سفید به مخاطب نشان دهید هیچ انگیزه ای برای خرید در او ایجاد نخواهد کرد.

 

در عوض برای برخی از محصولات مانند کتاب پوشاک یا گوشی تلفن همراه باید از پس زمینه سفید استفاده کنید و عکس مورد استفاده باید حتما مربوط به همان محصول باشد.

نمایش جزئیات محصول در عکس

در عکاسی از محصولات باید به این نکته توجه داشته باشید که برخی از محصولات به گونه ای هستند که باید جزئیات آنها در عکس نمایش داده شود. این جزئیات شامل ویژگیهای خاص آن محصول می باشند که برای مصرف کننده کاربردی می باشد.

 

مثلا وقتی عکس یک کیف یا کوله پشتی حمل دوربین عکاسی را به نمایش می گذارید باید از قسمتهای مختلف کیف عکس بگیرید. مثلا مخاطب باید بداند این کیف چند عدد زیپ دارد یا با قرار دادن دوربین عکاسی در داخل آن نشان دهید که اندازه کیف چقدر است.

 

مطالب مرتبط:  عکاسی با پهپاد (هلی شات)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *