عکاسی از غذا در نور کم

با شروع مواجهه مستقیم با زمستان و آن روزهای روشن و آفتابی اندک و فاصله زیادی بین آنها وجود دارد ، بنابراین به عنوان عکاسان غذا ضروری است که بیاموزیم که چگونه حتی در شرایط کم نور نیز کار خود را انجام دهیم.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مفهوم CRI و کاربرد آن در رینگ لایت

 

تنظیمات دوربین: ISO ، سرعت شاتر و استفاده از سه پایه

برای واضح نگه داشتن تصاویر ، قطعاً توصیه می کنیم هنگام عکسبرداری از غذا در شرایط کم نور از سه پایه استفاده کنید.  همیشه سعی کنید ISO خود را تا حد ممکن پایین نگه دارید تا از نویز زیاد بر روی تصاویر جلوگیری شود. ISO بالاتر حساسیت دوربین ها را نسبت به نور افزایش می دهد ، اما هزینه دارد. ممکن است وسوسه شوید هنگام مواجهه با نور نامناسب ISO خود را افزایش دهید ، اما به یاد داشته باشید که هرچه ISO بالاتر باشد ، تصویر شما بیشتر دارای نویز خواهد بود.

 ISO خود را با سرعت شاتر طولانی پایین نگه دارید. سرعت شاتر طولانی یا کند به این معناست که شاتر دوربین بیشتر باز است – این اجازه می دهد تا نور بیشتری در معرض سنسور دوربین قرار گیرد. با این حال ، این مدت زمان طولانی تر نوردهی می تواند باعث تار شدن حرکت حتی برای ثابت ترین دست ها شود. برای مقابله با این نتیجه ، یا زمانی که نمی خواهید حرکت را به صورت عمدی ثبت کنید ، از سه پایه برای ثابت نگه داشتن دوربین استفاده کنید.

رفلکتورها

ما قبلاً در مورد بازتابنده ها بحث کرده ایم. در این شرایط ، شما می خواهید هر نوری را که از منبع نور شما در دسترس است به سوژه خود بازگردانید. شما می توانید این کار را با قرار دادن رفلکتور در طرف مقابل سوژه خود از زمانی که نور از آن بیرون می آید ، انجام دهید.

سوژه و استایل

این بسیار سخت تر است که یک صحنه بزرگ یا یک میز کامل را به طور یکنواخت روشن کنید ، در حالی که تنها حداقل نور در دسترس است. در این مواقع ، سعی کنید روی سوژه ای کوچک فوکوس کنید. البته ممکن است شما همیشه کنترل کاملی بر سوژه خود نداشته باشید ، اما وقتی این کار را انجام می دهید ، گرفتن عکس از چیزهای کوچک مانند اینها در شرایط کم نور بسیار راحت تر از یک کیک لایه ای بزرگ یا کل صحنه صبحانه است.

مطالب مرتبط:  عکاسی از اسب ها
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *