عکاسی از لباس

آیا نیاز به عکاسی از لباس برای رسانه های اجتماعی ، فروشگاه تجارت الکترونیکی یا تجارت عکاسی از محصولات خود دارید؟ مهم است که عکسهایی جذاب تهیه کنید ، بنابراین مشتریان شما می خواهند آنچه را که می فروشید بخرند!
وقت آن است که با این مراحل ساده لباس هایتان را از طریق عکاسی زیبا بدرخشید.

یک گام مهم در عکاسی از لباس که بسیاری از مردم انجام نمی دهند ، ایده پردازی عکاسی است.
ابتدا باید از خود بپرسید که چرا باید از لباس عکس بگیرید. آیا قرار است برای یک وب سایت تجارت الکترونیکی ، یک پست در شبکه های اجتماعی یا یک شیوه زندگی باشد؟
دانستن هدف شلیک به شما امکان می دهد نیازهای خود را محدود کنید. به عنوان مثال ، اگر قرار است برای تجارت الکترونیکی باشد ، ممکن است لازم باشد از پس زمینه سفید استفاده کنید.
اگر برای شبکه های اجتماعی یا سبک زندگی باشد ، برای سبک دادن به تصاویر خود ممکن است به چند وسیله احتیاج داشته باشید.
بعد ، به این فکر کنید که چگونه می خواهید از لباس ها عکس بگیرید. به سبک ، رنگ و بافت نگاه کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید از کدام وسایل یا پس زمینه استفاده کنید. با خیال راحت ایده های خود را روی کاغذ بکشید.

پس زمینه ای را انتخاب کنید که با سبک لباس مطابقت داشته باشد

نوع پس زمینه ای که استفاده می کنید بستگی به مکانی دارد که قصد استفاده از تصاویر را دارید. در حالی که تجارت الکترونیکی به پیش زمینه ای ساده احتیاج دارد ، اما عکس های سبک زندگی معمولاً تنظیمات واقع بینانه ای را می طلبند.
وقتی صحبت از تجارت الکترونیکی می شود ، زمینه سفید اغلب استاندارد است. دلیل اصلی آن ایجاد یکنواختی در تمام لیست های فروشندگان مختلف است. اما مشخصات ساده آن باعث حواس پرتی کمتر و برجسته بودن لباس ها می شود.
اگر استودیویی با زمینه سفید ندارید نگران نباشید. همیشه می توانید از انواع پس زمینه های عکاسی DIY مانند دیوار یا حتی پتو استفاده کنید.
اگر می خواهید یک ظاهر سازگار داشته باشید ، می توانید پس زمینه کاغذی یکپارچه ای را نیز بدست آورید. می توانید یکی از آنها را در فروشگاه های صنایع دستی با قیمت کم ده دلار خریداری کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که آن را به دیوار خود بچسبانید و برای خود یک آتلیه عکاسی دارید.
برای سبک زندگی ، تقریباً می توانید از هر چیزی به عنوان پس زمینه خود استفاده کنید. می توانید برای عکسهایی در سطح چشم و یا حتی روی زمین یا میزها برای تصاویر لای (بالای سر) از جلوی دیوارها عکس بگیرید.
گزینه ای که انتخاب می کنید باید با لباس شما به خوبی کار کند. بنابراین ، اگر لباس مدرنی دارید ، یک دیوار آجری روستایی انتخاب نکنید زیرا سبک آنها مطابقت ندارد.
رنگ پس زمینه شما نباید بر لباس غلبه کند. اگر شک دارید ، به چرخ رنگ مراجعه کنید و به دنبال گزینه هایی بگردید که رنگ لباس را تکمیل کنند.

برای اطمینان از زیبایی ظاهری لباس ها ، یک غلتک پرز را در نزدیکی خود نگه دارید

توجه به جزئیات در عکاسی از محصول ضروری است. بنابراین قبل از شروع کلیک بر روی شاتر ، باید وقت بگذارید که لباس های شما عالی به نظر برسند.
مسئله اصلی که با لباس روبرو خواهید شد چین و چروک است. برای جلوگیری از ویرایش چین و چروک در فتوشاپ ، سعی کنید آنها را قبل از عکاسی اتو کنید. یا اگر نمی توانید حرارت مستقیم را به لباس وارد کنید ، از بخارشوی استفاده کنید.
پرز مسئله دیگری است که هنگام عکاسی از لباس با آن روبرو خواهید شد. همیشه یک غلتک پرزدار بیاورید تا ذرات ریز چسبیده به لباس شما را جمع کند.

تنظیم روشنایی برای عکاسی از لباس

در بحث عکاسی از لباس های DIY ، لازم نیست نورپردازی یک چالش باشد. ما ترفندهایی را برای دستیابی به نتایج حرفه ای بدون کیت های روشن گران به شما نشان خواهیم داد.
اولین راه حل این است که در طول روز کنار یک پنجره عریض شلیک کنید. با انجام این کار می توانید نوری که از خورشید می آید را پخش کرده و حتی نور تولید کنید.
اما اگر شما نیاز به شلیک در شب دارید چه می کنید؟ در عوض ، یک چراغ کار کوچک را در نظر بگیرید. با حدود بیست دلار ، یک کیت قدرتمند خواهید داشت که به شما امکان می دهد در داخل خانه عکس بگیرید.
برای بهترین نتیجه ، یک پرده سفید را در فاصله یک متری نور کار آویزان کنید تا پرتو خشن را پخش کند. کیت DIY خود را حدود 45 درجه از لباس قرار دهید تا از نور یکنواخت اطمینان حاصل کنید.
اگر چند دلار اضافی دارید ، پس به فکر خرید یک جعبه نرم کوچک باشید. هرکدام حدود 50 دلار آمریکا به بالا کار می کند. ممکن است اینقدر ارزان نباشد ، اما یک سرمایه گذاری عالی است. مخصوصاً اگر می بینید که در آینده عکاسی از لباس زیادی انجام می دهید.

از لنزهایی با فاصله کانونی بیش از 50 میلی متر استفاده کنید

لنزها می توانند چشم انداز تصویر شما را تحت تأثیر قرار دهند. اگر از فاصله کانونی کوتاه مانند 18 میلی متر یا 35 میلی متر استفاده می کنید ، انتظار داشته باشید که عکس های شما جلوه چشم ماهی داشته باشند. به عبارت دیگر ، این لباس لباس را بسیار بزرگتر از آنچه هست نشان می دهد.
برای جلوگیری از لنزهای زاویه دید ، آن را به عنوان یک نقطه در نظر بگیرید. به فاصله کانونی از 50 میلی متر به بالا بچسبید. این به شما کمک می کند تا ابعاد صحیح محصول خود را بهتر ثبت کنید.
اگر لنز کیت 18-55 میلی متر داشته باشید اشکالی ندارد. فقط بزرگنمایی را تا 55 میلی متر تنظیم کنید ، و شما هم خوب هستید. ممکن است مجبور شوید که عقب بروید تا همه چیز را در قاب بگیرید ، اما حداقل لباس ها تحریف نشده به نظر نمی رسند.
اگر پول دارید ، می توانید روی یک لنز پرتره مانند 85 یا 135 میلی متر سرمایه گذاری کنید. آنها نه تنها اعوجاج را کاهش می دهند ، بلکه لباس ها را نیز باریک نشان می دهند.

تنظیمات دوربین برای عکاسی از لباس

اکنون که لنز خود را دارید ، اکنون وقت آن است که یاد بگیرید چگونه با استفاده از تنظیمات صحیح دوربین ، از لباس ها عکاسی کنید.
ابتدا بیایید با دیافراگم شروع کنیم. اگر می خواهید پس زمینه و لباس شما تیز به نظر برسد ، از f-stop باریکی مانند f / 8 یا f./11 استفاده کنید. حال اگر دوست دارید پس زمینه شما تار به نظر برسد ، دیافراگم کم مانند f / 4 یا 5.6 ​​را انتخاب کنید.
سعی کنید تا پایین f / 1.8 یا f / 2 نروید ، در غیر این صورت ممکن است مات کنید برخی از قسمت های لباس را که عکاسی می کنید.
با خیال راحت به اولویت دیافراگم بروید ، بنابراین دیگر نیازی به تغییر سرعت شاتر نیست. اگر دست نگه دارید ، مطمئن شوید که این مقدار کمتر از 1/60 ثانیه نیست.
در غیر این صورت ، ممکن است در نهایت با تاری حرکت در تصویر خود مواجه شوید.
در آخر ، ISO خود را روی 100 نگه دارید تا نویز تصویر کاهش یابد. به خصوص اینکه از مقادیر ISO بالاتر استفاده می کنید ، دانه ای که در عکس خود دارید بیشتر دیده می شود. اگر نور کافی در دسترس نیست ، به جای آن سرعت شاتر را تنظیم کنید.
از آنجایی که شما با سوژه ایستا سروکار دارید ، همیشه می توانید از سه پایه استفاده کنید تا بتوانید با هر چیزی کندتر از 60/1 کار کنید.

تنظیمات محبوب ترکیب برای عکاسی از لباس

اکنون که دوربین ، پس زمینه و چراغ های شما آماده است ، زمان تنظیم لباس ها فرا رسیده است. روش های مختلفی برای عکاسی از لباس ها وجود دارد.
شایع ترین آن ها حالت تخت ، سطح چشم و مانکن شبح است. ما از هر روشی استفاده خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم بفهمید چه چیزی را برای عکاسی خود باید استفاده کنید.
اولین مورد تخت مسطح است. همانطور که از این اصطلاح پیداست ، قرار دادن صاف لباس روی سطحی مانند میز یا کف است. می توانید از لباس ها تا شده یا باز عکس بگیرید.
همچنین برای معتبر جلوه دادن عکس خود می توانید چند مورد کوچک را نیز اضافه کنید. پس از تنظیم همه چیز ، با دوربین رو به پایین 90 درجه عکس بگیرید.

روش محبوب بعدی ، عکس برداری در سطح چشم است. شامل قرارگیری لنز در همان سطح لباس است. برای نمایش مواردی که از آن عکس می گیرید ، می توانید آن را روی آویز آویزان کنید ، از یک مانکن DIY یا یک مدل زنده استفاده کنید.
زاویه های مختلف را امتحان کنید تا مطمئن شوید تمام جزئیات لباس را نشان می دهید. از جلو ، عقب و کناره ها عکس بگیرید.
مانکن شبحی نوعی شات در سطح چشم است. چیزی که آن را متفاوت می کند این است که این لباس را مانند پوشیدن کسی به نظر می رساند مگر اینکه شخص مورد نظر را اصلاً نمی بینید.

بنابراین چگونه بدون مانکن عکاسی از لباس می کنید؟ این آسان تر از آن است که شما فکر می کنید.
ابتدا ، از شخصی یا مانکن که لباس را پوشیده است عکس بگیرید.

بعد ، لباس را از داخل برگردانید و از قسمت عقب یقه عکس بگیرید.

سپس پرونده ها را روی فتوشاپ بارگیری می کنید. از ابزار قلم برای برش اندام استفاده کننده در تصویر اول استفاده کنید.
در آخر ، تصویر قسمت عقب لباس را پشت سر خود بچسبانید ، و بس!

برای از بین بردن لکه ها از ابزار التیام نقطه ای استفاده کنید

هر چقدر لباس را اتو کنید ، هرگز قادر به از بین بردن چین و چروک پوست نخواهید بود. و این همان جایی است که ویرایش وارد می شود. سه روش اصلی برای از بین بردن لکه های لباس وجود دارد ، و ما نحوه استفاده از هر یک را بررسی خواهیم کرد.
اولین و متداول ترین روش استفاده از ابزار برس درمانی نقطه ای است. پس از انتخاب آن ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی لکه کلیک کنید و فتوشاپ به طور خودکار آن را برای شما پاک می کند.

گاهی اوقات ، ابزار برس بهبودی نقطه ای لکه های زشتی را در مناطق ویرایش شده ایجاد می کند. بنابراین وقتی این اتفاق می افتد ، می توانید به جای آن از ابزار پچ استفاده کنید. هنگامی که دور لکه را می کشید ، ماوس خود را کلیک کرده و نگه دارید.
پس از ایجاد انتخاب ، دوباره روی آن کلیک کنید و آن را به یک منطقه تمیز در عکس بکشید. سپس فتوشاپ آن قسمت را کپی می کند تا قسمتهای زشت را پوشش دهد.
اگر با چین و چروک های عظیم مواجه هستید ، استفاده از ابزار تمبر کلون را در نظر بگیرید. Alt + را کلیک کنید تا یک قسمت صاف کپی شود و دوباره کلیک کنید تا روی چین ها اعمال شود. ممکن است چند علامت برجای بگذارد ، بنابراین در صورت تمایل بعد از استفاده از برس براق کننده لکه یا ابزار پچ استفاده کنید.

با جداسازی فرکانس چین و چروک ها را بردارید

اگر چین های ریزی دارید که برداشتن آن ها غیرممکن به نظر می رسد ، پس برای اینکه لباس شما صاف به نظر برسد ، تفکیک فرکانس را امتحان کنید. به نظر پیچیده است ، اما انجام آن آسان است.
ابتدا دو تصویر کپی از تصویر خود ایجاد کنید. اولین مورد را با فرکانس پایین و دیگری را با فرکانس بالا بنامید.

بعد ، لایه High-Frequency را پنهان کرده و لایه Low-Frequency را انتخاب کنید. به Filter بروید ، روی Blur و سپس Gaussian Blur کلیک کنید. شعاع پیکسل ها را تا جایی که چروک ها قابل مشاهده نباشید ، افزایش دهید.
حالا ، به High-Frequency رفته و روی کادر قبلی نماد چشم کلیک کنید تا دوباره قابل مشاهده شود. به Image بروید و Apply Image را انتخاب کنید. Low Freq را به عنوان لایه خود انتخاب کنید ، سپس به Blending رفته و بر روی Subtract و سپس Okay کلیک کنید.
پس از بسته شدن جعبه گفتگو ، به صفحه Layers بروید و Linear Light را برای حالت Blending انتخاب کنید.
بر روی Low-Frequency کلیک کنید ، سپس به پنل Tools بروید ، روی Brush Tool کلیک راست کرده و Mixer Brush Tool را انتخاب کنید.
به گزینه Options Bar بروید و مقدار مرطوب را بین 3 به 5 تغییر دهید. اکنون روی چین و چروک ها نقاشی کنید و ببینید که آنها به آرامی از بین می روند.

نتیجه
یادگیری نحوه عکاسی از لباس می تواند جالب باشد خواه این کار را به عنوان سرگرمی انجام دهید یا برای تجارت. پس کمد خود را شروع کنید و آنچه را امروز آموخته اید تمرین کنید.
به محض اینکه آویزان شوید ، تفاوت کیفیت تصاویر خود را مشاهده خواهید کرد.

مطالب مرتبطچگونه یک لایت باکس بسازیم؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *